Entre Naranjos (Ramón Monegal)

Unisex vůně
Rok:

2010

Složení (ověřené)

ambra, indonéské pačuli, neroli, mandarinka, květ tuniského pomerančovníku absolutní, paraguajský petitgrain, madagaskarská vanilka

Popis parfému:

Autorem této vůně je Ramón Monegal Maso. Design flakónu navrhl Ramón Monegal Maso.

Parfuméři:

Monégal, Ramon

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Ramón Monegal Entre Naranjos od uživatelek 13 hodnocení

Líbí se (13)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Ramón Monegal Entre Naranjos


13.04.16

Je sluncem prozářený den, ochlazuje Vás jen svěží vánek.
Jste uvolnění, na dovolené, tvář vystavujete slunci, procházíte se po ulici lemované stromy… pomerančovníky.
Loupete čerstvý pomeranč… svěží, zahltí Vás perlivá svěžest z kůry i nezaměnitelná vůně šťavnaté pomerančové dužiny. V ústech se Vám rozplývá jeden dílek za druhým. Pomeranč není přezrálý, přeslazený ani štiplavý. Lahodný, uhlazený chlazený.
Pak už jen pijete čerstvě vylisovanou štávu, kterou prohřívá odpolední slunce (ambra).Cítíte klid, pohodu a jemný vánek ve vlasech. A vydrží to celý den!

Entre Naranjos je plantáž nedaleko Madridu. Tato vůně Vás tam přenese, kdykoli.
Octnete se v Casa Entre naranjos, obklopené plantážemi pomerančovníků.

Monegalova vůně obsahuje impozantní, celý pomeranč… lístky (petitgrain z hořkého pomeranče i citronu), dřevo pomerančovníku a několik španělských pomerančů… lahodných, šťavnatých a osvěžujících.
A to celé uhlazené vůní pomerančového květu, naservírované na jemňoučké ambře, v závěru prohřáté pačuli (které zůstává jen v pozadí).

Prostě svatý grál milovníků citrusů a svěženkářů v niché kvalitě,
s vysoce nadprůměrnou výdrží k tomu (klidně i celý den).

50ml, EdP


23.01.13

Nedá se než souhlasit s tím, co už bylo o této vůni napsáno. Autentické odpoledne v letní zahradě, kde jste se právě uvelebili na zemi pod jedním ze stromů, abyste snědli pomeranč, který jste si právě utrhli. Začínáte loupat nahořklou kůru, oddělujete první měsíček a zakousnete se. Mmm, tenhle pomeranč je šťavnatý, „medově“ nasládlý. Kolem vás vítr povlává okolní trávou, líně se opřete o kmen stromu a dojíte si svou pochoutku. Škoda, že to netrvá déle. Nakonec vám nezbyde nic jiného, než se zvednout a lehce prašnou, sluncem prohřátou cestou (ambra + pačuli), po níž jste přišli, se zase vrátit domů.


31.10.12

Celý pomaranč: kôra, zoschnutá dužina, odkvitajúce kvety, listy, drevo. Pomarančový olej, horko kyslé prskanie v úvode, a potom ambrou pretreté mesiačiky: namieste želírujúce, pocukrované, ako cukríky z tej najkvalitnejšej pomarančovej kôry. Vzápätí sa vôňa rozžiari transparentnou kvetinovou vôňou, v ktorej čas od času iskria výboje neroli.
Dýchavičná výdrž? Cha! Ako na kom! Navoňaná zo vzorky som ju cítila celý deň, hoci sa postupne zaťahovala pižmovo ambrovou sladkosťou, pevnou blankou brániacou v prskaní kôry, a sadala si na pokožku ako na drevenú pričňu.
Luxusná svieženka. Sofistikovaná. Sublimovaná Orange Star bez kadidla.25.10.12

Optimistická vůně andaluskýho léta. Procházka oranžerií. Překrásná kombinace pomerančovejch květů a ambry. Tím je o Entre Naranjos řečeno vše.

Jen ta výdrž… zoufale dýchavičná.

Komentáře Ramón Monegal Entre Naranjos

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Ramón Monegal Entre Naranjos

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist