Ecobeauty Puressence (Oriflame)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

bazalka, pomerančové květy, ylang-ylang, vřes, vetiver

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Oriflame Ecobeauty Puressence od uživatelek 20 hodnocení

Líbí se (11)
55%
Nelíbí se (5)
25%
Neutrální (4)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Oriflame Ecobeauty Puressence

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)

Kategorie vůně Oriflame Ecobeauty Puressence od uživatelek

Recenze Oriflame Ecobeauty Puressence


11.12.12

Tato EDT mě velice zaujala. Divím se, protože Oriflame vůně se mi příliš nelíbí - na můj vkus jsou příliš umělé a některé jsou plytké, bez špetky zajímavosti. To ovšem neplatí o Puressence.
Při prvním přivonění po odpaření alkoholu se na mně vyhrnula spousta bazalky. Svěží zelená bazalka. Asi po 15 minutách tam začalo prosvítat něco sladkého, co se proměnilo v pomeranč. Sladkost ještě trošku nabrala na síle, možná jsou to stopy slibovaného ylang-ylang, ale ten jsem tam přímo nepozorovala. Jestli tam je, tak opravdu jen malinko. Spolu s nastupujícím pomerančem bazalka ustupuje, ale je výrazná téměř až do konce.
Spolu se sladkostí se začne objevovat hořkost vetiveru, sladkost pomalu slábne, zůstává svěží bazalka a sílí vetiver. Nakonec zůstane vetiver se špetkou bazalky.
Je to neotřelá kombinace, zvláštní, svěží, vhodná do horkého letního dne. Určitě ne na zimu.
Může se líbit zvláštním ženám, které si nepotrpí na klasické parfémy a hledají originalitu, která je do jisté míry vystihuje, ale zároveň dušičky jemné, něžné, které, jakoby nepatřily do tohoto světa.22.07.12

Firma zde slibuje 100% přírodní ingredience včetně organického alkoholu a recyklovatelné sklo flakónu. Vůně k oslavě přírody a země…

Když jsem flakónek viděla, chytil mě za srdce i když absolutně netuším proč. Z marnivosti jsem si ho pořídila. Letmý náhled do složení mi slíbil pomerančový květ, bez kterého si léto nedovedu představit a tak jsem neváhala. Vypotřebuji ji určitě, i kdyby jen na doma. Pomerančového květu prostě není nikdy dost.

Bylinně svěží začátek, cítím asi nejvíce bazalku a vetiver. Travnatá svěžest, příjemná… ani stopy po čemkoliv umělém (ještě aby!). Vetiver se drží docela dlouho. Slibovaný pomerančový květ se nedostavuje a na ylang-ylang rovnou zapomeňte. Květinová ta vůně není ani náhodou. Z počáteční šťavnatosti se dostaneme k suššímu závěru.

Musím říci, že jsem příjemně překvapená. Klasickým zákaznicím Oriflamu se dle ohlasu nelíbí a já to úplně chápu. Je jiná, vybočuje z běžné produkce a mohla by být velmi dobře unisexovou vůní, vetiver zůstává na kůži velmi dlouho, nečpí.

Komentáře Oriflame Ecobeauty Puressence

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Oriflame Ecobeauty Puressence

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist