Oajan (Parfums de Marly)

Unisex vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: skořice, med, vonokvětka
SRDCE: benzoin, labdanum, pravá ambra, pelyněk
ZÁKLAD: pačuli, pižmo, vanilka, fazole tonka

Popis parfému:

Arabian Breed Collection

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Parfums de Marly Oajan od uživatelek 9 hodnocení

Líbí se (8)
89%
Neutrální (1)
11%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Parfums de Marly Oajan od uživatelek

Recenze Parfums de Marly Oajan06.05.14

Dle čínského kalendáře nastal rok koně, tak nadešel čas na značku Parfums de Marly, která vyrobila vůně k poctě koní.

Začínám jednou z pěti klisen proroka Mohameda, klisnou Oajan neboli Obajan. Tyto klisny prokázaly prorokovi největší poslušnost a oddanost, když v roce 622 n.l. prchal z Mekky do Mediny.
Po vyčerpávajícím trysku pouští, sesedl prorok a jeho stoupenci v oáze z koní, že chvíli spočnou a dají koním napít. Všem se už dělali před očima fialová kolečka a zelené osmičky žízní a vyčerpáním, tak se hrnuli k napajedlu. Jen prorok ne, usedl do písku k meditaci a hned ho postihlo další vidění, no, ono v tom vedru se není co divit, takový úžeh udělá své. Mohamed se okamžitě vymrštil z písku a zařval …„na koně a padáme, hoši , jsou nám v patách“…samoz­řejmě , že se to minulo účinkem a všichni dělali, že ho neslyší a pokračovali k vodě. Tak se jal Mohamed zběsile troubit na roh. To zabralo, sice jen na pět klisen, které se už přes ten nával nevešly k napajedlu a tak patolízalsky přicválaly ke svému pánu. Proroka to naprosto okouzlilo a tyto vyvolené, po této události pojmenované Al Khamsa (všech pět), se staly zakladatelkami chovu arabského plnokrevníka.
Oajan patří do Al Khamsy a voní tak , že by se každému jejímu jezdci sbíhaly sliny, sladce ambrově, skořicovo medově a lehoulince nahořkle po pelyňku, který tomu dodává skoro neznatelný absintový tón. Tuto variaci, skoro v totožné podobě, znám z arabky Idbaa od Mischal Muzaffar Itarji. Vlastě bych je od sebe asi nerozeznala… nebo ano, Oajan je mnohem, mnohem jemnější a sametovější… jako nozdry plnokrevné arabské klisny.

Komentáře Parfums de Marly Oajan

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfums de Marly Oajan

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist