Amouage Myths Woman

Dámská vůně

katerinka | 18.01.17
Amouage stvořené pro milovníky "old schoolových mechovek" , žádné moderní chypre,ale drsná klasika, která už se hned tak neucítí. Amouage se očividně touto vůní nezaměřuje na široké masy spotřebitelů...............ale asi to někdo kupovat bude. Začátek je nekompromisní, jak čerstvě vykopaný hrob v listopadové... číst dále »

Givenchy Dahlia Noir

Dámská vůně

cernakrajka | 17.01.17
Takhle zvláštní vůni jsem dlouho nečichala, vskutku... Zpočátku je velmi výrazná, slabší povahy se leknou a prohodí něco o černé magii... Faktem ovšem je, že tohle je vůně velmi ženská, svá, osobitá a velmi podmanivá. Nedávala jsem jí mnoho šancí, znám se věru dobře a můj současný parfémovy apetit nekoresponduje... číst dále »

Profumi del Forte Vittoria Apuana

Dámská vůně

alibi | 15.01.17
Vanilkovo - kosový koktejl s banánem, podbarvený vůní bílých květů tiaré. Citrusy se neprosazují, ale způsobují, že vůně není přeslazená. Nejvíc mám ráda, jak „lechtá“ v nose. Jestli to dělá ambra netuším, ale je to moc příjemné a nehrozí, že by začala nudit. Výdrž a siláž má taky výbornou a je cítit kvalita složek.... číst dále »

S.A.C.K.Y. Waquar

Unisex vůně

alibi | 15.01.17
Je jako přezrálá, skoro až opilá, pomerančová šťáva. Pijete ji ze skořápky kokosového ořechu, díky tomu je trochu nahořklá, takže vám sladkost vanilky *(A jaké!? Boží!)* nevadí a kolem se rozprostírá vůně tabákových listů. Je geniálně vyvážená a kvalita surovin skoro vybízí ke konzumaci :) . Výdrž má vynikající. I... číst dále »

Guerlain Aqua Allegoria Cherry Blossom

Dámská vůně

vesper001 | 13.01.17
Třešňové květy mám ráda a od AA Cherryy Blossom jsem kdovíproč očekávala sladkou pecku. Ale kdepak. Je to velmi něžná květinovka, skromná, nenápadná a jemná. Sladké tóny přesně vyvažuje bergamot, růžové třešňové květy ale hrají prim až do konce, čaj cítím jen v náznaku a možná jen proto, že tam má být. Vybavily se... číst dále »

Prada Luna Rossa

Pámská vůně

Brach | 12.01.17
Velmi příjemná svěžejší vůně s převažující levandulí. Zpočátku jsou lehce cítit citrusy, které právě mírní zmíněná levandule a trochu sladkého pižma, taková je až do konce.Výdrž asi 4 hodiny na kůži. Kdo hledá příjemnou , celkem zajímavou, ale nevýstřední vůni, směle do toho. Takovou pěknou levanduli jsem ještě v... číst dále »

Serge Lutens Chergui

Unisex vůně

vesper001 | 12.01.17
Flakón mi připomíná šachového pěšce nebo snad lahev na nějaký koňak? První závan je... brrr! – Švédské kapky. Ostrá pryskyřice, hořká míza, ani nemám chuť čekat na další dějství. Vůně má být unisex, na ženě si ji ale představit nedovedu, nebo si spíš nedovedu představit ženu, které by slušela. A vůně se pomalu... číst dále »

Cacharel Anaïs Anaïs Eau Légère

Dámská vůně

vesper001 | 11.01.17
Má to být odlehčená verze Anaïs Anaïs, mně ale připadá o dost jiná. Žádné kadidlo, na začátku vás uvítá silná, autentická vůně bílých lilií, kupodivu pro mě nedusivá. Zároveň jsem měla dojem, že cítím mech, i když není ve složení uveden. Po chvíli lilie trochu ustoupí a vůni to výrazně oslabí. Skoro jsem měla dojem,... číst dále »

S.A.C.K.Y. Miraj

Unisex vůně

alibi | 10.01.17
Zprvu citrónovo-pomerančová vůně, velmi podobná vůni tvrdých kyselých bonbónů z mého dětství - těch ve tvaru žlutých a oranžových půlměsíčků mandarinek, v pytlíku se vždycky po čase slepily do jedné veliké hroudy :) . Potom se přes fázi (až relaxační), kde cítím něco jako grog s citrusy (ale jen s malilinkým... číst dále »

Grès Lumière Blanche

Dámská vůně

hryzalka | 09.01.17
Moje nová zimní star. Mám ji už od léta, voněla mi pěkně, ale.....pořád jí bylo tak nějak moc, až obtěžovala, až z ní bolela hlava, až dusila. Druhou šanci dostala teď v mrazech a krásně sem zapadá, přestože složením by měla patřit asi spíš do jara, léta. Přestože z ní cítím léto, já ji v létě cítit nemohu. Určitě... číst dále »

Montale Paris Cashmer Wood

Dámská vůně

alibi | 06.01.17
*„Ty už zase vzpomínáš?!?“, zeptala se ho a na rtech vykouzlila mírný úsměv. Převracel v dlani cedrovou kamej s vyřezaným jemným profilem dívky. Nikdy ji neřekl, že na tom portrétu není ona. Nechtěl ji ranit, měl ji velmi rád. Nikdy jí neřekl, proč si za ženu vybral právě ji a koho mu připomínala. Nikdy se jí... číst dále »

Khalis Ilham

Dámská vůně

alibi | 06.01.17
Existují různé druhy čokolády - mléčná, hořká, ledová, horká na pití, nebo na vaření. Tohle je čokoláda na vdechování. Je velmi pudrová, ale rozhodně nedusí, ale ani nepatlá. Ilham podle překladače znamená v turečtině inspirace. Chápu to, čokoláda je velmi inspirativní. Mě například většinou inspiruje k častějšímu... číst dále »

Nishane Vjola

Unisex vůně

Červánek | 06.01.17
Tak dnes celý den jsem ve víru krásné Vjoly od Nishane, kdy se mi těžko hledají ta správná slova, abych byla schopna říct, co vlastně cítím, nebo jak voní. Začíná chladně či svěže, to trvá ale jen chvilku, protože se žene hučící vlna květinového návalu se zeminou, ohněm, kůží i s trochou kouře. V tom návalu je... číst dále »

Prada Candy L'Eau

Dámská vůně

Danilejka | 06.01.17
Candy je vůně, kterou jsem dlouho obcházela. Obecně mě ze sladkých vůní bolí po čase hlava a jsou mi nepříjemné. A tak jsem pátrala po takové, kde nebude ani stopa vanilky. Jak se zdá, tak jsem našla a moje nadšení stále setrvává. Candy L'eau je vymazlená kompozice sladkosti, která ovšem nezahltí celý prostor... číst dále »

Roja Parfums Amore Mio

Unisex vůně

Červánek | 04.01.17
Opulentní, plná, teplá, slaďounká, květinová nádhera. Má v sobě něco z Kareniny, která je však lehčí a víc citrická. AM je naopak těžší, sladší, do dokonalé krásy se déle rozvoňuje, avšak již tento proces je velmi příjemný. Když je v plné kráse, tak na sebe upozorňuje svou až sladce nektarovou opulentností ylangu s... číst dále »

Versace Bright Crystal Absolu

Dámská vůně

cernakrajka | 04.01.17
Velmi výrazná a pronikavější sestra původní Bright Crystal, tahle má ale krapet sladší ocásek s o dost delší výdrží. Yuzu a granátové jablko jsou cítit výrazně, až štiplavě, rozjezd je hodně ovocný,.. lotos, malina, pivoňka jsou cítit nejdéle a velmi žensky a dřevité tóny v základu dodávají vůni hloubku a dávají jí... číst dále »

David Beckham Signature for Her

Dámská vůně

Danilejka | 04.01.17
Nevím, jak přesně má vonět heliotrop, ale květiny v téhle vůni postrádám. Signature for her je celkem hezky poskládaná. Je to přesně ta vůně, kterou bych hledala v drogerii, pokud bych chtěla sáhnout po nekonfliktní společnici na večer. Cítím v ní lehce pánský tón, za které může zřejmě pižmo. Intenzita není nijak... číst dále »

Calvin Klein cK one

Unisex vůně

Danilejka | 03.01.17
Je to moje srdcová záležitost, od které upouštím a ke které se vždy ráda vracím. Je líbivá, je chválená. Je unisex, přesto si tuhle vůni raději spojuji s ženským pohlavím, jakéhokoli věku. Bude slušet slečně, stejně tak dámě. Je skvělá v létě, ale nositelná je i v zimě. Moje čichové vjemy ji identifikují, jako... číst dále »

Yves Saint Laurent Black Opium Nuit Blanche

Dámská vůně

Danilejka | 03.01.17
Ten rýžový odvar je zpočátku příjemný, ale působí na mě synteticky. Vůně je od samého začátku hebká a sladká. Květy poházené v chladnoucí, právě uvařené jasmínové rýži a pak už jen silná káva s příměsí vanilkového lusku. Vůně má opravdu siláž. O to méně je jedinečná. Je téměř identická s Diorovskou slečnou, až na... číst dále »

Montale Paris Golden Sand

Unisex vůně

daska | 03.01.17
V létě jsem měla vzoreček této vůně a tak mě okouzlila, že jsem se rozhodla ji koupit. Po vánocích (kdyby náhodou byla pod stromečkem:-). První vyzkoušení mě dostalo do kolen. Je silná a působila na mě jinak, než v létě ze vzorečku. Vnímám fialku, bergamot, koření...postupně se přidává santal a pižmo a celou vůní... číst dále »

Nový článek:

Test samoopalovacích krémů: nebuďte sejra, ani dalmatin

 

Který samoopalovák vás ale nenabarví na oranžovo a neudělá fleky? Opálení jako od moře vám slíbit nemůžu, ale že nebudete vypadat jako sýr a i bez pečení chytíte příjemný odstín, to ano.

Celý článek »
TOPlist