Autour de l'Iris (Orlane)

Dámská vůně
Složení (neověřené)

HLAVA: břečťan, zázvor, bergamot, aldehydy
SRDCE: kosatec, andělika, hřebíček
ZÁKLAD: vetiver, bílé pižmo, práškový kosatec

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Orlane Autour de l'Iris od uživatelek 35 hodnocení

Líbí se (28)
80%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (6)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Orlane Autour de l'Iris - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních

Recenze Orlane Autour de l'Iris12.07.11

Další krásná kosatcovka na scéně. Autour d´Iris mi dost připomíná Infusion d´Iris, mou „odpočinkovou“ vůni. Když se podívám na složení, společného mají překvapivě málo: pouze kosatec a vetiver. Začátek Autour je výrazně aldehydový a postrádám zde citrusy, které otevírají Infusion. Rychle však vyprchají a objeví se nasládlý kosatec, který postupem času výrazně pudrovatí. Aldehydy se postupem času nenápadně ztrácí, což je tak trochu na škodu, protože jak mizí, Autour ztrácí osobitost. Už po několika minutách se dostane do fáze, kdy je s Infusion prakticky zaměnitelný a přestože v Infusion je benzoin, Autour mi připadá mnohem sladší. Pokud je postavím vedle sebe, Autour je jednoznačně „ženštější“ vůně, na druhou stranu Infusion vzhledem k výraznějšímu vetiveru a špetce kadidla podle mého může být vnímána skoro až unisexově. Kdybych neměla už na poličce Infusion, asi bych o Autour hodně uvažovala, a to i přesto, že oproti Pradě má opravdu malou výdrž i sílu a drží se extra těsně u těla. Ale ta kombinace aldehydů a kosatce je - stejně jako u Tonkamande (aldehydy a mandle) - zkrátka okouzlující, dělá z té vůně něco víc - něco důvěrně známého, důvod, proč se k téhle vůni neustále vracet. Po hodině mám pocit, jako kdybych měla zápěstí poprášené kosatcovým pudrem. Takhle navoněná bych nejradši skočila do postele a spala tisíc let.28.05.11

Ze zázvoru v hlavě jsem měla obavu - zázvor dokáže někdy udělat velmi věrohodný efekt WC osvěžovače. Ovšem v tomto případě se mu to nepovedlo - začátek je sice lehce zdivočele svěží (ale opravdu jen lehce - rozhodně se nejedná o žádnou svěženkoidní hrůzu), ale aldehydy (jako hodně riziková skupina pro můj nos) jsou velmi umravněné a onu svěženkovitost úspěšně tlumí. Postupem nedlouhé doby (cca 10 - 15 minut) se postupně začal prosazovat sušší, lehce pudrový kosatec. A výsledkem je vůně, kterou by se dalo (opravdu ale velmi velmi zjednodušeně) charakterizovat jako Infusion d´Iris beze stopy krémovitosti a pouze s malým množstvím pudru.

Komentáře Orlane Autour de l'Iris

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Orlane Autour de l'Iris

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist