Lippizan (Parfums de Marly)

Pánská vůně
Rok:

2012

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, citron, kardamom, tymián, estragon, šalvěj muškátová
SRDCE: jasmín, růže, kosatec, galbanum, pačuli, cedr, vetiver
ZÁKLAD: terčovka, vanilka, kůže, ambra, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Parfums de Marly Lippizan:

Hodnocení parfému Parfums de Marly Lippizan od uživatelek 4 hodnocení

Líbí se (4)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Parfums de Marly Lippizan08.05.14

Lipicán je barokní bílý kůň, jeho chov byl založen v Lipici v 16. století. Dnes jejich krásu předvádí hlavně Španělská jezdecká škola ve Vídni. Dnes už to tam vypadá jako drezurní nebo cirkusové vystoupení, ale tento výcvik býval v dávných dobách pravé koňské bojové umění. Kůň těmito speciálními drezůrními prvky ochraňoval svého pána v boji. Byl mu na bojišti rovnocenným partnerem. Klidný, inteligentní, chladnokrevně hlídající vše, co by mohlo jeho bojujícího jezdce napadnout zezadu a smést to mohutnou kapriolou nebo pomoci s vřavou řítící se ze předu a vynést svého pána nad hlavy nepřátel v levádě.
Sama jsem měla to štěstí mít jednoho krátce v péči a výcviku. Byl to mohutný impozantní bílý hřebec klidného, přátelského, leč lehce povzneseného chování, nezbývající se malichernostmi. Čišelo z něj maximální sebevědomí a jistota, spolupráce s ním byla radost a jízda na na něm, díky jeho elegantním chodům, zážitek.
Ano a vůně je pro takovéhoto muže.....nic pro neurotického metrosexuála.­.....je pro muže klidné síly a pevného charakteru, ale i chladnokrevného bojovníka, nepřátelé mají smůlu, protože je s naprosto „cool“ výrazem smete z povrchu zemského.
Vůně je jemná a hladká, tymiánově kardamonová s lehce bylinnou hořkostí muškátové šalvěje, ze začátku probleskne trochu cedru, ale ten se postupné ztrácí v mechu a vetiveru. Inzerovanou kůži jsem skoro nezaznamenala. Válečný kůň září jen svou hladkou bílou srstí, postrojů netřeba.....nasedni a bitva bude vyhraná, vítězství je naše.

Komentáře Parfums de Marly Lippizan

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfums de Marly Lippizan

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist