Black Tourmaline (Olivier Durbano)

Unisex vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: kardamom, koriandr, kmín, kadidlo, pepř
SRDCE: uzené dřevo, oud, kůže, vzácná dřeva
ZÁKLAD: pižmo, ambra, mech, pačuli

Parfuméři:

Durbano, Olivier

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Olivier Durbano Black Tourmaline od uživatelek 6 hodnocení

Líbí se (6)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Olivier Durbano Black Tourmaline


30.05.16

Pro Black Tourmaline (Olivier Durbano) jsem si vyhradila velkou část večera. Důvod je prostý – při našem prvním setkání jsem z této vůně měla dost rozporuplné pocity a na celodenní soužití jsem se necítila. Teď po několika hodinách mohu ovšem s povděkem kvitovat, že obavy byly zbytečné. Je to luxusní, nevšední vůně, na hony vzdálená všem těm, se kterými mívám tu čest potkávat se denně. Ač jsou ve složení uvedeny ryze pánské složky, ženám vůně rozhodně zapovězena není.
V počáteční fázi na mě vybafl dřevito - kadidlový závan. Brzy se vůně ustálila v rovině balzamických pryskyřic s příjemným citrusovým nádechem (olibanum?) a z dřevitých všehochutí se jednoznačně vyděluje oud. Kůže postrádá animální nótu – je to jemná rukavička či pánská aktovka. Z koření identifikuji pepř a kmín, opravdu nepatrně nasládle voní další složky – kardamon, ambra, za koriandr bych ruku do ohně nedala. V několik zdrojích uváděné „uzené“ tóny jsem tam necítila – s postupem času vůně spíše hutnost ztrácela, působila vzdušněji a nebojím se říci i průzračněji.
A ještě pro úplnost doplním, co vám černý kámen, dle kterého byl parfém pojmenován, nabízí – rozbíjí veškeré blokády ve vašem těle (pozor, hrozí ztráta zábran :mrgreen: ), z vašeho podvědomí vynáší negativní energii, přestanou vás bolet klouby a vaše myšlení bude čisté jako padlý sníh. A jako bonus budete krásně vonět!

Komentáře Olivier Durbano Black Tourmaline

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Olivier Durbano Black Tourmaline

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist