Tonkamande (Parfumerie Générale)

Unisex vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

mandlové mléko, aldehydy, tonka, pšenice, santal, vanilka, ambra

Popis parfému:

Collection Sur Invitation

Parfuméři:

Guillaume, Pierre

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Parfumerie Générale Tonkamande od uživatelek 37 hodnocení

Líbí se (27)
73%
Neutrální (10)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Parfumerie Générale Tonkamande09.10.11

Mandlové mlsání … Tonkamande.
Vůně něžného mazlení, vůně odpočinku, vůně klidného rozpoložení … … decentní … klidná … pohodářka

Mandle v Tonkamande jsou jiné, než jaké jsem vnímala například v Mazzolariho Alessandru. Tonkamade je … … umírněnost … mléčnost … sladkost
ale také … … veselost a živost … jemná pikantnost … zářivost zlatých obilných lánů

Typická mandlová hořkost je zde potlačena a již během prvních okamžiků po nanesení vůně mám dojem mandlí utopených v horkém mléce. Mléčný tón je znatelný a staví vůni do roviny nenásilné mazlivky hned od počátku. Celý tento mléčně-mandlový začátek se mi líbí. Tonkamande působí příjemně, hebce a zároveň se svým zpracováním velice distancuje od dostupnějších vůní podobného vyznění.
Postupně se hladivé „mléčno“ vytrácí a vůně se stává razantnější, takřka opulentnější. Stále se sice drží jisté konvence decentnosti, nicméně ten dojem umírněného ticha, který jsem vnímala v úvodu, už není tak znatelný. Nastupují další složky … lehce mi nosem proběhne štiplavost aldehydů. Skutečně lehce. Ovšem přesto ji vnímám a pro mě už v těchto chvílích ztrácí Tonkamande na atraktivitě.
Závěrem je mi servírován mix všeho … mandlovosti, mléčnosti, dřevitosti i zvláštního pšenično obilného tónu - zajímavého specifika tohoto dílka z produkce Parfumerie Générale.

Tonkamande je příjemná vůně lehce gurmánského ražení a kdo je příznivcem mandlového aroma, mohl by být touto vůní příjemně překvapen.14.06.11

Od Tonkamande jsem si pro skvostné složení i fakt, že patří do rodiny Parfumerie Générale, čekala hodně. Začátek mě poměrně zarazil, chvílema bych přísahala, že cítím Louve, chvílema zase Cuir Cordoba. Nicméně: Tonkamande je překrásná vůně, která splňuje svoje přísliby bezezbytku. Mandle, santal, tonka a aldehydy (!) - vskutku geniální kombinace. Je to vůně pro velký holky v tom nejlepším slova smyslu. Mazlivka, která si umí poradit. Potud by se Tonkamande řadila mezi mandlovky a všeobecně letošní novinky číslo jedna.
Kámen úrazu je ale bohužel její výdrž, která mě fakticky uráží. Entrée parádní, během pár minut usazení a rozklad na základ! Blesková akce s minimálními důsledky. Znáte pocit, kdy si šáhnete na svojí srdcovku a ona vás najednou nečekaně a podle zklame? Přiocasí se do ní smrádek nebo se ztratí v nedohlednu ještě než se stačíte vůbec nadechnout?
Tomu říkám ryzí smutek.

Komentáře Parfumerie Générale Tonkamande

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfumerie Générale Tonkamande

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist