Turkish Blend / Tabac Rouge (Phaedon)

Unisex vůně
Rok:

2013

Složení (ověřené)

absolut z tureckého tabáku, kadidlo, zázvor, skořice, med, pižmo, siamský benzoin

Popis parfému:

Tuto vůni vytvořila Anne-Cecile Douveghan.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Phaedon Turkish Blend / Tabac Rouge od uživatelek 50 hodnocení

Líbí se (42)
84%
Nelíbí se (2)
4%
Neutrální (6)
12%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Phaedon Turkish Blend / Tabac Rouge - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Phaedon Turkish Blend / Tabac Rouge


26.02.17

Trocha surrealismu na úvod. Letí pilná včelka dělnice. Letí, letí, křídly znaveně mává a těší se, až si po té celodenní úmorné šichtě dopřeje svoji jednu jedinou neřest. Prudce zabrzdí před česnem a už si zapaluje cigáro, které za letu nedočkavě povytáhla z kapsy. Bafá a dýmá, společně s ní i další kamarádky soudružky. Cigaretky, havana, ba i dýmka se tu najde. Bandasky plné pylu leží odhozené vedle nedepilovaných nožek, a tak není divu, že občas tabákové smítko kontaminuje jejich obsah.
Med bývá poměrně častou složkou parfémových kompozic. Ne vždy ovšem hraje v celkovém vyznění první housle a i jeho přítomnost má různé podoby. Může být hutný lesní, třeba i borovicový, svěží luční, květinový, ovocný, cukernatý i nakyslý, může se lepit i obtěžovat, může vonět konejšivě čajově nebo jako příslib horkého léta. Toto je prostě med - kuřák. Jeho přítel největší (a jeho svěží spoluhráč) je čerstvě nastrouhaný zázvor. Ten má na svědomí počáteční poměrně ostré vyznění vůně. Posledním členem triumvirátu se stává snaživá skořice. Dva kohouty na jednom smetišti zklidní, žensky zkultivuje a přátelsky a vstřícně uvítá další trochu nesmělé vonné adepty – opravdu jemné kadidlo, noblesní styrax a pižmo lehké jako vánek. Vůně se rozvine přímo rozkošnicky mnohoslibně. Je vábivě nasládlá, s dráždivě nahořklými spodními tóny, hebká a přítulná tak akorát, aby o ní někdo nemohl říci, že se vnucuje. Na pokožku se v žádném případě nelepí – zabraňují tomu jisté suché, možná trochu pudrové (či prachové) částečky.
Tahle tabáková turecká rtěnka je nepochybně vůně pro chladnější dny. Dá se říci přímo vánoční – má v sobě totiž jistý nostalgický prvek, přináší představu prohřátého a provoněného domova. Vzhledem k tomu, že je označena jako unisex, navrhuji zakoupit ji některému z vašich drahých mužů. A pak se můžete s klidným svědomím těšit, že skončí na vaší poličce. :mrgreen:


07.11.14

V první chvíli naprosté nadšení. Krásná, mírně sladká vůně s kadidlem. Hned jsem věděla, co na ní všichni mají. K mé smůle začal později vykukovat zázvor, který mi ve vůních vadí. Vrátila jsem se k ní po delší době a nestačila žasnout nad tou změnou. Jestli je některá vůně vůní medu, tak je to Tabac Rouqe. Necítím turecký med, ale ten klasický luční. Po odeznění zázvoru je to med s troškou skořice a kadidlem.09.02.14

Hustá medová vůně, která postupně „ztuhla“ do tureckého medu bez oříšků, který se v minulém století prodával v sáčcích podobě kousků balených v povoskovaných papírcích. Suchý drolený tabák, který se objevil po úplném rozvonění, na mě ale působí vysloveně rušivě. Spíš než unisex mi přijde jako dámská.

Komentáře Phaedon Turkish Blend / Tabac Rouge

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
Renusatko
sv. Parfema z Kecálburgu 3743 příspěvků 07.11.14 20:59

.

Příspěvek upraven 07.11.14 v 23:19

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 389 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Phaedon Turkish Blend / Tabac Rouge

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist