So de la Renta (Oscar de la Renta)

Dámská vůně
Rok:

1997

Složení (ověřené)

HLAVA: vodní meloun, klementinka, frézie
SRDCE: bílý lotos, narcis, pivoňka
ZÁKLAD: exotická dřeva, tuberóza, bourbonská vanilka

Parfuméři:

Ermenidis, Ilias

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Oscar de la Renta So de la Renta:

Hodnocení parfému Oscar de la Renta So de la Renta od uživatelek 35 hodnocení

Líbí se (18)
51%
Nelíbí se (5)
14%
Neutrální (12)
34%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Oscar de la Renta So de la Renta26.06.12

Tento flakón je docela podobný flakónu Paris, kterou jsem recenzovala včera. Barva taky zapadá do řady Oscarových vůní. Podle složení čekám další květinovku (dělá Oscar taky jiné?), i když mě trochu děsí lotos a meloun ve spojení s vanilkou a bílými květy.

Bílé květy „nasladko“ a k tomu vodní tóny… To je risk pro můj nos.

Začátek je poněkud neurčitý… vodní tóny se tam tedy mihly, ale jen letmo. Vůně se nějak nemůže rozhodnout, jakou cestou se vydá. Naštěstí pro mě opouští meloun a pokračuje už jen frézie. Krásná, žlutá frézie s trochou ovoce. Už jsem se pomalu začala těšit, že se vyhnu i lotosu, ale bohužel… asi ho tam není mnoho, ale můj nos spolu se žaludkem detekuje i stopové množství (chcete mě zabít? Pak mě polijte Ming Shu Fleur Rare od Yves Rocher!). A k lotosu se ihned hlásí tuberóza a vanilka. Ouvej… tohle můj žaludek nezvládá… když se do toho tihle tři obují, tak vyndavám bílý prapor… vzdávám se.
Konec vůně už se vydržet dá, je velmi podobný závěru Truth or Dare od Madony nebo Madeleine de Madeleine. Tady už je to pro mě snesitelné… dřevo ve spojení s tuberózou, pěkně usazené, hřejivé.

Nebýt střední fáze vůně, líbil by se mi i tento Oscar celý.

Komentáře Oscar de la Renta So de la Renta

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Oscar de la Renta So de la Renta

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist