Jean Desprez Bal à Versailles

Dámská vůně

Hanka H | včera
Dejte děti brzy spát, zamkněte dětský pokoj a klíč se zavřenýma očima odhoďte daleko za sebe. Vypněte mobil, vypněte zvonek a ujistěte se, že se tchýně nachází alespoň 500 km od vás. Otevřete lahev červeného, nechte víno dýchat a připravte sklenice. Hotovo? Vezměte flakón a lehce aplikujte jantarovou tekutinu. A pak... číst dále »

Sisley Izia

Dámská vůně

milacka | 23.03.17
Ako tu bolo už spomenuté, Izia sa od ostatných vôní Sisley pýši jednoduchou krásou. Ale prečo nie? Sisley nám ponúkol nežnú ružovú krásku, sviežu, vzdušnú, krištáľovú… Izia má zvláštnu silu. Prebrala ma zo zimného spánku, nabila energiou, až mám pocit, že som predbehla aj práve zobúdzajúcu sa prírodu. Najskôr vás... číst dále »

Byredo Flowerhead

Dámská vůně

alibi | 23.03.17
Jednoduše bych ji definovala jako bohatou kytici květin, ke které čichá dáma v empírovém uvítacím salónu plném tapiserií a obrazů v zlatém rámu. Jde krásně do prostoru, pořád povlává kolem. Je velmi květinová a opojná. Nejvíce cítím tuberózu a jasmín. Ale ta opojnost je zjemněná zelenými tóny (jako byste mezi... číst dále »

Oriflame Memories - Chasing Butterflies

Dámská vůně

hryzalka | 21.03.17
Vzhledem k ceně a značce jsem neměla nijak vysoká očekávání, ale......První dojem jsou bílé květy s medovým nádechem, není ani přehnaně cítit alkohol, nebo jiné štiplavé složky. Postupně začínám cítit mírnou ostrost rozmačkaného listu černého rybízu, ale zase nejde až do té trpké ostrosti, nýbrž jen tak trošku... číst dále »

Boucheron Quatre

Dámská vůně

Jitka77 | 20.03.17
Ovocně květinová vůně na dřevitém, sladším základu. Jablko v karamelu, podávané ovšem stylově. Kašmírové dřevo. Vůně, která možná neohromí, ale bude pracovat pro vás. Je svěží spíš po ovoci než citrusově - cítím hlavně jahody a zelené jablko. Po rozvonění hebká a splývavá. Škarohlíd by si mohl mumlat něco o aviváži,... číst dále »

Lanvin Arpège

Dámská vůně

vesper001 | 16.03.17
Vůně, které je přesně 90 let. Arpège nebo arpeggio znamená „harfový způsob hraní rozložených akordů na nástroji“. Snad to znamená, že všechny složky jsou rozeznatelné, patří k sobě jako struny a souzní spolu. Když někdo umí hrát. Tedy Arpège nosit, ocenit a rozehrát. Vidím sochu z bílého kamene v dlouhé říze s... číst dále »

Guerlain Mon Guerlain

Dámská vůně

Hanka H | 16.03.17
Hned na úvod je třeba zmínit, že - Nemám ráda Angelinu (tvář parfému) - Mám rozporuplný vztah k vanilce - Část současné guerlainovské produkce, která má podobně jako tato vůně ambice oslovit široké masy, mě neoslovila - Sladké vůně přijímám s výhradami, a tato byla mnohými recenzentkami do této kategorie... číst dále »

Byredo La Tulipe

Dámská vůně

Petra Psavá | 16.03.17
Kdybych vymýšlela název tohohle parfému, spíše než La Tulipe bych ho pojmenovala Le Lilac. Na mé kůži (i oblečení) je to téměř čistý šeřík. Přesněji řečeno šeříkové mýdlo. Hned po nástřiku cítím ještě frézii a možná stopu konvalinky, ale jak už bylo napsáno, rychle se vytratí. A pak už jen šeřík a zase šeřík. Lehce... číst dále »

Frederic Malle French Lover / Bois d'Orage

Pámská vůně

Hanka H | 15.03.17
Začátek je velmi velmi jemně animální – vůně čisté, právě osprchované kůže. První konkrétní složkou je krásný kosatec (čistý = nepudrovatí, nefialkovatí, netíhne k mrkvi). Cítím v něm zeleň stonku a listů a zemitost kořene s kusem hlíny – pokud se o toto zasloužilo pačuli, má úcta! O pozornost si v dalších minutách... číst dále »

Guerlain La Petite Robe Noire Ma Robe Pétales Eau Fraîche

Dámská vůně

Jitka77 | 15.03.17
Svoji rodinu nezapře: sladkost a třešně jsou tu pořád. Oproti růžovým šatičkám jsou tyhle zelené určitě lehčí a vzdušnější, ale o svěžesti bych nemluvila, i úvodní citrusové tóny jsou jaksi matné, drhnoucí, zastřené. Podobně pistácie a mandle - připadají mi syrové, beze stopy pražení či typické ořechové mastnoty.... číst dále »

Tom Ford Noir de Noir

Unisex vůně

Hanka H | 12.03.17
V roce 2006 zavítal Tom Ford v rámci zážitkové turistiky do Ostravsko – karvinského černouhelného revíru. Vzhledem k tomu, že si na cestu přibalil Dantovo Peklo a na místě si za úplatu nechal zhotovit neumělý, ale jádro problému zachycující anglický překlad Bezručovy Ostravy, nebyla to vlastně z jeho strany až... číst dále »

Amouage Bracken Woman

Dámská vůně

Martula | 12.03.17
Bracken - pohádka z mechu a kapradí. O bílé lilii, která vyrostla veliká, převeliká, obklopená trsem heřmánku a opečovávaná davem lesních skřítků. Skřítkové se o lilii starají, protože její vůně odhání zlé lesní démony a přivolává krásné sny. Představte si nahořkle zelenou vůni rozmáčklého listu kapradiny, zjemněnou... číst dále »

Slumberhouse Kiste

Unisex vůně

fleurmilk | 08.03.17
Vůně mlhy podzimního soumraku s jemně znatelnou vůní zlatem a medem destilované broskve. Noční vůně -- jako ostatně i u mých dalších zkušeností se staršími parfémy z dílny Slumberhouse/Joshe Lobba. detail parfému »

Balenciaga Florabotanica

Dámská vůně

Aliis | 07.03.17
Vune mi pripada husta kremova a pripomina mi J'Ador od Dioru. Nerikam, ze se mi vune vylozene nelibi, ale dela se mi z ni spatne (stejne jako z J'Adoru). detail parfému »

Chanel Bois des Îles

Dámská vůně

Hanka H | 05.03.17
Jedná se o původní chanelovskou vůni z r. 1926, která se v rámci řady Les Exlusifs de Chanel dočkala vzkříšení v r. 2007 (parfumér Jacques Polge). Byla to ve své době první dřevitá vůně určená ženám a k jejímu vzniku se vážou dvě rozdílné legendy. Podle první z verzí prý Ernest Beaux vůni vytvořil jako důsledek... číst dále »

Guerlain Mon Guerlain

Dámská vůně

Danilejka | 04.03.17
Líbí se mi. Líbí se mi moc. Mon je gurmánka, se špetkou elegance v jemném šálu sušených levandulí. Je jako chladnoucí, hustý pudink. Smetanově vanilková s decentním popraškem lékořice. Z počátku vykoukne lehký ovocný tón, nevím, kde se tam vzal. Ten ale rychle mizí a pak už je to jen teplé, vanilkové pohlazení.... číst dále »

Nina Ricci Les Delices de Nina

Dámská vůně

michala333 | 03.03.17
Nesmierne som sa potešila, keď táto kvázi pojazdná parfumová "predajňa" vážených CUKROVINIEK v najlepšom slova zmysle ku mne dorazila...A ja som ju mohla konečne ochutnať. Nálož sladkostí OD VÝMYSLU sveta, po akých túži každé malé aj VEĽKÉ dieťa... MAMMA Ricci týmto JASNO ružovým jabĺčkom URČITE splnila sen... číst dále »

Tauer Carillon pour un Ange

Dámská vůně

alibi | 03.03.17
**Carillon pour un Ange** (Tauer) "Postavit vůni na jarním cinkotu konvalinek jsem si přál od té doby, co jsem začal vytvářet parfémy. *Andělské zvonky* jsou můj hold tomuto překrásnému lesnímu pokladu. Je to zelený chorál květin. Užijte si to!" Andy Tauer *Tohle nejsou rozpustilí boubelatí barokní andílkové a... číst dále »

Guerlain Rose Barbare

Dámská vůně

Hanka H | 02.03.17
Dle názvu bych čekala nějakou krvavou Drákulovu nevěstu či ženskou obdobu Atilly, zvaného Bič boží. Protikladem „barbarská“ je kultivovaná, ale ani to k této krásně uchopené růži nesedí. Ona si totiž s vámi zcela nezakrytě pohrává, laškuje s vámi, svádí vás, a když už si myslíte, že jste objevili, v čem spočívá... číst dále »

Serge Lutens Five O'Clock Au Gingembre

Unisex vůně

alibi | 27.02.17
První tři minuty byly jako blikání diapozitivů starého filmu: Vánoce a babiččiny zázvorky */střih/* prázdniny na chalupě a malý kostelíček s pár lavicemi a zpovědnicí, kam jsme se schovávali */střih/* táta pálí na dvorku klestí, to vzplane a ožehne mladý ovocný stromek, div, že nám neshořela střecha */střih/*... číst dále »

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist