Mon Cuir (Ramón Monegal)

Unisex vůně
Složení (neověřené)

ruská kůže, pomerančový květ, labdanum, pižmo, santal, indonéská pačuli, muškátový oříšek

Parfuméři:

Monégal, Ramon

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Ramón Monegal Mon Cuir od uživatelek 5 hodnocení

Líbí se (5)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Ramón Monegal Mon Cuir16.10.12

Je to úplně jednoduchý. Pomerančový květy a listy + parádní zánovní vepřovice. Zpočátku trochu nahořklá - možná neroli, možná ne, ale když se k nahořklýmu tónu přidá špetka mýdlovosti, je o zábavu postaráno. Vychutnáte si předlouhou pěti až šesti hodinovou jízdu s vůní úhledný kůžičky a bílejch kvítků, až nakonec zdárně dorazíte do bravurně vypiglovaný stanice Cuir de Russie (de-framykoined version), kde na vás čeká už jen občasnej závan pižma a santalu, a vaše pocity z toho všeho budou veskrze semišovýho ražení. Tohle je prosím z polovice začištěná Cuir de Russie a z polovice White Suede na pomerančovejch květech. Nádherná, strhující, a přesto dokonale seriózní.

Komentáře Ramón Monegal Mon Cuir

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Ramón Monegal Mon Cuir

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist