Vanille-Tonka (Parfums de Nicolaï)

Dámská vůně
Rok:

1997

Složení (ověřené)

HLAVA: bazalka, citron, mandarinka
SRDCE: karafiát, pomerančový květ, pepř, skořice
ZÁKLAD: kadidlo, vanilka, tonka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Parfums de Nicolaï Vanille-Tonka od uživatelek 34 hodnocení

Líbí se (21)
62%
Nelíbí se (5)
15%
Neutrální (8)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Parfums de Nicolaï Vanille-Tonka


19.06.11

Líbí se mi!
A dokonce i můj necvičený nos rozezná jednotlivé složky, bez toho, abych si předem přečetla složení:
začátek je jasně citrusový - citron a mandarinka, do jejich svěžesti poté pomalu proniká skořice - tak pomalounku, nenápadně, mísí se dohromady - a je to krása! Skoŕici ve vůních (a nejenom tam) miluji - a toto vzájemné pronikání a mísení citrusového a skořicového ve mě vyvolává až jemně erotické mrazení!(no vždyť skořice má, myslím, i mírně afrodisiakální účinek). Citrusy pomalu mizí, skořice pak zesílí - a přidává se vanilka. Ale nejsou to žádné skořicovo-vanilkové koláčky, to ne! - vůně je spíše suchá, než sladká. Trochu tu skořici podbarvuje karafiát, ano je tam - a se skořicí a vanilkou jim to docela ladí.
Vůně má slušnou výdrž - skořicová fáze na mě, i když se mění (ale do krásy) pod vlyvem ostatních složek, vydrží kupodivu hodně dlouho. A vlastně - to je hlavní důvod, proč, se mi vůně líbí - opravdu krásná skořice, ostatníma složkama ještě více zkrásněla.
Ještě po dvou-třech hodinách cítím jemnou vanilku, už beze skořice - nevím, jak voní tonka, ale předpokládám, že s tou vanilkou splynuly v aromaticky vonící celek.

Komentáře Parfums de Nicolaï Vanille-Tonka

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfums de Nicolaï Vanille-Tonka

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist