Ambre Loup (Rania J. Parfums)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

ambra, dřevité tóny, labdanum, vanilka, tonka, guajakové dřevo, vetiver

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Rania J. Parfums Ambre Loup od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (11)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Rania J. Parfums Ambre Loup - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Rania J. Parfums Ambre Loup


30.10.14

AMBRE LOUP Rania J. Parfums
(Rania Jouaneh)

Tenhle vlk se nám teda vylepšil a dokonce začal být i pěkně oduševnělý, když se chystal tahat informace z Karkulky. Místo trapných otázek si připravil daleko rafinovanější způsob v podobě omamných esencí. Věděl, že si Karkulka ponese v košíčku vanilkovou bábovku. Sám se natřel tolu a následně se vyválel v nádherně kouřovém labdanu, pak si do toho s neobyčejným citem zakomponoval oud, opravdu delikátně, aby se Karkulka té exotiky nelekla . Jo, to se mu fakt povedlo. Pak už jen stačilo zmíněnou Evropanku nahnat do guajakového lesa a rozdělat doutnající ohníček, o guajaku věděl své (asi jí chtěl trochu podusit, chudinku ), protože nestíhal, tak se trochu opotil ….
A jak to všechno dopadlo …
… Jen co ho Karkulka spatřila(spíš ucítila) …mystické jiskry začaly létat na všechny strany, takže od toho chytly i větve, co byly poblíž (nepotřeboval ani ty sirky). Tímto počinem byl její osud zpečetěn (její?). Prostě, co vám budu povídat. Karkulka se nadechla a mrskla košíček někam daleko do křoví …

… Co se pak na přilehlé mýtině dělo… myslím, že tohle v plánu vlk absolutně neměl …, ale to je už zase jiná pohádka, milé děti…

Je to opravdu moc hezká silná kouřová ambra s krapet vanilkou, kde oud je velmi příjemný a jen téměř neznatelně doplňuje celou kompozici.
Přesto mým favoritem zůstává Ambre Muscadin (LM Parfums) a Blue Amber (Montale).

Komentáře Rania J. Parfums Ambre Loup

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Rania J. Parfums Ambre Loup

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist