Enlévement au Sérail (Parfums MDCI)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

bergamot, italská mandarinka, ylang-ylang, arabský jasmín, tuberóza, turecká růže, chejr, pačuli, santal, vanilka, haitský vetiver

Parfuméři:

Kurkdjian, Francis

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Parfums MDCI Enlévement au Sérail

Ada

Únos ze serailu je květinově orientální vůně s bílými květinami, vanilkou a dřevitými tóny. Začíná jasmínem a ylang-ylangem, a to pravděpodobně pravým, neboť jsou v něm takové nazelenalé a živočišné podtóny (hnijící stonky), žádná krémová hladkost ani dojem bílého obláčku. Zkrátka musíte milovat jasmín v jeho přírodní podobě, s jeho pozitivy i negativy. Velmi rychle se ukáže orientálně hřejivý podklad z vanilky, balzámových a dřevitých tónů, se špetkou kouřového vetiveru.
Po nějaké době se Enlévement au Sérail rozvoní do více orientální a méně květinové kompozice; teplá pižmová vanilka, vetiver, santal, růže, jemné pozůstatky bílých květin. Možná bude záležet na vašem nosu, jestli ucítí spíš orientální část nebo tu svěže květinovou. V závěru ještě povystrčí prsty pačuli.
Vůně je poměrně komplexní, ale snadno dešifrovatelná, jako by byla sestavena z pravidelných kostiček; díváte se a vidíte jasmín, vedle ylang-ylang, vanilku, vetiver… žádný chaos ani složky prolínající se k nepoznání. Je přiměřeně intenzivní a výdrž má tak akorát.

Hodnocení parfému Parfums MDCI Enlévement au Sérail od uživatelek 54 hodnocení

Líbí se (36)
67%
Nelíbí se (7)
13%
Neutrální (11)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Parfums MDCI Enlévement au Sérail - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Parfums MDCI Enlévement au Sérail

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Parfums MDCI Enlévement au Sérail od uživatelek

Recenze Parfums MDCI Enlévement au Sérail


22.02.13

Enlèvement au Sérail sa buď zamilovala do mojej kože, alebo veľm presvedčivo vytvára túto ilúziu. V úvode je to najnežnejšie, žiarivé púpätko ruže v zajatí priezračnej cukrovej škrupinky ofúknutej horúcim, takmer ovocným tuberózovým dychom. Takáto žiarivosť je aj v niektorých ovocno alebo kvetinovo oudových vôňach a práve ona hneď od počiatku dáva Únosu prudko orientálny charakter. No je to v prvom rade vôňa detskej baletky, v ružovej sukienke, absurdne umiestnenej do tureckej kuchyne, kde sa práve pripravujú dezerty z lupeňov kvetov. Keďže však ide o modernú orientálnu chypre, po čase sa v nej objaví istá práchnivosť, čpavé pačuli a možno štipka vetiveru. Nedokáže však prebiť tú ružovkastú dokonalosť. Kvety však zoschnú, spečú sa. Ostane mierne sladká vanilka na drevitom základe a skôr spomienka na kvety než kvety samé. Výdrž – celý deň. A stačí pár kvapiek.13.01.11

Tahle vůně dokonale evokuje všechny romantické představy spojené se sultány a harémy. Únos do serailu …ať už si za ním představíte Mozartovu nádhernou operu nebo tenhle parfém, ani v jednom případě nebudete zklamáni. Je to přímo symfonie květin, hlavně ylangu a jasmínu, trochu gumového, což vůni dodává ještě zajímavější pikantnost. Abych se přiznala, lehce mi připomíná Daturu Noir… tou náladou… octnete se v nefalšované arabské noci, kdesi mezi jasmíny, v šeru skoro nevidíte na krok, ale zřetelně cítíte tu omamnou vůni. Jestli existuje naprosto autentický květinový orient, je to Enlévement au Sérail.

Komentáře Parfums MDCI Enlévement au Sérail

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Parfums MDCI Enlévement au Sérail

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist