Al Taif (Rasasi)

Unisex vůně

Hodnocení parfému Rasasi Al Taif od uživatelek 10 hodnocení

Líbí se (5)
50%
Nelíbí se (2)
20%
Neutrální (3)
30%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Rasasi Al Taif


30.12.12

CPO. Už při pohledu na luxusní flakon z broušeného skla, zdobeného zlatem, ukrývajícího tekutinu barvy tmavé krve a lesního medu… rudohnědý topaz… mi podvědomí hlásilo, o jakou vůni asi půjde…
Hřích, vášeň, touha… rychle bijící srdce… magie.
Oud, teplé pižmo, doutnající dřeva, hrst sušených bylin a koření vhozená do ohně, závan vzácných pryskyřic… růže, temná, rudá, plně rozkvetlá… ano, to ona hraje hlavní roli a vše ostatní se točí kolem ní… padá jí k nohám…
Rudá růže na černém sametu v oblaku dýmu ze zlaté kadidelnice…
Ambra… s vůní teplého líně se táhnoucího tmavého medu… labdanum se svou jemnou hořkostí… jemná kůže.
Tahle vůně je černá, jak ta nejhlubší noc… na obloze začíná zářit první hvězda…
Výprava se vrací domů z rozpálené pouště… žár sálá z těl ušlechtilých arabských plnokrevníků… přichází ona… poklekněte… ta nejvznešenější… vaše paní, vládkyně nad vaším životem… krásná, jak horká letní noc, v rudých zlatem vyšívaných šatech, černé dlouhé vlasy splývají na zem, jak vodopád… jde pozdravit své věrné, nejdříve však jeho… svého nejoblíbenějšího koně… její bílá ruka hladí tmavou lesklou šíji, vnímá zrychlený tep… láska…03.02.12

Složení (podle Anabisu): oud, černé pižmo, růže, šafrán, bylinky, orientální koření

Já mohu s popisem začít tam, kde Cat_Deveraux skončila. Al Taif už nějaký ten pátek mám a fázi ,puch koňské mrvy´ už jsem dokázala překonat.

Od začátku silné živočišné pižmo a oud (pižmo je výraznější), připomíná mi to pach promoklých zvířat, která se k sobě tisknou, aby se zahřála. Pižmo se po více než hodině dostalo do snesitelnější fáze, ale pořád zůstává velmi intenzivní. Po další hodině se oud a pižmo vyrovnávají. Pomalu se k nim začíná vkrádat směs vlhkých bylinek. Vzniká intenzivní, oudová a pižmově – kořenová vůně a takto vydrží celý den. Jemnou stopu růže jsem objevila až v závěru - na druhý den kolem poledne (po více než čtyřiadvaceti hodinách, večerní koupeli a ranní sprše!).

Al Taif bych doporučila zkušeným a odvážným milovnicím arabek a rozhodně na večer, nejlépe na nějakou party. Určitě ne do práce, nebo na nějakou oficiální příležitost. Mně připadá fascinující, ale ve společnosti je dost nepopulární. Běžné reakce okolí jsou dotazy typu „tys kydala hnůj!?“, případně si rovnou odsedají a ještě si demonstrativně zacpávají nos.


04.12.11

Dle popisu na webu jsem čekala něco vzrušujícího, taky že bylo. Můj evropská nos asi není ještě cvičený na oud.
Byl to neskutečný odér. Živočišný, ostrý, čpící a nepříjemný. Připomněl mi koňskou stáj, kde je cítit koňský pach, vlhkem a močí načichlé piliny a samozřejmě hnůj.
Snad se k ní ještě jednou vrátím a najdu v ní i něco hezkého.

Komentáře Rasasi Al Taif

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Rasasi Al Taif

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist