04 Petrana (Odin)

Unisex vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: černý rybíz, červený pepř, koriandr
SRDCE: černý kosatec, absolut z fialkových lístků, heliotrop
ZÁKLAD: kořen planého kosatce, vetiver, bílé pižmo

Parfuméři:

Delville, Jean Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Odin 04 Petrana od uživatelek 35 hodnocení

Líbí se (27)
77%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (7)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Odin 04 Petrana - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Odin 04 Petrana


14.05.13

Kosatec a písek. Vůně začíná závanem pižma, koriandru a sušších květin ze kterých se časem rozvíjí kosatec. Není zde žádná stopa po mrkvičce, jde o kosatcový kořen usušený na rozpáleném saharském písku. Vůně je minerálně květinová, hebká a průsvitná jako závoj hurisky. Stejně jako je vidět tělo tanečnice pod závoji, prosvítá skrz pudrovou hebkost květ černého kosatce. Díky bohu, fialku jsem téměř nezaregistrovala.
Vůně se možná bude líbit těm kterým se líbí Fleur Oriental, Infusion ´d Iris, Hiris apod.02.03.13

Sladce hodně teple dřevitá fialka - suché dřevo se zbytky vyschlé pryskyřice,vysušená lesní půda se suchým praskajícím jehličím.....a do toho suchá fialka i s lístečky a prachově suchým kosatcem. A ve vzduchu poletují částečky pudru…
Otec: O3 Century
Matka: 7 Violette
A „potomek“ se opravdu vydařil…02.03.13

Galantní kosatec
Odpoledne na pile, mech a přesně jak říká Dzona: mateřídouška. A kde jsou ty fialky, když vzápětí ucítíte les? Celý les a pár fialek na pařezu sem tam vykukuje z mechu. Sečteno, podtrženo: třísky tvrdého dřeva, bylinky, mech, smola, fialky a hluboko v lese pod listím a jehličím ukrytý orris. Necítím sebemenší náznak sladkosti. Jestliže se složení dovolává heliotropu, tak já o něm nic nevím. Co se nálepky „fialková vůně“ týká, hodně fialková mi přijde jen chvilku po rozvonění, a když fialky odkvetou a svěsí lístky, orris vystoupí na scénu a už Petraně kosatce nikdo neodpáře. Dělá na mě ohromný dojem to, jak se galantně upozadí, aby bezprostředně po fialkách zazářil at his best, jen podpořen jemným dřevem. Petrana je úžasně bohatá a promyšlená vůně. Když už nečekáte nic lepšího než rozkošné fialky v hlubokém lese, dostanete neodolatelně krásný dřevitý kosatec, o jakém hromada přiznaných kosatcovek jenom sní.

Komentáře Odin 04 Petrana

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Odin 04 Petrana

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist