Ormonde Woman (Ormonde Jayne)

Dámská vůně
Rok:

2002

Složení (ověřené)

HLAVA: kardamom, koriandr, trávový olej
SRDCE: jedlovec, fialka, absolutní jasmín
ZÁKLAD: vetiver, cedr, ambra, santal

Parfuméři:

Schoen, Geza

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Ormonde Jayne Ormonde Woman

Ada

Hlavní ingrediencí Ormonde Woman je prý jedlovec, strom příbuzný borovici. Nevím, jak jedlovec voní, ale žádné pryskyřice ani jehličí jsem v Ormonde Woman necítila. Naopak, je to květinově kořeněná vůně, ve které je cítit všechno, jen ne jehličí.
Květinová část vůně je z onoho jemného rodu, v němž jsou květiny tak důkladně slité, že jednu od druhé nepoznáte. Je podobná vůni parfumerie, v níž se slévají všechny přítomné parfémy dohromady - ale nemyslím to negativně, je to velmi příjemné. (A přece jen ten jasmín trochu vyniká.) Asi tak pět minut po aplikaci se ozve koření, suchá směs kardamomu a koriandru spolu s vetiverem a cedrem. Tahle fáze se mi líbila nejvíc, bohužel však moc dlouho nevydržela - snad jen stopa vetiveru trvá až do konce, ale koření se po hodince ztrácí a zůstane vám jen zmiňovaná květinová vůně. Ormonde Woman je poměrně mírná, jemná, nenápadná, ale dostatečně luxusní na to, aby upoutala pozornost i bez zbytečného křiku. Výdrž na ruce se mi nezdála nic moc, z rukávu jsem ji ovšem cítila ještě několik dní - takže ve výdrži spíš mate svou jemností, než že by skutečně rychle vyprchala.

Hodnocení parfému Ormonde Jayne Ormonde Woman od uživatelek 55 hodnocení

Líbí se (41)
75%
Nelíbí se (5)
9%
Neutrální (9)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Ormonde Jayne Ormonde Woman - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Ormonde Jayne Ormonde Woman

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Ormonde Jayne Ormonde Woman


14.05.12

Spočiatku nič iné než Florsalmin. Šalviová tinktúra. Celé minúty. Horká, trpká, kloktadlová. A potom sa začne strácať. Na mne je to vyslovene implozívna vôňa, prepadá sa sama do seba, sladne, tíchne, chúli sa do klbka.

Musela som paralelne skúšať aj na papieriku. Florsalmin tam na ústupe dal vyniknúť živici, ale nie čerstvej, ostrej - skôr jantárovo stuhnutej, skamenenej. Trávy, drevo, vetiver sa tu snúbia s tlmenou vôňou jantáru, zeleného machu a lesných kvetov.

Na ruke je sladšia, menej vetiverová, stále však výrazne jantárová (takýto fosilizovaný jantár cítim aj v Chloé, ale vo forme, ktorá je oveľa syntetickejšia) - ide o mydlovo-živicovú arómu, ktorá je veľmi príjemná, ale akási tlmená a nenápadná. Kvetiny sú v Ormonde Woman absolútne neidentifikova­teľné, drevá tiež.

Jedine šalvia a jantár, a ešte ambrová sladkosť v závere sú svietielkami, podľa ktorých sa v tejto vôni orientujem.
Je pekná, ale je tichá ako zakliaty les. Nosiť by som si ju netrúfla. Bála by som sa, že jej ozvena zarachotí oveľa hlučnejšie, než ten hlas, ktorým mi Ormonde Woman tichučko čosi vraví priamo do ucha.27.01.11

Dřevo z čerstvě poražené borovice s rozemnutými listy eukalyptu, postupně lehké stopy zelených fialek. Po rozvonění nasládle dřevitá, květinkově pudrová, s vytrvalým eukalyptovým podtónem. Výdrž celkem solidní. Je krásná, je luxusní.....

Komentáře Ormonde Jayne Ormonde Woman

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Ormonde Jayne Ormonde Woman

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist