Les Belles: Delice d'Epices / Spicy Delight (Nina Ricci)

Dámská vůně
Rok:

1999

Složení (neověřené)

HLAVA: červené jablko, grapefruit, španělská třešeň
SRDCE: čínská skořice, indonéský hřebíček, egyptský jasmín, pepř, kardamon, jabloňový květ, jasmín
ZÁKLAD: bourbounská vanilka, tonka, cedrové dřevo, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Nina Ricci Les Belles: Delice d'Epices / Spicy Delight

Ada

Délice d'Épices začíná ovocně-květinovým závanem. V hlavě je nejnápadnější jablko a hned po něm třešeň. Za chvíli následuje směs květin a koření, nejvíc jsem cítila hřebíček a skořici. Je kořeněná, ale ne příliš orientální, ovocně laděná, ale ne ve stylu současných ovocně-květinových kompozic. Nejvíc mi připomínala jablko s napíchanými kousky koření, ze kterého cítíte tu svěží jablečnou vůni, tu provokativní směsici hřebíčku a skořice. Je jemná a spíš slabší, neobtěžující - Les Belles Ricci jsou toaletní vody. Nakonec do kompozice vstoupila ještě vanilka a sladší složky ze základu, a to už jsem cítila i cukroví. Délice d'Épices je naprosto vynikající vůně pod vánoční stromeček 

Komu a kam bych ji doporučila? Máte-li rády orientální či sladké gurmánské vůně, ale opájíte se jimi jen doma, protože na běžné nošení jsou pro vás příliš těžké, mohla by se vám líbit Délice d'Épices, která se díky jablečné příchuti a nižší koncentraci řadí mezi lehké kořeněné vůně. Také se podle mě hodí na zimu, na podtržení atmosféry chladných dnů, kdy si vaříme horký čaj zamíchaný ruličkou skořice a studujeme recepty na cukroví.
V létě zapůsobí jako provokativní závan něčeho, co jakoby do léta až tak nepatří („ovoce, no dobrá… ale proč cítím to koření?“). Navrhovala bych ji spíš pro mladší ženy a dívky.
Po vyvonění zbyl z Délice d'Épices jen takový lehký, jednoduchý závan, vůně očividně postrádá nějaký širší, pevný základ, nebo je to možná tou koncentrací. Na druhou stranu by s takovým základem nejspíš ztratila svou lehkost.

Hodnocení parfému Nina Ricci Les Belles: Delice d'Epices / Spicy Delight od uživatelek 55 hodnocení

Líbí se (40)
73%
Nelíbí se (6)
11%
Neutrální (9)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Nina Ricci Les Belles: Delice d'Epices / Spicy Delight - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních

Recenze Nina Ricci Les Belles: Delice d'Epices / Spicy Delight


12.04.16

Mírně chemický začátek naštěstí zmizí do pěti minut, pak už vnímám jen samé dobroty - pečená jablíčka, z nichž některá se možná trochu připálila, se směskou koření - skořice, hřebíček, kardamom. Není přeslazená, takže si na ni může troufnout i osoba, co sladké gurmánky nerada. Bohužel má slabou projekci i výdrž, mám raději výraznější vůně, ale za ty peníze se s ní můžete polívat a přiživovat dle libosti, pokud ji tedy seženete.

Komentáře Nina Ricci Les Belles: Delice d'Epices / Spicy Delight

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Nina Ricci Les Belles: Delice d'Epices / Spicy Delight

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist