Aziyadé (Parfum d'Empire)

Unisex vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: granátové jablko, datle, mandle, pomeranč, švestka
SRDCE: kardamom z Guatemaly, cejlonská skořice, čínský zázvor, egyptský kmín
ZÁKLAD: pačuli, vanilka, karob, arabské kadidlo, pižmo, císt

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Parfum d'Empire Aziyadé

Ada

Aziyadé ve mně hned po navonění vzbudila představu nějaké luxusní ovocné dobroty - zlatého koláče naplněného tmavými, šťavnatými švestkovými povidly, pokladeného oranžovými měsíčky pomeranče, mandlemi, kořeněného skořicí, hřebíčkem a kardamomem, to vše s pěknou krustičkou z vanilkového cukru. Tečou vám sliny? Mně taky, a to nesnáším švestková povidla. Sytá orientální vůně s výraznými ovocnými tóny a kořením, přesně jak slibuje oficiální popis; nic svěžího, všechno zpracované do tmavých barev, úplně vidím to kadidlem zakouřené přítmí a hnědé, temně modré, tlumeně oranžové, zlatavé, tmavě rudé a švestkově fialové odstíny. Aziyadé si nejdřív bude pohrávat s vaší gurmánskou představivostí a v závěru se rozleží do drahého ovocného likéru, kvalitního pití vonícího po ovoci a orientálním koření.
Snadno si lze představit, že vás takový večer v orientálním budoáru poněkud zmůže - šero, vonný kouř, povalujete se na šarlatových polštářích vyšívaných zlatem, pěchujete do sebe ten cukrářský majstrštyk a zapíjíte ze sklenky dolévané z láhve, jejíž cena se příliš neliší od hodnoty vašeho ne zrovna skromného zlatého náhrdelníku. To asi nedopadne moc dobře a stejně těžko vám bude, když se Aziyadé postříkáte příliš neopatrně. Pokud pro vás popsaná situace ovšem představuje příjemnou relaxaci po náročném dni, pak směle do toho.

Hodnocení parfému Parfum d'Empire Aziyadé od uživatelek 61 hodnocení

Líbí se (48)
79%
Nelíbí se (5)
8%
Neutrální (8)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Parfum d'Empire Aziyadé - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Parfum d'Empire Aziyadé

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Parfum d'Empire Aziyadé


14.05.13

Přičichnutí k vialce stejně jako prvních několik minut bylo sladce zázvorové. Postupně se zázvor změnil na skořici na špendlíkách. Já vím, že ve složení je švestka, jenomže pro mne tato švestka není modrá, ale žlutá jako jsou špendlíky a ryngle. Nepasuje mi to k sobě tak pěkně, jak by mohlo. Je to ovocenka ze žlutého ovoce, v jehož štávě je povařená skořice s kapkou amareta a špetkou pepře.
Je pěkná, moc pěkná, ale má ve své cenové kategorii výrazně zajímavější konkurenty.


21.11.12

Kardamom, zázvor, kmín, a to ve velmi silné dávce vás přivítá hned na samém začátku a je to tedy síla. Ale také překvapení z toho, jak mohou být vůně různorodé. Tahle je jiná, svá a zvláštní. Libá a svěží chut´čerstvých švestek a štavnatého pomeranče, vše posypané vanilkou a skořicí. Chvílemi jsou znát i mandle, ale jen tak zlehka. Jako i všechny ostatní složky, které vůně má, tak i tato je vůní reálnou a skvěle zapadá do celé kompozice. Co chvíli vykoukne jiná složka a pak se schová a dá možnost i ostatním. Je zajímavé tu proměnlivost pozorovat. Vůně která si umí hrát. Hrála si i se mnou a bavila mě. Postupně ztrácela počáteční ostrost a přicházela druhá část představení. Všechno to, co vůně vytvořila doposud se posype kakaem. Počká se ještě chvilku a jako by na vůni pomalu začal padal závoj a zbrzdil ovocné i kořeněné tóny a nechal jich jen tu část, kterou je třeba, tak akorát. Přichází kouřové tóny kadidla a příjemná příchut pačuli. Středně sladká, kořeněno ovocná vůně, která se po několika dějstvích promění ve vůni, která je nejen chutná, ale myslím i za určitých okolností dobře nositelná. Je jemnější a slabší Kenzo Jungle L´Elephant plus kouř. Na samý závěr se vytvořil příjemný vlahý tón, který podtrhl jemnost a sametovost vůně a spolu s pačuli a jemně kořeněnou vanilkou dohráli tohle zajímavé a dobře připravené a propracované představení. Aziyadé bych si nepořídila, není zrovna pro mě tou nej nej vůní, ale rozhodně zaujme svou neotřelostí. Výdrž dobrá.27.07.09

Zpočátku je velmi gurmánská . U mě dominují velice sladké, sušené datle s jemně nahořklými mandlemi a to vše flambované koňakem. Začne totiž krásně hřát,až pálivě. Pak nastoupí koření..korian­dr,skořice, zázvor..perní­kové.Základ je nádherný..stojí za to si na něj počkat. Datle a koření ve frontě ustoupí vanilce a ta se velice jemně rozvoní společně s pižmem.Ale ovoce a koření přitom stále zůstavají ve hře. Někdy druhý den,když si přivoním tak velmi vzdáleně a slaboučce ucítím vůni dřeva …to pačuli někde vzadu vystrčí růžek, ale malinký…já tam cítím ještě jednu složku a to růži,decentní čajovou, teplou.
Tohle je vážně držák. Setkávám se s takovou výdrží velice vzácně.A nejhezčí je na tom ta závěrečná harmonie, nemění se…zůstává taková jaká je.Dostatečně silná a přitom neobtěžující. Ráno se navoníte. Večer po sprše je cítit stále. Ráno po probuzení je s Vámi v postýlce. A pokud použijete stejnou košilku či tričko na spaní,budete večer i za tři dny překvapení…ta vůně nezmizela.Je to pořád Aziyadé..lehce rozpoznatelná­.I v tom případě, že nočnímu oblečení jste se ráno v každém případě při aplikaci vyhnuli.Pokud patříte mezi milovnice gurmánských vůní..tak doporučuji, alespoň vyzkoušejte…

Komentáře Parfum d'Empire Aziyadé

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfum d'Empire Aziyadé

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist