PG10 - Aomassaï (Parfumerie Générale)

Unisex vůně
Rok:

2006

Složení (ověřené)

karamel, pražené lískové oříšky, lékořice, hořký pomeranč, koření, dřevo wenge, vetiver, balzámové dřevo, kadidlo, suchá tráva, pryskyřice

Parfuméři:

Guillaume, Pierre

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Parfumerie Générale PG10 - Aomassaï

Ada

Vidíte to složení? Já jsem se na něj před zkouškou podívala také a zmocnil se mě ambivalentní pocit někde mezi hrůzou a těšením - na sladké gurmánské vůně si rozhodně nepotrpím, myslím tím na nošení, na druhou stranu je celkem ráda očichávám. Pokud se mi na ruce nepromění v agresivní cukrovou vatu, což by u karamelu a pražených oříšků celkem i hrozilo, ale na druhou stranu tu máme kadidlo či vetiver, takže ze složení se nedá příliš odhadnout, co se bude dít.

Po otevření vzorku se na mě vyvalila přesladká vůně karamelek, asi jako když se vám na zuby nalepí Toffifee. Ve stejném duchu se nesl i začátek vůně, který je silně, ale opravdu silně karamelový. Vzápětí se karamel začne pálit. Kadidlo, zřejmě ruku v ruce s vetiverem, který má v čistém stavu až nesnesitelné kouřové aroma, zastře vůni neproniknutelnou clonou dýmu.

Na začátku své parfémové ‚kariéry‘ bych to namouduši okamžitě utíkala umýt, ale dneska už snesu ledacos. Aomassaï si určitě nepořídím a nosit ji nebudu ani pod pohrůžkou násilí; kombinace karamelu a lékořice se suchým, kouřovým základem skutečně není moje krevní skupina. Vyválejte pralinku ve žhavém uhlí a přivoňte 

Přežijete-li počáteční intenzivní půlhodinku, dočkáte se zmírnění, kdy se z Aomassaï stane sice pořád kombinace karamelu, lékořice a kouře, ale už nezabíjí vše živé v okruhu několika metrů. Na samém konci pak kouř téměř vymizí a zůstane vám sladká vůně nastrouhané mléčné čokolády. Parfém bude zajímavý pro všechny milovníky netradičních, spíše sušších gurmánských vůní s karamelem, čokoládou a kadidlovými tóny; třeba taková Lolita Lempicka Au Masculin, drtivě sladká A*Men (vlastně i ten Angel), přímočará Chocolovers, orientální slaďárna Casmir - patří-li cokoli z toho mezi vaše oblíbence a vůbec, čím silnější, tím lepší, naleznete pravděpodobně zalíbení i v Aomassaï.

Hodnocení parfému Parfumerie Générale PG10 - Aomassaï od uživatelek 72 hodnocení

Líbí se (54)
75%
Nelíbí se (9)
13%
Neutrální (9)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Parfumerie Générale PG10 - Aomassaï - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Parfumerie Générale PG10 - Aomassaï

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Parfumerie Générale PG10 - Aomassaï05.02.09

nikdy bych nevěřila, že zrovna taková značka, ještě s tak zajímavým složením, se mi vyloženě nebude líbit. Od otevření vůně jsem cítila nějaké zvláštní koření. Je to něco podobného perníku, ale ne perník. Možná by to mohlo být i koření v medovině, Nevoní jako med, ale spíš medovina. Po rozležení koření zesláblo, a cítím plastelínu :-o Sama tomu nechci věřit, čekala jsem něco úžasnýho.. :(13.11.08

Konečně se ochladilo a nastal ten pravý čas na testovací jízdu takovéto vůně. Některé vůně mě nadchnou při prvním přičichnutí ale za půl hodinky se mi už třeba nelíbí, protože se vyvíjejí jinak, než bych si představovala. Aomassai začíná opravdu gurmánskou peckou - sladký karamel s hořkou čokoládou a lískovými oříšky, rum a lékořice - to už je začátek, který mě nadchl ale některé zřejmě odradí. Je třeba ale chvíli počkat, sladkost vůně se totiž celkem rychle umírní a pak přichází na řadu dřevité tóny, mírná štiplavost - která je mi ve vůních příjemná, aby vůně nakonec došla až ke krásně teplé dřevito-kadidlové vůni se špetkou kůže.Vůně je velmi exotická a neobvyklá - kdybych ji měla vyjádřit barvou, tak je to taková temná vůně - tmavé dřevo. Viděla bych ji na nošení v chladnějších dnech, i tak se velmi krásně rozkládá a příjemně zahřeje. Pokud se vám líbí typy vůní jako L´eau Ambré, Ambré Fetiche nebo Organza Indecence, tak určitě vyzkoušejte Aomassai, cenou - 50 ml - 2600,– Kč se řadí mezi ty dražší ale podle mě za to stojí - výdrž má perfektní - není to žádná polévačka a pro mě opět zamíchání žebříčkem top vůní, které se mi nejen líbí ale mohu je i nosit.

Komentáře Parfumerie Générale PG10 - Aomassaï

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
alibi
Nevyléčitelná závislačka 1372 příspěvků 27.02.17 10:46

Suchá sladká vůně - jako trochu ohořelé dřevo ze sudu, ve kterém bylo kdysi portské.

Na poličce 21 parfémů 7 miniatur 36 odstřiků 567 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Parfumerie Générale PG10 - Aomassaï

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist