Notorious (Ralph Lauren)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

černý rybíz, červený pepř, bergamot, krásenka, bílé ojíněné pivoňky, karafiát, pačuli, pižmo, vanilka, kosatec

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Ralph Lauren Notorious:

Hodnocení odbornice: Recenze Ralph Lauren Notorious

Ada

Kvalita vůní od Ralpha Laurena mi přijde trochu nevyrovnaná. Na jedné straně extrémně zajímavá Safari, stará Lauren, kokosově chutná Hot, na druhé Wild, ovocenka jako z drogerie, příšerná (milovníci prominou) Romance a nudné odnože Pola. Každá novinka se tak stává nepředvídatelným dobrodružstvím. Bude to hezké, nebo to poklušu umýt?
U Notorious nebylo rychlého umytí naštěstí třeba. Je to teplejší orientální vůně, vhodná do chladných dnů, převládá v ní zpočátku pačuli, později pačuli + vanilka a na konci zase pačuli. Síla pačuli nedosahuje těžkého kalibru, vůně je ke zkoušce bezpečná i pro nás, které tuto složku moc nemusíme. Ostatní složky (květiny, trochu čokolády, pudrový kosatec) celek vhodně dokreslují a přestože se vůně vyvíjí trochu opatrnicky (žádné velké skoky a výrazné proměny), není nudná a omrzí se teprve za delší dobu. Výdrž je střední.

Hodnocení parfému Ralph Lauren Notorious od uživatelek 68 hodnocení

Líbí se (29)
43%
Nelíbí se (11)
16%
Neutrální (28)
41%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Ralph Lauren Notorious - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Ralph Lauren Notorious

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Ralph Lauren Notorious od uživatelek

Recenze Ralph Lauren Notorious


04.06.13

Ze začátku veliká pecka do nosu, mix čokolády, rybízu, pepře a do toho omamné květiny. Překvapilo mě i pižmo hned na vrcholu. Po asi 10 minutách vůně velmi slábne a jsou cítit hlavně květiny, rozpoznatelný karafiát s pivoňkou. Vanilkové srdíčko se zvláštní vůní kořene kosatce a pačuli mě omámila na závěr. Hřejivá a velmi neobvyklá vůně.


23.01.12

Velmi sladká, ale má styl. Patří mezi vůně, které dokážou vykouzlit atmosféru, ba dokonce z té atmosféry vystupuje scéna jako vymalovaná. U Notoria je to luxusní večírek jako z filmu Velký Gatsby, prostě smetánka 20. let. (Jasně že mě ovlivnil popis výrobce i flakon, to z hlavy nevymažu. Nicméně – sedí to). Vůně začíná desetiminutovým ohňostrojem ovocných tónů. Rybíz dodává opojnost a rozjařenost, bergamot špetku hořkosti, pepř štiplavost. Jakmile se vůně unaví a zleniví, vystoupí její glamour poloha, místo jiskřivosti ovoce je tu noblesa květin a sladkost pačuli a rozmarnost. Opět velmi dobře sladěná, zakulacená, nic nepřečnívá, přitom je znát, že vůně přehání. Že všechny ty rozmary, krajky, taftové stuhy a spodničky jsou jen nadsázka a recese.
Výdrž dobrá, po dvanácti hodinách je stále ještě cítit, i když slabší. Neumím si ji představit k tričku a džínám, asi by působila křiklavě. Není to vůně pro holčičky, je dámská, pro ženy, které mají ve skříni kombiné. Asi nejlépe se hodí pro radostné události a dny, kdy se člověku chce vyjet ze zaběhnutých kolejí.03.01.10

Zpočátku mi voněl asi ten černý rybíz - na kůži docela rychle odešel, ale na oblečení, k mé potěše, byl cítit trochu déle. Vzdáleně mi to připomínalo vůni nějakého dobrého likéru. Pak zůstalo něco snad pačuliově květinového, teplého, mírně hřejivého a tak už to v podstatě zůstalo. Pro mně je Notorious moc pěkná vůně, zvlášť v tomhle sychravém počasí dává hebký pocit příjemného teplého pohlazení s příslibem jara. Vnímám Notorious jako příjemnou vůni, která se dá vzít kamkoliv - do práce i do společnosti.

Komentáře Ralph Lauren Notorious

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Ralph Lauren Notorious

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist