L'Air du Temps (Nina Ricci)

Dámská vůně
Rok:

1948

Složení (ověřené)

HLAVA: karafiát, gardénie
SRDCE: růže stolistá, jasmín
ZÁKLAD: kosatec, mysorské santalové dřevo

Parfuméři:

Fabron, Francis

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Nina Ricci L'Air du Temps:

Hodnocení odbornice: Recenze Nina Ricci L'Air du Temps

Ada

Přestože je to známá, klasická vůně, příliš mě nenadchla. Ve srovnání s moderními vůněmi je taková staromódní, a ze začátku obsahuje „mýdlovou“ notu, kterou ve vůních nemám moc ráda. Původní verze L'Air du Temps (snad žádný starý parfém se nedožil dnešní doby v původní podobě - vůně jsou postupně předělávány, většinou z finančních důvodů, neboť některé složky jsou poměrně drahé) byla prý bohatší a zajímavější.
Ze všeho nejvíc z ní čiší ona klasičnost, která se špatně popisuje. Je to směs květinové, kořeněné a dřevité vůně, asi jako když vstoupíte do květinářství, kde jsou cítit nejen čerstvé květiny, ale i prchavá vůně celých generací květin, které tu kdy zářily, a také omamná směsice vůně hřebíčku, skořice, badyánu a dalšího krásného koření z vedlejšího obchodu. Nejlépe si vůni umím představit na dospělé dámě, která už ví, že je zbytečné se někam hnát, přesto se umí v pravou chvíli proměnit v zasněnou, romantickou ženu. Vůně od Niny Ricci mám ráda a řekla bych, že do L'Air du Temps ještě dorostu.

Po delší době: L'Air du Temps jsem si koupila jen kvůli holubičkám, ten slavný flakón jsem prostě chtěla vlastnit. Pořídila jsem si menší (50 ml) balení a sehnala jsem ho co nejlevněji ze zahraničí, aby mě vrtoch nepřišel příliš draho. Občas se však navoním a musím konstatovat, že L'Air du Temps přicházím na chuť, jakkoli se mi původně příliš nezdála. Nemám ráda mýdlové vůně, na L'Air du Temps se mi však začíná líbit právě ta mýdlovost. Spolu s nostalgicky staromódní kombinací karafiátu a gardénie vytváří vůni, která připomíná čisté prádlo (vyprané postaru mýdlovými vločkami a uložené do provoněné skříně, ne vymáchané ve svěží aviváži jedenadvacátého století). Takhle nějak si představuji vůni ze 40. a 50. let, a každé přičichnutí mě do nich na okamžik přenese. Na navonění L'Air du Temps musím mít samozřejmě tu správnou náladu, a zatím ji nechci nosit ven.

L'Air du Temps má za sebou přes půl století existence, vznikla v roce 1948 a navrhl ji Francis Fabron. Přestože samotnou vůni asi nezná každý, její flakón je proslulý a dodnes vznikají jeho všemožné variace v rámci limitovaných edicí, které přivádějí k šílenství sběratele na celém světě. Uzávěr s holubičkami je výtvorem sklárny Lalique.

Plakát z roku 1956.

Reklama z roku 1967. Jednoduchá, bez modelky - a perfektně vystihuje charakter parfému, jeho jednoduchost i nostalgii, která ho provází.

Reklama z roku 2005.

Dvě verze flakónu, vlevo limitovaná edice Flacon Monde z r. 1998, vpravo Flacon Ailé z r. 1995.

Hodnocení parfému Nina Ricci L'Air du Temps od uživatelek 278 hodnocení

Líbí se (169)
61%
Nelíbí se (52)
19%
Neutrální (57)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Nina Ricci L'Air du Temps - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
6x v nejhorších vůních
14x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Nina Ricci L'Air du Temps


05.02.14

Zamilovala jsem se.-)). Je naprosto dokonalá. Podle složení prostě musela být báječná (objednala jsem si ji naslepo). Asi za to může ten karafiát a to luxusní mýdlo, které mívala prateta v šuplíčku s pečlivě vyžehlenými kapesníčky. Pak se ukáže troška hřebíčku, ale jenom tak málo, jako když ho přidáte do jablečného kompotu, který vaříte z prvních jablek a suchost čisťounkého prádla provoněného sluncem a dokonale, donale horce vysušeného a vyžehleného bez jediného záhybku. Rozhodně se nejedná o trička, ale o bílé, hladké povlečení po babičce. Postupně poznávám i gardénii a jasmín, i když růže mi úplně unikla. L´Air du Temps je nádherná, čistá vůně a mám z ní pocit prvního vklouznutí a zachumlání se do čistě povlečených, naškrobených peřin, když jsem jako malá spávala někdy u pratety.

Komentáře Nina Ricci L'Air du Temps

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Nina Ricci L'Air du Temps

Nový článek:

6 důvodů, proč vám nefunguje krém proti celulitidě

 

Koupila jste si krém proti celulitidě, který doporučuje 9 z 10 žen, ale vám prostě nefunguje? Nepřiklánějte se hned k té desáté a nejdříve se zamyslete, jestli neděláte jednu z následujících chyb.

Celý článek »
TOPlist