Pure Turquoise (Ralph Lauren)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (neověřené)

HLAVA: orosený černý rybíz, fialka, konvalinka, kaktusový květ
SRDCE: kaktus Cereus, pomerančový květ, „pouštní lilie“ (Hesperocallis)
ZÁKLAD: pačuli, dřevo břízy, leštěná ambra, vanilka, rum

Parfuméři:

Buzantian, Annie

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Ralph Lauren Pure Turquoise od uživatelek 60 hodnocení

Líbí se (31)
52%
Nelíbí se (7)
12%
Neutrální (22)
37%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Ralph Lauren Pure Turquoise

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Ralph Lauren Pure Turquoise03.01.12

Vůně naprosto ladí se svým názvem - opravdu je to „tyrkysová“ čajová květinovka. Všechny kytky jsou pěkně zarovnány v řadě, žádná nevyčuhuje ven a nepřebíjí ostatní (akorát lilie občas vystrčí růžky). Ve složení se sice uvádí rum - ale asi mám nějakou verzi pro abstinenty - rum nět. Univerzální vůně (zaměstnání, sport, divadlo), neobtěžující, jemně elegantní a se slušnou výdrží.13.06.10

Tak to je voňavé překvapení! Byla jsem na ni velmi zvědavá dle dosud přečteného. A je nádherná, hladká, zajímavá. Řadím si ji do ranku neotřelých osobitých vůní, ale nelekejte se žádných odpudivých ani vyčuhujících tónů. Ze začátku při 1. zkoušce -(vyváženě, uhlazeně-mezi ostatními příjemnými vůněmi květin) opravdu cítím nějakou sušenou ňať-může to být i celer (ale zřejmně to bude kaktus uvedený ve složení), v kombinaci s ostatními složkami je to nádherná a velmi čichatelná, útulná kombinace. Při opakovaných zkouškách již tento tón zaniká v ostatních. Bylinky (kaktus) za chvíli vyvanou a zůstane originální, ale velmi harmonická a nejen nosu lahodící vůně,která bude provázet nositelku znatelně, ale útulně. Doporučuji na denní nošení a klidně i do uzavřených prostor.Originální vůně.Před nákupem doporučuji řádně odzkoušet, či začít odstřikem, právě ta specifickost může lézt při intenzívním každodenním užívání po čase na nervy.15.02.09

Na fóru byla o téhle vůni nedávno řeč,jenže jsem nestíhala a nakonec jsem si řekla,že možná bude nejužitečnější napsat recenzi,když tu stejně žádná není a třeba pak někdo napíše ještě svůj pohled a bude tu názorů více.Po P.T. jsem prahla dlouho,podařilo se mi ji letmo očichat a jak už to tak bývá u dlouho odkládaných přání,tak když jsem si ji konečně pořídila,byla jsem trošku rozčarovaná.Pod­pořila to kamarádka,která se přišla na novinku podívat a vyhlásila,že je to samý celer,říznutý kytkama a já hlupačka čichala tak dlouho,až jsem celer vyčenichala taky,přitom vím,že tohle nesmím dělat,když něco někde necítím,nemám to tam za každou cenu hledat.Milý P.T.putoval dozadu do skříně,občas jsem přičichla a uvažovala,že ho šoupnu švagrové,ta o celeru nevěděla.Takže to je jeden pohled na věc,totiž na vůni,ale já se s ním nechtěla spokojit,říkala jsem si,že to přece není možné a tak jsem ho vylovila a minulý týden začla používat a ejhle,celer je pryč.Opravdu název s vůní koresponduje,je to taková tyrkysově zelená vůnička,vnímám ji spíše celkově,jak jednotlivé složky v ní.Na cypřišovém základě je směs jemně květinová,doladěná zelenou notou kaktusu,něco podobného jsem cítila ve Very Sexy,troufnu si napsat,že mi to připomíná stejně jako v ní, zelený čaj ochucený opuncií a když se vůně dostatečně rozvine,cítím i ten rum v základu,spíše ve formě nějakého exotického míšeného nápoje.Celkově je P.T.elegantní a dobře držící,originálně namíchaná květinově zelená vůně,s velmi dobrou výdrží.

Komentáře Ralph Lauren Pure Turquoise

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Ralph Lauren Pure Turquoise

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist