Week-End in Deauville (Parfums de Nicolaï)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: italský bergamot, petitgrain z Paraguay, galbanum
SRDCE: konvalinka, růže, mimóza, pepřová esence, červený pepř, hřebíček
ZÁKLAD: absolutní větvičník, styrax

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Parfums de Nicolaï Week-End in Deauville od uživatelek 5 hodnocení

Líbí se (4)
80%
Neutrální (1)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Parfums de Nicolaï Week-End in Deauville27.02.13

Z nasládle nevinné kolínské a la Mugler Cologne se vyklubala drsně zelená pleveloidní vůně s rozšlapanými kvítky a stydlivými náznaky chypre. Leč nic netrvá věčně - drsný plevel odvál čas, zeleň se zjemnila, naopak jemná chyprovost vytrvala. A výsledkem je vůně evokující odpočinek v klidu a míru zarostlé zahrady.02.08.12

V roce 2011 byla vůně přeformulována do současné podoby a nakonec přejmenována na Week-end. Je méně větvičníková než původní verze, ale drží si stejný charakter a kvalitu. Week-end voní bezstarostně a lehce. Ze začátku cítím hodně bylinky a citron, později se přidá zeleně ovocná vůně, zelené jablko a také dávka vody. Je to taková vodová vůně, kterou znám z procházek lesem, nasládlá, květinová a čistá. Nakonec zůstane lehká vůně cedrového dřeva. Celou dobu cítím chypre nádech, ale jemný, světle zelený. Week-end je krásná, zajímavá vůně, ovšem nepoutá příliš pozornosti, takže si můžete v klidu užít nedělní lenošení. Právě pro volný čas mi připadá ideální, zvláště na takový víkend, kdy si sbalíte do malého kufru, vezmete hedvábnou šálu a vyrazíte v otevřeném autě na projížďku venkovskými silničkami. Později si můžete dát večeři v zahradní restauraci na břehu Ženevského jezera a přespat v hotelovém pokoji s výhledem na hladinu. Vůně je to víkendová, ale přesto nenápadně elegantní. Hodí se i na všední den, kdy si chci zavzpomínat na prázdniny. Výdrž na mně má střední, v letním vedru spíš krátkou.

Komentáře Parfums de Nicolaï Week-End in Deauville

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfums de Nicolaï Week-End in Deauville

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist