Oscar (Oscar de la Renta)

Dámská vůně
Rok:

1977

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, hřebíček, koriandr
SRDCE: jasmín, růže, kosatec, ylang-ylang
ZÁKLAD: pižmo, ambra, vetiver

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Oscar de la Renta Oscar:

Hodnocení parfému Oscar de la Renta Oscar od uživatelek 61 hodnocení

Líbí se (38)
62%
Nelíbí se (8)
13%
Neutrální (15)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Oscar de la Renta Oscar - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Oscar de la Renta Oscar


29.06.12

Nasládlá, pudrově dřevitá vůně s bílými květinami a santalem. Jemná, hladká, starodávně romantická i elegantní. S lehce chladivým efektem - vybaví se mi labutěnka, saténová stuha barvy slonové kosti, prádelník s nažehlenými cíchami, na něm ve váze bílé tulipány… taková svatební. Na EDT má slušnou výdrž, na oblečení dva dny, na kůži cca 6 hodin, ale to je subjektivní, já mám ráda silné vůně, takže kdo rád jemné, tomu bude Oscar vonět celý den.


14.02.12

Krásně hořký úvod – cítím bergamot s hořkými bylinkami a kořením. Rozeznávám můj oblíbený kardamom, pelyněk. Postupně se přidává ylang-ylang a kosatec, díky těmto složkám ona hořkost nádherně pudrovatí, ale do sladkosti má vůně na míle daleko, přidávají se výrazné květiny (identifikuji jasmín), které udrží vůni v zeleno květinové lajně, pomalu prostupuje pačuli. Zatím skvělé. Když už si myslím, že se má vůně k odchodu a čekám známý a nudný ambrovo-vanilkový závěr, přivoním k zápěstí a jednu pořádnou chytnu přímo do nosu. Ouu, vetiver, doplněný jasmínem v ostré, velmi výrazné kombinaci. No tohle! Překvapeně a slastně nasávám a snad to i rozdejchám. Vetiver vládne ještě dlouho a pak konečně přichází na řadu trocha pižma a ambry. Typově je podobná vůním značky Sisley.
Vůně je elegantní, chypré, zajímavá, nádherná a osobní, klasická. Překvapila mě proměnlivostí, hravostí. Prostě mě baví. Zkoušela jsem EDT, na kůži vydržela úctyhodných cca 8 hodin.01.01.11

Úvod je netradiční… jemně kořeněný, od každého trochu… svěžest bergamotu, jemná štiplavost hřebíčku a… no, prostě koriandr. Na kořeněné vlně však vůně dlouho nezůstane a hned se přehoupává do květinové.
Cítím především ylan-ylang, který je pro mě často kamenem úrazu, ale tady je velmi pěkně a decentně… dále jasmín a kosatec. Růže je takřka nepatrná, zato kosatec vnímám znatelně. V této fázi mi vůně velmi připomíná Divu od Ungara.
Závěr vůně je nejprve vetiverový… taková zvláštní ostrost, ne nepříjemná, jen pro mě nečekaná, protože bych čekala klasický ambrový ocásek… On tedy přijde, ale později a tak, že nechá vetiveru skutečně prostor se uplatnit. Řekla bych skoro, že tvoří takový pomyslný čtvrtý stupeň ve vůni. Ambra a pižmo jsou v harmonii a ani jedna ze složek nehraje prim, takže vůně má to nejlepší z obou. Skutečně se nemohu rozhodnout, jestli vyzní v závěru spíše do sladkého nebo svěžího konce.

Vůně má velmi dobrou výdrž a především v závěru si krásně pohrává se složkami v základě. Jako kdyby spolu tančily, točily se dokola… jednou hraje prim ta, podruhé ta. Vybavila bych si hodně vůní s krásným začátkem, ale málo (jestli vůbec nějakou) s tak dlouhým koncem.07.04.09

K téhle vůni mám zvláštní vztah, nikdy jsem ji sice nazařadila do svého top žebříčku, ale vnímám ji jako neuvěřitelný poklad. K jejímu pořízení mě zlákalo magické vzezření flakonu s hrdlem ovinutým pečetí. Bohužel verze miniaturky, kterou vlastním si pečet zřejmě nezasloužila, přesto je design flakonku jeden z nejkrásnějších, co jsem kdy viděla a držela.
Víčko má zřejmě připomínat kalich nějaké květiny, ale pro mne je to pohár naplněný nápojem lásky.
A jak takový nápoj lásky může vonět? Řeknu vám, že se po něm dokáže pěkně zatočit hlava, stejně jako to ostatně dokáže láska samotná.
První doušky na jazyku jsou ostré a štípou, koriandr je velmi zřetelný, když ho ještě chvilku necháme poválet na jazyku, objeví se i trocha hřebíčku. Delé už to ale nejde vydržet, polykám, chci už zažít ten pocit. V hltanu ještě cítím zbytky koření, ale hřejivý a šimravý pocit na sebe nenechá dlouho čekat. Silně, opravdu velmi silně mi začíná do hlavy stoupat kosatec a smyslný ylang ylang. Studené čumáky a migrénisty varuji předem. Tahle zamilovanost je jen pro velmi romantické duše. A skutečnost, že v okamžiku kdy už skoro omdléváte, vám vetiver zamává vějířkem okolo nosu, nikterak před následky neochrání. V tu ránu mi naskakují růžové brýle. Ne, nadarmo si tuhle miniaturku taky šetřím na výroční události svého milostného vztahu. Její blahodárný účinek navozuje atmosféru jak na první schůzce a pro vášnivě strávenou noc nemusím hned zkonzumovat láhev kabinetního vína. Netvrdím, že ylang ylang je zaručené afrodiziakum, ale vliv na druhé pohlaví je u mě patrný. Ostatně tak tomu u správně namíchaného nápoje lásky má také být.
Doporučuji všem láskychtivým bláznům, dávkování nechť určí lékař :o)

Komentáře Oscar de la Renta Oscar

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Oscar de la Renta Oscar

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist