Prada (Prada)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, hořký pomeranč, mandarinka, mimóza absolute
SRDCE: růže absolute, indonéská pačuli, pačuli absolute
ZÁKLAD: labdanum, tonka, vanilka, indické santalové dřevo, benzoin

Popis parfému:

Na obrázku je flakon běžné verze Prady. Pravděpodobně spíš znáte verzi s gumovým rozprašovacím balonkem; tato verze se prodává s označením Deluxe.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Prada Prada

Ada

Parfém, na který se chystáte přečíst si recenzi, je prvním výtvorem značky Prada. Samozřejmě pokud nebudeme počítat stejnojmennou vůni z roku 1990, o které nemám bližší informace, ale zdá se, že se buď prodávala pouze v buticích značky, nebo vznikla pod značkou Orlane. A také musíme pominout čtyři limitované edice z roku 2004, které vyšly ještě před Pradou - 1, 2, 3 a 4 z ‚jednosložkové‘ řady. Takže Prada je vlastně zřejmě už šestá. Ale sama Prada, respektive španělská společnost Puig (Prada a Puig jsou joint venture), vůni uvedla jako svou první, nebudeme se tedy vzpouzet, že.
Podle oficiálního proma má Prada čtyři ústřední tóny: čistý, ryzí santalový olej z Indie, návykově úžasné listy pačuli z Indonésie, vzácnou pryskyřici labdanum z Francie a intenzivní siamský benzoin. Všechny čtyři se točí kolem ambry, neboť Prada je ambrová orientálka. To znamená sladká. Pokud víte, jak voní santal, pačuli, labdanum a benzoin, určitě nepotřebujete, aby vám někdo o tom orientu a sladkosti říkal.

Ale i tak vás možná zahájení překvapí. Na začátku Prada voněla čokoládově a kadidlově; velmi intenzivně čokoládově a poctivě kadidlově, jako temně gurmánská vůně, ovšem bez sytosti a kulatosti, kterou se gurmánské vůně obvykle vyznačují. Někteří Pradu srovnávají s Angelem, zčásti právem, protože i tady najdete hodně pačuli a sladké tóny, Angel je ovšem gurmánštější, hlasitější a opulentnější; Pradu si můžete vzít i do práce, zatímco Angel je (ať už se s ním jeho milovnice polévají jakkoli) především večerní vůně.

Když se intenzivní uvítání usadilo, daly se najít i ostatní složky. Z hlavy trochu pronikal nahořklý bergamot, z květin jsem cítila růži (trochu podobnou jako v Rose Absolue ) a nejlepší byl základ, neodolatelná kombinace kadidla, vanilky, benzoinu a orientálních dřev. Tu a tam se mi zdálo, že cítím gardénii podobnou bílou vůni.

Čokoládové a karamelové tóny, které jsou cítit na začátku, postupně mizí a Prada dává najevo, že je opravdu především orientální. Zároveň se mi zdálo, že se směrem ke konci trochu rozpadá a už to není ono - zatímco na začátku je originální, originality postupně ubývá, až zmizí docela a ke konci už máte celkem obyčejnou orientálku.

Kromě sladkosti a pačuli by potenciálním problémem mohlo být i labdanum - pokud se vám sladké vůně s kadidlem, jako je např. Shalimar, zdají babkovské a zatuchlé, po Pradě se ani neshánějte.

Hodnocení parfému Prada Prada od uživatelek 175 hodnocení

Líbí se (106)
61%
Nelíbí se (25)
14%
Neutrální (44)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Prada Prada - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Prada Prada

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Prada Prada27.07.11

Měla bych-li vystihnout Pradu nějakou jednoduchou definicí, tak nemusím dlouho přemýšlet … … balzamický elixír.
Hutná, mnohovrstevnatá a silná … tak trochu vůně chameleon, která dokáže překvapit nejrůznějšími barevnými tóninami v závislosti na mnoha aspektech okolí.
Zatímco někteří nad ní zhnuseně pokrčí nos a budou si myslet něco o podivné nevůni s jakýmsi „plesnivým“ akcentem, tak jiní ji budou blaženě nasávat, aby jim neunikla ani stopička z té táhlé jantarovočokoládové krásy.
I já, která nosím Pradu už delší dobu, tak ji ne vždy vnímám stejně. … velká proměnná! Občas ano.
V podstatě však pro mě zůstává vůní orientálních balzámů, jemňoučkého koření s čokoládovou stopou, jenž prostupuje celkovou kompozicí. Složení obsahuje i mou oblíbenou květenu - růži a mimózu, na květinách však Prada postavena není. Otěže drží santalovopačuliový základ spolu se sladkou vanilkou a dalšími pevnými ingrediencemi.
Nejkrásnějšího rozvinutí se u Prady dočkáte v teple, kdy bude z vaší kůže sálat s neutuchající intenzitou a vy budete zahaleni do oblaku luxusní smyslnosti.
Prada je vůní osobnosti, je nespoutaná, prostupující …

Komentáře Prada Prada

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Prada Prada

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist