Safari for Men (Ralph Lauren)

Pánská vůně
Rok:

1992

Složení (neověřené)

HLAVA: estragon, bazalka, rozmarýna, levandule
SRDCE: hřebíček, cedr
ZÁKLAD: vetiver, santal, kůže, tabák

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Ralph Lauren Safari for Men

Ada

Protože jsem dámskou Safari hodnotila především z hlediska originality velmi kladně, byla jsem přirozeně zvědavá i na její pánskou verzi. Je zabalená v podobném flakonu, i tekutina uvnitř má stejnou barvu, očekávala jsem tedy pánský orient. Safari však není orientální - je trochu nasládlá, ale jinak je spíš svěží.

Safari for Men bych zařadila mezi fougèrové vůně, možná s pár chyprovými tóny. Základ je suchý, s trochou kůže, je cítit levandule, zbytek je mírně svěží v duchu vůní z 80. let, ale ne tak pronikavý jako třeba Drakkar Noir. Safari je poměrně bezpečná vůně, která neotravuje, neurazí, bude se líbit mužům, kteří si potrpí na klasické, výrazně mužně vonící vůně - Safari absolutně nevyznívá unisexově jako některé moderní pánské parfémy.

Srovnávat dámskou a pánskou Safari nelze - na dámské si dali záležet, ta pánská je spíš jen tak do počtu. Kdybychom ji však postavili do řady s běžnou pánskou produkcí, stála by někde uprostřed, určitě ne na samém konci.

Hodnocení parfému Ralph Lauren Safari for Men od uživatelek 22 hodnocení

Líbí se (13)
59%
Nelíbí se (1)
5%
Neutrální (8)
36%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Ralph Lauren Safari for Men - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Ralph Lauren Safari for Men

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Ralph Lauren Safari for Men

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist