PG 21 - Felanilla (Parfumerie Générale)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

šafrán, absolutní tahitská vanilka, absolutní italský kosatec, absolutní esence ze sena, dřevo banánovníku, ambra

Parfuméři:

Guillaume, Pierre

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Parfumerie Générale PG 21 - Felanilla od uživatelek 33 hodnocení

Líbí se (23)
70%
Nelíbí se (5)
15%
Neutrální (5)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Parfumerie Générale PG 21 - Felanilla od uživatelek

Recenze Parfumerie Générale PG 21 - Felanilla25.01.14

Můj první dojem byl Bois d´Arménie pour femme. Můj druhej dojem to potvrdil na sto procent a dál bych to asi nemusela rozvádět, kdyby… jen kdyby tam nebyla ta krásná dřevitá vanilka v karibskym rumu… a taky banánovej šejk. Jen kdyby tam nebyla ta skvostná ambra! Felanilla je sladká, exotická, hebká ambrovka, která mě nutí představovat si kopce ze šlehačky a vanilkový duny v šafránovým kouři.27.06.11

O čem je Felanilla?
Pro mě především o šafránu, vanilce a dřevu. … tulivost á la kočičí kožíšek. … dřevo vyhřáté sluncem, sálající, suché … … prachová vanilka.
Felanilla je nevšednost. Už svým úvodem okouzluje smysly … zvláštno/pikan­tno/krásno … šafrán! Šafránem vůně začíná, díky šafránu se stává už první nádech tak přitažlivým a osobitým.
Kosatec? … zemitý, drsný … krátce ano. Ale Felanilla není o kosatci. Těch pár okamžiků, kdy si pohrává s kosatcem jako s nevítaným vetřelcem je hrubá, nevlídná … neurvalost. Netrvá to dlouho … … prachová vanilka … celý kopec! … dřevo vyhřáté sluncem, sálající, suché na troud. … tulivost á la kočičí kožíšek … ano, ano, jenom natáhnout dlaň a přejet hebký elektrizující kožich kočky, která leží natažená na vyhřátém dřevě. Tiše přede, z očí jen škvírky … téměř nezachytitelný „praskot“ kočičích chlupů … psst! Čas jde mimo nás …
Felanilla je suchá, vanilkovo-dřevitá vůně s lehce pikantním a velmi zajímavým úvodem. Šafrán asi moc často ve vůni nepotkáte a zde je to setkání velmi krásné!
Pokožka rozpálená letním sluncem, pár bezstarostných chvil, kdy nás čas netlačí a Felanilla = dokonalá kombinace!07.01.09

Sladce kouřově dřevitá vanilka. Nádherná. Stojí za vyzkoušení. Doporučuji těm, kteří hledají náhradu za Organzu Indécence.

Komentáře Parfumerie Générale PG 21 - Felanilla

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfumerie Générale PG 21 - Felanilla

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist