PG11 - Harmatan Noir (Parfumerie Générale)

Unisex vůně
Rok:

2006

Složení (ověřené)

aromatická suchá dřeva, sušené květiny, byliny, cedr, suchý jasmín, citrusy, máta

Parfuméři:

Guillaume, Pierre

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Parfumerie Générale PG11 - Harmatan Noir

Ada

Harmattan (se dvěma t) je název západoafrického pasátu, který v době od konce listopadu do března (tedy v zimě) vane ze Sahary na jih ke Guinejskému zálivu. Je chladný a ve vyprahlé poušti proto celkem vítaný, protože mírní zdejší horké klima; na druhou stranu ovšem má ve zvyku sbírat v poušti prachové částice a nést je s sebou, takže občas i na několik dnů zastře slunce a sníží viditelnost někam k nule jako hodně hustá mlha.

Harmatan (s jedním t) je parfém, který se snaží vystihnout atmosféru horké pouště a návštěvy chladné oázy. Když se podíváte na složení, vidíte samé suché věci, popis mluví o africkém koření, zaprášeném dřevu a soli. Následuje ochlazení v podobě sladkého mátového čaje, oblíbeného nápoje (nejen) v těchto končinách.
Vůně je samozřejmě chypre - mimo tuto kategorii se suchého efektu dosahuje těžko - jde to za pomoci aldehydů a pudrových složek, ale tím se zase zpravidla zbavíme unisexovosti. Harmattan Noir je dokonale unisexový, každý nos si v něm něco najde a vůně podtrhne mužnost i ženskost.
Hned ze začátku ucítíte písek s trochu mýdlovým nádechem, a postupně se začnou odhalovat další složky: jasmín (opravdu takový krotký, sušený, ne obvyklý omamný jasmín, jaký známe z jiných vůní), měkký cedr (naše milované ‚hobliny z tužek‘), jemná vonná dřeva a hřebíček - ten byl aspoň pro můj nos poměrně dominantní a Harmattan Noir jsem cítila jako hřebíčkově-cedrově-mýdlovou chypre.

Máty jsem se dočkala, až když parfém trochu zeslábl (do té doby asi neměla šanci se prodrat na povrch); určitě nečekejte svěží zelenou mátu, je tu opravdu spíš v podobě přislazeného mátového čaje. Netrvá bohužel dlouho, záhy se Harmattan Noir vrací ke své původní podobě s cedrem, hřebíčkem a mýdlem.

Vytkla bych ne moc dobrou výdrž a také to, že většina zajímavého se odehraje poměrně rychle (cca během hodiny a půl) a potom už zůstane slabé, ne moc výrazné aroma. Harmattan Noir bych proto doporučila spíš lidem, kterým to vyhovuje - hodinu po nastříkání si vychutnávat netradiční skladbu a potom už mít klid, jen tak lehce vonět a neobtěžovat. Z hlediska složení je Harmattan Noir velmi zajímavá, suše chladná chypre; na mainstreamovém trhu těžko hledám něco pro srovnání. Znáte-li Terre d'Hermès nebo Lalique Pour Homme, máte velmi hrubou představu, co asi můžete čekat; obě tyto vůně jsou však typičtější chyprovky, drží se klasického schématu, žádný písek a mátový čaj s mýdlem..

Hodnocení parfému Parfumerie Générale PG11 - Harmatan Noir od uživatelek 24 hodnocení

Líbí se (12)
50%
Nelíbí se (2)
8%
Neutrální (10)
42%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Parfumerie Générale PG11 - Harmatan Noir - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Parfumerie Générale PG11 - Harmatan Noir od uživatelek

Recenze Parfumerie Générale PG11 - Harmatan Noir


27.06.14

Komentáře Parfumerie Générale PG11 - Harmatan Noir

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfumerie Générale PG11 - Harmatan Noir

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist