Mirage (Oriflame)

Dámská vůně
Rok:

2010

Složení (ověřené)

elemiová pryskyřice, růže, vetiver

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Oriflame Mirage

Ada

Objevte tajemnou říši divů! Zašeptejte jméno vůně a objeví se neznámý svět. Otevře vám své brány a pozve vás, abyste prozkoumala jeho skryté cesty…

Bla bla bla Zajímalo by mě, jak se tyhle průvodní řečičky k vůním vymýšlejí. Možná existuje nějaký pramustr, etalon reklamních textů k parfémům, jímž se potom všichni řídí. Vymění se jen jméno parfému a vybere se jeden z připravených vzorů (č. 1 - sebevědomá žena; č. 2 - free cool in muž; č. 3 - tajemné světy atd.) a je vymalováno. Občas se stane, že víc výrobců vyjde ze stejného vzoru a změní ho podobným stylem, takže vznikají - jistě nechtěné - podobnosti. Třeba Mirage / Lolita Lempicka ( / Féerie / Night of Fancy / Midnight Poison…)

Ale na druhou stranu, co taky pořád vymýšlet. A platí to i pro vůně samé, nemusí být všechno třeskutě originální a přitom to může být dobře udělané. Což platí i pro Mirage.
Za poslání vzorku této žhavé novinky děkuji Lence - doufám, že si to přečteš, protože na tebe nemůžu zaboha najít kontakt v SZ ani v mailu. Kdyby se ti chtělo, napiš do komentářů, kdy bude tato novinka u prodejkyň Oriflame k dispozici - zatím jsem na webu firmy pro naše končiny našla pouze miniaturu.

Mirage je orientální vůně. Má sytý základ z typických orientálních dřev, především santalu, a sladce krémových ambrových a balzámových tónů. V srdci je orientální růže. Celé je to takové příjemně sametové a mírně hřejivé, takže jestli bude Mirage v prodeji od podzimu, bude to tak akorát. Doporučuju ji k vyzkoušení podobně jako Enigmu, další slušný orient od Oriflamu.

Hodnocení parfému Oriflame Mirage od uživatelek 120 hodnocení

Líbí se (70)
58%
Nelíbí se (26)
22%
Neutrální (24)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Oriflame Mirage - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
3x v nejhorších vůních

Recenze Oriflame Mirage


29.03.12

Nic horšího jsem ještě nezkoušela! Dostala jsem vzoreček, viděla flakonek v katalogu a i když Oriflame nemusím, zkusila jsem. Kardinální chyba!!! Jako bych si nanesla na kůži čistič na WC s ostrou, křiklavou a odpudivou lesní vůní. Nic se nerozvíjelo, nic jiného nebylo cítit, jen ten šílený čistič. Ale výdrž je dobrá, nešlo to zaboha smýt.


23.02.12

Pri hrdle flakónu cítiť jablká so škoricou kompotóznej konzistencie, nie vyslovene príjemné, ale ani odpudivé. Po nanesení sa začal des a hnus. Prudko na mňa vyšľahlo jablkové pyré s výrazným syntetickým tónom nakyslastej vanilky. Čnelo mi z kože ako umelohmotný žltý osteň, niečo ako syntetická vonná tyčinka, po ktorej sa prekvapivo rýchlo k nosu plazí lepkavá nasladlá šťava. Neviem, aké bolo druhé dejstvo, bežala som umyť, nepomohlo, akurát jablká trochu zoslabli, objavil sa citrónkový závan a poprašok cukru.
Kde je drevo? Kde je ruža? Kde je vetiver?


15.01.12

Tak tenhle parfém miluji. Doslova. Protože mi připomíná dětství. Dětské loutkové divadélko,mamčina kabelka, a v ní vždycky nějaký no name parfémek z NDR, čistý kapesník, kožená peněženka a otevřený pytlík šíleně ulepených, malých, kulatých zelených mentolových bonbonů, myslím, že lesněnky.
Tenhle parfém lze nosit i do divadla, na plesy, prostě pro slavnostní chvíle. A voní nádherně dlouho, hlavně ve vlasech a v oblečení. Ve svetru je i po dvou dnech snad beze změny. Cítím v něm dřevo, jehličí, pryskyřici. A ze začátku to je fakt kořeněný nářez,ačkoliv ne takové to vánoční koření a lá perníčky ,rohlíčky,mandličky ,,,jako třeba v Lolitě L., naopak spíš suché,dřevité koření.
Po rozvonění zjemní, začne vykukovat ambra, slabý závan suchých plátků růží a jemná, sladká pryskyřice, pričemž tam někde v dálce pořád je ten záchvěv lesněnek. V závěru voní jako jednoduchá, klasická příjemná orientálka. Na produkci Oriflame je vcelku originální a s neskutečně dlouhou výdrží.20.11.10

Od samého počátku vůně sladce nasládle dřevitá, s příjemnou skořici. První půlhodinu mi suchou skořicí připomínala Organzu Indecence v méně sladké podobě. Pak se ale dřevo, vč. skořice, mírně utlumilo pod nástupem neroli. V další fázi pak vysloveně dřevitá vůně, která se posléze vrátila zpět k suché skořici. Neuvěřitelně proměnlivá vůně a s dlouhou výdrží. Na podzim a zimu jak dělaná…

Komentáře Oriflame Mirage

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
leninek
Nováček 1 příspěvek 05.11.15 09:44

První seznámení bylo úděsné absolutní smradlavka, odložila jsem ji a aby mi neležela na polici, prodala jsem ji, před prodejem jsem ji zkusila ještě jednou a ejhle vůně se změnila k nepoznání, krásně rozeznávám růži s dřevitými podtóny a je mi parfém příjemný. Na poprvé jsme ho zkoušela v létě, což byla asi ta chyba, vůně, jak již bylo napsáno je ideální pro chladné roční období.

Na poličce 2 parfémy 1 miniatura 0 odstřiků 11 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Oriflame Mirage

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist