Blenheim Bouquet (Penhaligon's)

Pánská vůně
Rok:

1902

Složení (ověřené)

HLAVA: citron, limeta, levandule
SRDCE: -
ZÁKLAD: borovice, pižmo, černý pepř

Popis parfému:

Palác Blenheim je nejznámější stavbou barokního architekta a dramatika Sira Johna Walbrugha. Jako rodové sídlo vévodů z Marlborough je tak jedním z nejznámějších zámků Anglie a největším, který není ve vlastnictví královské šlechty. Vůně byla tehdy údajně vyrobená osobně přímo pro vévodu z Marlborough.

Parfuméři:

Penhaligon, Walter

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Penhaligon's Blenheim Bouquet:

Hodnocení parfému Penhaligon's Blenheim Bouquet od uživatelek 17 hodnocení

Líbí se (14)
82%
Neutrální (3)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Penhaligon's Blenheim Bouquet od uživatelek

Recenze Penhaligon's Blenheim Bouquet


01.11.16

Tvář mi zdobil dobrácko-lišácký úsměv a rty se neslyšně pohybovaly v rytmu slov: „Tak toto není konec. Není to dokonce ani začátek konce. Ale možná je to konec začátku.“ Právě tuto slovní hříčku jsem si připravil na dnešní podzimní večer pro své kolegy, kteří přijdou na večeři do Mansion House. Nyní ještě moji vůni, o které jsem přesvědčen, že mi nosí štěstí. Blenheim Bouquet. Znáte někoho, kdo ji dokáže ztělesnit lépe než já? Někoho, kdo se narodil na zámku Blenheim a bude pohřben nedaleko? Kdo sál vůni okolí Blenheimu spolu s mateřským mlékem? Výborně, máte pravdu, můj otec, pro něhož byla v roce 1902 vytvořena, ale ten se nepočítá. Jsem zvyklý s ní nešetřit a vůně BB spolu s dýmem z mých oblíbených doutníků Romeo y Julieta zpravidla přichází dříve než já a zůstává déle než já. Ještě jednu ušlechtilou neřest na sebe prozradím. Mám v oblibě šampaňské Pol Roger a Blenheim Bouquet nepřeráží jemné tóny tohoto veskrze znamenitého šampaňského. No, není k pomilování?
Klasickou, aristokratickou, typicky britskou (pokud je vaším snem zhmotnit a uzavřít do láhve britské dějiny 20. století, vezměte, prosím, na vědomí, že už to možná někdo udělal před vámi), poměrně jednoduchou a svěží kompozici otevírají citrusy s levandulí. Ty citrusy jsou suché jako tekutý dusík a jsou dominantnější. Levandule sekunduje, ale jako v sehraném páru, kouzlo a krása spočívá ve snoubení a spolupráci těchto složek. Výrobce uvádí, že vůně nemá tělo (střední tóny). Buďte klidní, žádná přestávka v trvanlivosti není. Končíme tóny borovice, pepře a malinkou stopou pižma. Výdrž má slabší, 3-4hodiny.
Vůně bude oblíbená u anglofilů a milovníků klasických vůní. Je ještě z dob, kdy muži byli gentlemany a ženy uměly být dámami. Pokud máte osobního charismatu na rozdávání, skvěle Vám padne. Bude vaší věrnou a vždy podporující družkou. Pokud si nejste výši svého charismatu jistí, dejte šanci jiné.03.08.11

Klasická levandulovo neroliová kolínská, ovšem s intenzitou toaletky. V momentě, kdy každá správná kolínská velí k ústupu z pozic, tato se náhle změnila v lehce temnou lesní vůni. Dali by se vystupovat rodiče (i když je jich netradičně trochu víc) - matkami jsou klasická 4711 a Eau de Cologne Imperiale a o otcovství se rovným dílem dělí Terre d´Hermes a Fille en Aiguilles. Vůně je sice uváděna jako pánská, ale jen pro pány by ji byla škoda - mohla by zaujmout ty dámy, kterým se líbí některý z „rodičů“.

Komentáře Penhaligon's Blenheim Bouquet

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Penhaligon's Blenheim Bouquet

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist