07 Tanoke (Odin)

Unisex vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

zázvor, pomeranč, pepř, červené dřevo, guajak

Parfuméři:

Cachen, Corinne

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Odin 07 Tanoke od uživatelek 25 hodnocení

Líbí se (19)
76%
Nelíbí se (3)
12%
Neutrální (3)
12%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Odin 07 Tanoke23.10.13

Nedalo mi to a musím reagovat na recenzi Dzony. Kouř v sekvojovcovém lese má svůj velmi důležitý význam, neboť šišky sekvojovce uvolňují semena pouze v žáru lesního požáru. Dlouhá léta se vědci trápili otázkou, proč je tak málo nových generací sekvojovcových stromků. Následně pak zjisitili, že je to tím, že hasiči hasili včas a úspěšně požáry těchto lesů . Po té, co zjistili, výše uvedenou souvislost, tak údajně už hasiči nezasahují a nechají celý požár přirozeně vyhořet a není problém se vznikem nových generací sekvojovců. Parfumér od Odin, tak zřejmě chtěl ve svém parfému zachytit i tento aspekt sekvojovcového lesa, tedy okamžik po uhašení takového požáru. Podle mne jde ale o perfekcionismus, který nakonec nemusí být nositeli této vůně příjemný. Osobně bych asi preferoval spíše vůni tohoto lesa bez uvedeného požárové „dokonalosti“. Pro obdivovatele nezapálených sekvojovcových katedrál tak doporučuji Aramis Red for men, který ve svém názvu odkazuje nepřímo na sekvojovcový les, neboť sekvojovec je anglicky redwood.


22.10.13

Ó ano, na mě se s lesními vůněmi může. Tenhle les je jehličnatý a vysušený na troud. Pouze v úvodu najdeme trošku svěžesti díky kombinaci hořkých citrusů, štiplavého pepře a nasládlého zázvoru. Pak to však vezme do rukou suché kouřové kadidlo a jaksepatří nám dřevo i s jehličím rozpálí a vysuší. Pouze v okolní lesní zemině zůstává nepatrný zlomek vlhkosti. Nakonec nám do lesa z velké dálky přivane slaný mořský vzduch. Jeho účelem ovšem není rozpálené dřevo s jehličím zchladit, spíš jen způsobí, že z něj začne stoupat pára.16.06.13

Sluncem rozpálené dřevo, ze kterého se odpařují poslední zbytky mízy, šustící suché jehličí a nasládlý kouřový vetiver. Vůně je suchá, jemně kořeněná a vysoce nebezpečná pro milovníky a milovnice dřevitých vůní.....


04.11.12

Tanoke má pověst nejpovedenější vůně Odin. Což je samozřejmě relativní a závislé na osobním vkusu, nicméně už sama představa spojení kadidla s lesním dřevem vypadá lákavě.
Jako všechny parfémy značky, je i 07 voňavou pohlednicí ze zcela konkrétního místa na Zemi. V tomto případě pohlednící sekvojového pralesa na pobřeží severní Kalifornie. Jak ten podle Tanoke voní? Zemitá a vlhkostí nasáklá vůně dřeva se prolíná s kadidlem, překvapivě čmoudícím, není to čisté a sladké kadidlo gurmánských orientálek. Očouzené jsou i lesní byliny, které se s dřevem mísí. Očouzené a skoro slané, až připomínají slané pražené oříšky, zmiňované někdy u klasických chypré jako Mitsouko nebo Femme Rochas. Slanost tu má ale svůj účel. Neboť prales se rozprostírá až k Pacifiku. Proto jsou v zemité lesní vlhkosti i stopy soli a také písku a skalisek.
Dobrá, ale proč tolik čmoudícího kadidla? Americká blogerka Maddy, která píše, že se v tomhle kraji narodila a z dětství si moc dobře pamatuje, jak to tam voní, nazvala svůj popis vůně Požár v sekvojovém pralese. Tak horké to zas není, spíš než požár imituje kadidlo doutnání. Jakoby se mezi stromy vznášel tmavý dým. Maddy nepřišla na to, co tím Corrine Cachen, tvořící parfém daleko odsud v Paříži, chtěla říct, na to byla příliš ovlivněná svou dětskou vzpomínkou.
Je totiž dost možné, že parfumérka les nechtěla podpálit. Že ušlechtilým dýmem kadidla chtěla dodat sekvojím velebnost, kterou působí. Že jí k tomu nestačila běžná lesní aromata, protože sekvoje prostě nejsou obyčejné čerstvé jehličnany, ale div přírody vyvolávající úžas. Lesní katedrála, i tak se to dá brát. Aby to nepůsobilo pochmurně, je dřevo příjemně sladké a navoněné překrásným lahodným zázvorem, zemina tajemně kořeněná.
Něco technických údajů – výdrž je jako u všech vůní Odin dobrá. Při své výraznosti se ale Tanoke drží blízko u těla. Jestli je to přednost či naopak, to už záleží na osobních preferencích.
A na závěr dvě věci, které mi vrtají v hlavě: Přes veškeré hledání se mi nepovedlo zjistit, co znamená slovo tanoke. Internet ho vůbec nezná (vyjma tohoto parfému). Hádám, že to nejspíš bude nějaký místní indiánský výraz.
A druhá věc – překvapilo mě, že ačkoli na fotkách mají parfémy Odin stejnou rumově rezavou barvu, tekutina v originálním značkovém vzorku je černá. Ladění vůně to ale odpovídá víc než rezavá.

Komentáře Odin 07 Tanoke

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Odin 07 Tanoke

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist