Number One (Parfums de Nicolaï)

Dámská vůně
Rok:

1989

Složení (ověřené)

HLAVA: aksamitník, galbanum
SRDCE: jasmín, tuberóza, pomerančový květ, ylang-ylang, růže, kasie
ZÁKLAD: santal, větvičník, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Parfums de Nicolaï Number One od uživatelek 9 hodnocení

Líbí se (4)
44%
Nelíbí se (3)
33%
Neutrální (2)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Parfums de Nicolaï Number One28.12.11

Hned na začátku cítím silně kyselé až trpké galbánum s aksamitníkem (něco jako Chamade EDP), což nejsou mé oblíbené složky, ale dá se to, řeknu si: velká květnovka klasického střihu, jen co se za chvíli vůně usadí, už ji propadám. Hrany a drhnoucí plochy se sametově uhladí. Přidává se tuberóza, taky to není má favoritní složka, ale v této kombibnaci je nádherná, krémová, máslová … prosvítá tam i růže a jsou tam ještě jiné lahodné tóny, které nedokážu rozklíčovat, vše je zkombinováno tak nádherně, že je to skutečná symfonie, všeho je tak akorát, velice libé, ale v žádném případě podbízivé. Květinovo-krémová vůně. Postupně se mění. Umělecké dílo, dokonalé.
Vzhledem k ceně předpokládám použití kvalitnějších složek a ano, opravdu cítím přirozenou nádheru, žádnou chemii.
Jediné mínus vidím ve výdrži, po 2 hodinách, když dám nos k zápěstí, vůni stále cítím, a je nádherná, delikátní, ale je to takové slaboulinké. Třeba vůně Hermes jsou na mně daleko větší, celodenní držáky. Z uvedených složek určitě necítím santal ani větvičník, nečekejte chypré. Základ je spíše ambrový. Rozhodně na den, určitě to není ten typ vůně, ze kterého by se okolí ani vám dělalo mdlo, nic omamného.04.10.11

…je opulentní.
Tohle jsou sladké a šťavnaté květiny v rozpuku, žádné suché chudinky z méně velkolepých květinových parfémů. Number one je hřejivá, romantická, veselá, plná slunce a má příjemné složení s kvalitním základem, díky kterému drží a drží.
Smetanově sladká bílá jasmínová vůně, bude pěkná v zimních mrazech i na jaře, opravdu povedená.

Komentáře Parfums de Nicolaï Number One

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfums de Nicolaï Number One

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist