Maharadjah (Parfums de Nicolaï)

Unisex vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: koriandr, máta
SRDCE: levandule, karafiát, skořice, hřebíček
ZÁKLAD: pačuli, santalové dřevo, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Parfums de Nicolaï Maharadjah od uživatelek 9 hodnocení

Líbí se (7)
78%
Neutrální (2)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Parfums de Nicolaï Maharadjah27.12.16

Nejprve trpká (a pro mě dost divná) nálož koriandru a hřebíčku, do které se postupně vplétá skořice. Za několik minut ale trpkost (spolu s hřebíčkem) mizí a ve vůni se rozvinou tóny (velice decetně) sladké levandule a vanilky, zatímco skořice slábne. Mátu jsem schopna rozpoznat, ale je hodně v pozadí, je tam nádherně zakomponovaná, nerazí. Vše je smícháno v lahodnou a vytříbenou směs, jednotlivé vůně se doplňuji, vůně je hladká jakoby nanápadná, nic nerazí, žádná složka nevystupuje. Ze začátku bych trpkou hlavu přidělila mužům, ale po rozvonění cítím ženskost, křehkost, po rozvonění patří vůně rozhodně na ženskou půlku hřiště. Čím déle mám vůni na zápěstí, tím více cítím sladkost květů - karafiát. Vůně je tak nádherně decentní a jemná a současně nádherná. Rozhodně vhodná na denní nošení a to i tam, kde jsme velice blízko ostatním, tohle budou všichni rádi čichat. Nejlépe by mi vyzněla na ženě typu Helena Bonham Carter.12.02.13

Zpočátku bylinná nálož – sušený tymián, máta a mateřídouška, posléze se přidal jemný suše skořicový prach, pačuli v podobě suché hlíny a hromádka čerstvých santalových pilin. Vůní se prolíná zvláštní sladce kovový tón. Podle databáze by mělo jít o unisexovou vůni, mě tedy připadá na hraně mezi unisexem a vůní pánskou....…a to povedenou.

Komentáře Parfums de Nicolaï Maharadjah

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfums de Nicolaï Maharadjah

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist