Week-End in Deauville (Parfums de Nicolaï)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: italský bergamot, petitgrain z Paraguay, galbanum
SRDCE: konvalinka, růže, mimóza, pepřová esence, červený pepř, hřebíček
ZÁKLAD: absolutní větvičník, styrax

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Parfums de Nicolaï Week-End in Deauville od uživatelek 5 hodnocení

Líbí se (4)
80%
Neutrální (1)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Parfums de Nicolaï Week-End in Deauville27.02.13

Z nasládle nevinné kolínské a la Mugler Cologne se vyklubala drsně zelená pleveloidní vůně s rozšlapanými kvítky a stydlivými náznaky chypre. Leč nic netrvá věčně - drsný plevel odvál čas, zeleň se zjemnila, naopak jemná chyprovost vytrvala. A výsledkem je vůně evokující odpočinek v klidu a míru zarostlé zahrady.02.08.12

V roce 2011 byla vůně přeformulována do současné podoby a nakonec přejmenována na Week-end. Je méně větvičníková než původní verze, ale drží si stejný charakter a kvalitu. Week-end voní bezstarostně a lehce. Ze začátku cítím hodně bylinky a citron, později se přidá zeleně ovocná vůně, zelené jablko a také dávka vody. Je to taková vodová vůně, kterou znám z procházek lesem, nasládlá, květinová a čistá. Nakonec zůstane lehká vůně cedrového dřeva. Celou dobu cítím chypre nádech, ale jemný, světle zelený. Week-end je krásná, zajímavá vůně, ovšem nepoutá příliš pozornosti, takže si můžete v klidu užít nedělní lenošení. Právě pro volný čas mi připadá ideální, zvláště na takový víkend, kdy si sbalíte do malého kufru, vezmete hedvábnou šálu a vyrazíte v otevřeném autě na projížďku venkovskými silničkami. Později si můžete dát večeři v zahradní restauraci na břehu Ženevského jezera a přespat v hotelovém pokoji s výhledem na hladinu. Vůně je to víkendová, ale přesto nenápadně elegantní. Hodí se i na všední den, kdy si chci zavzpomínat na prázdniny. Výdrž na mně má střední, v letním vedru spíš krátkou.

Komentáře Parfums de Nicolaï Week-End in Deauville

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfums de Nicolaï Week-End in Deauville

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist