PG04 - Musc Maori (Parfumerie Générale)

Unisex vůně
Rok:

2005

Složení (ověřené)

dřevo silovoně (tonky), kávový květ, bílé pižmo, kakaové boby, vanilková ambra, tonka

Parfuméři:

Guillaume, Pierre

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Parfumerie Générale PG04 - Musc Maori

Ada

Napsat recenzi na Musc Maori by mohlo být celkem snadné. Nemusela bych sem psát vůbec nic, stačilo by jedno tučné citoslovce:

MŇAM.

Hotovo, tečka, dalšího rozvádění netřeba.
Ale gurmánských vůní je na světě mnoho, každá trochu jiná, takže si přece jen podrobněji vysvětlíme, proč je Musc Maori mňam.
Na webu jsem se nedozvěděla, proč zrovna Maori - má to snad co do činění s ingrediencemi tohoto lahodného koktejlu? Káva, vanilka, kakao a silovoň rostou po celém světě. Ani čokoládu nevynalezli Maurové, nýbrž jihoameričané.

Čokoláda je to hlavní, co se z Musc Maori line. Není sama a váš nos si možná vybere jinou složku, k níž se upne (třeba kávu, kterou jsem zase téměř necítila já), ale čokoláda je zřetelná a s přehledem válcuje všechno ostatní. Je to čokoláda sladká, mléčná, bez hořkých tónů; jediný trochu divný tón, na který jsem narazila, bylo něco takového lehce mátového na začátku, co však do deseti minut zmizelo. Zpočátku je to tabulková čokoláda; potom přejde do takové té husté, čokoládové, vlnící se hmoty, jakou nám ukazují v reklamách, aby nám přivodili Pavlovův reflex; po nějaké době se k čokoládě připojí mléko (možná trochu kokosové) a vznikne čokoládový krém; nakonec teplé mléko s čokoládou, tak realistické, že si člověk představí ty jemné napěněné bublinky na kraji hrnku. Tu a tam jsem měla dojem, že to není mléko, ale nějaká až mléčně vonící bílá květina - může to být pravda, záleží na tom, jaké vonné látky parfumér použil pro navození čokoládové, kávové a smetanové iluze.

Doporučila bych všem milovnicím gurmánských čokoládových vůní; Musc Maori je přímočařejší než Ralph Hot a méně přeslazený než Chocolovers, v samém závěru připomíná mléčně pižmovou kombinací dnes již nevyráběnou Le Feu d'Issey.
Nejste-li hardcore čokoládové fanynky, před koupí doporučuji vyzkoušet, zda pro vás vůně bude nositelná. Ne každý chce celý den vonět jako čokoládička.

Hodnocení parfému Parfumerie Générale PG04 - Musc Maori od uživatelek 86 hodnocení

Líbí se (71)
83%
Nelíbí se (5)
6%
Neutrální (10)
12%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Parfumerie Générale PG04 - Musc Maori - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Parfumerie Générale PG04 - Musc Maori od uživatelek

Recenze Parfumerie Générale PG04 - Musc Maori


27.03.15

Tak jedlou vůni jsem snad ještě nezkoušela,
když zavřu oči, tak bych přísahala, že přede mnou leží nalámaná mléčná čokoláda.
Je to tak autentické, že bych ji jako parfém asi nosit nemohla, i když voní božsky.31.12.13

Pomerně jednoduchá a lineární vůně. Připomíná mléčnou čokoládu.


17.07.12

Vůně je skutečně moc chutná a povedená. Přesně taková, jak je zde popsána v recenzích. Mně připomíná kávu smíchanou s čokoládou. Čokoláda se smetanou, která ji dělá jemnější. Je to lahůdka k pomlsání a pomazlení.
Ale nenosila bych ji, jen si s ní doma hrála a vychutnávala si ji. Neustále mě vůně lákala k očichávání zápěstí a zkoumání její chutnosti, jelikož se jedná velmi reálnou vůni uvedených ingrediencí - labužnická dobrůtka a snad bych se časem do zápěstí i s chutí zakousla a tak raději ne. Nepřišla jsem na to jaký, ale nějaký tón uvnitř vůně se mi zdál mírně agresivním a vyčuhujícím z celé kompozice. Nebyl mi až tak moc příjemný, ale možná právě on dělal vůni zajímavou a jinou. Odlišoval ji od běžných čoko vůní, tak to má asi být, být něco jinak a svého a to vůně určitě má.
Po delší době mně začala býti těžkou a obtěžující i když stále moc pěkná a zajímavá.
Velmi dobrá výdrž.14.06.11

Konečně někdo zvednul rukavici hozenou Gourmand Coquinem. Tohle je ale SAKRA gurmánka, jak má bejt! Začátek: hořké kakao a la Bornéo. Střed: nejjemnější mléčná čokoláda se špetkou tonky. Konec: návrat kakaa, tentokrát sladkého, lehoučkého poprašku. Nejde mi do hlavy jediná věc: proč se to jmenuje Muscs, když musk zaboha necítím. Pokud mám srovnat gurmánskost Maori a Coquinu, tipuji, že Coquin se přejí podstatně později, ze sladkosti Maori až trnou zuby. Zábavný to je, ale spotřebovat téhle vůně byť mililitr, by mi trvalo zatraceně dlouho.03.12.08

Pro můj nos krásná gurmánská vůně. Necítím ani tak čokoládu, jako spíš zvláštní směs kakaa a kávy. V první chvíli asi tak,jako kdybych si do šálku připravila tuto směs a po nějaké době - zalila teplým kokosovým mlékem. To vše podkreslené pižmem. Opravdu hodně zvláštní vůně, dokázala bych ji nosit, i když určitě ne každý den.06.10.08

Musc Maori je zvláštní vůně. Na záčátku mě málem porazila kombinace kávy a čokolády = gurmánská sladká vůně. Nakonec se rozležela do příjemné vůně, byť trochu zvláštní. Nosit bych ji ale nemohla, nejsem si jistá, že by to můj žaludek ustál.16.04.08

Hodně sladká a hodně mléčná čokoláda, hebká, sametová, v závěru lehce do pudrova. Vůně není příliš těžká, ale sladká je tedy až až. A je to držák.

Komentáře Parfumerie Générale PG04 - Musc Maori

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfumerie Générale PG04 - Musc Maori

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist