Houbigant Quelques Fleurs L'Original

Dámská vůně

Hanka H | 20.10.16
Trochu bych upřesnila název – v parfému není květin několik, ale hned celý pugét, náruč, záhon, zahrada, velkosklad kdesi v Nizozemí …. Cestu jim umetou ostré zelené složky (bergamot a galbanum silami nešetří) a nahořklý pelyněk. Jejich společné dílo je natolik pichlavě neodbytné, že jsem se znovu ujistila, zda... číst dále »

Lancôme Oud Bouquet

Unisex vůně

mmaat | 19.10.16
„Haló, já jsem oud, kde jste kdo? No tak haló, tady jsem!“ „Já jsem tady“ špitne nesměle šafrán. „Cože?“ „Tady jsem, tady dole!“ „Hm, a kde je vás víc?“ „Já jsem tady taky.“ „A kdože to je? A kde?“ „Já jsem růžička a dávej přece pozor, ať mě nezašlápneš! A nekřič tolik, tebe přece každý pozná!“ „No dobře, tak víte,... číst dále »

Parfums de Nicolaï Sacrebleu

Dámská vůně

Hanka H | 18.10.16
U některých vůní bych se klidně omezila na konstatování: „Och, to je krása!" A to se týká i výše uvedeného parfému. Je to trochu v rozporu s jeho názvem – výraz „sacrebleu“ zna­mená vyjádření znechucení, údivu nebo hněvu. I když ne tak úplně - opravdu se hněvám, že mi tato krásná intenzivní vůně zatím unikla! Vnímám... číst dále »

Agent Provocateur L'Agent

Dámská vůně

lapislazuli | 18.10.16
Všetky milovníčky nenápadných ovocných, jemných kvetinkových a vodnato sviežich vôní ruky preč. L'Agent je z ťažších, sýtejších takmer až arabských typov, určených tým odvážnejším. Drevitosť a kadidlo ju predurčujú skôr na chladnejšie obdobie, ale (podľa mňa) ani v teple neurazí. Vo mne evokuje dojmy ako: tajomná,... číst dále »

Avril Lavigne Forbidden Rose

Dámská vůně

lapislazuli | 18.10.16
Červené jabĺčko a jedna z jeho podôb. Rovnako, ako v See By Chloé, ani tu mi "iba" rozkošne nevadilo a za tie peniaze to celkom šlo. Do kolien som síce nespadla, ale páčila sa mi ako príjemné spestrenie. Je to jedna z univerzálnych/drogériových vôní (presne ako v mnohých recenziách), ktoré nevyčnievajú, nevadia a... číst dále »

Houbigant Iris des Champs

Dámská vůně

Hanka H | 18.10.16
Kosatec se lehce ukloní a zeptá se, jestli může jít dál. S sebou přinese závan něčeho nečekaně ostrého, co mi připomíná vody po holení?! Je to vůně chameleon od samého začátku - náhle se objeví krásné konvalinky, takové, jaké jsem potkala v původním Diorissimu! Nezdrží se dlouho a prchnou před vracejícím se... číst dále »

Bottega Veneta Bottega Veneta Eau Sensuelle

Dámská vůně

MP Markys | 17.10.16
Elegantní Italka. Na nohách pohodlné boty z nejjemnější kůže, kabát kamel barvy z kašmíru a k tomu tento parfém. První závan svěžesti broskve je hned pryč, gardénie a kůže se postará o elegantní a déle trvající notu. Na kůži zůstává dlouho jemný dozvuk. Neruší, neprosazuje se agresivně, ale jen je přítomen. číst dále »

Amouage Memoir Woman

Dámská vůně

Hanka H | 17.10.16
Navoněna toto vůní zamířím do práce a počítám se dvěma možnostmi a) Přítomní muži jako na povel nechají klesnout ruce nad klávesnicemi, nechápavě na mě hledí a v jejich pohledech zaznamenávám cosi, co do pracovního procesu rozhodně nepatří :mrgreen:! b) Můj příchod vyvolá intenzivní větrací manévry, významné... číst dále »

Houbigant Quelques Fleurs Royale

Dámská vůně

Hanka H | 16.10.16
Na těchto Několik královských květin jsem byla docela zvědavá, protože složení slibovalo příjemnou, nepříliš sladkou květinovku. A vůně mé očekávání nezklamala! Hlava je svěže citrusová, ale bez častého kyselého vyznění. Na oficiálních stránkách značky je uveden černý rybíz, a pravděpodobně právě on vytvoří můstek... číst dále »

Santa Maria Novella Cittá di Kyoto

Unisex vůně

tally7 | 16.10.16
I kdybych dopředu věděl, že mě tahle zábava bude stát levou (naštěstí!) ruku, stejně bych se do ní pustil. Celý příběh nabral na obrátkách, když mě zachytila průmyslová kamera, umístěná v jedné z nejstarších lékáren v Evropě. Byla založena roku 1612 a má za sebou 400 let nepřetržitého provozu. Konkrétně se jedná o... číst dále »

Byredo Rose Of No Man´s Land

Dámská vůně

Martula | 16.10.16
Rose Of No Man`s Land - „Růže ze země nikoho“. Nádherný název, který vzdává hold ošetřovatelkám z 1. světové války. Prý jim vojáci takto říkali. A myslím, že vůně samotná si tento název opravdu zaslouží. Je opravdu o růži. O růži něžné a svěží, přitom velmi intenzivní. Není romantická ani tajemná. Je přímá,... číst dále »

Top Perfumer Free

Dámská vůně

Martula | 16.10.16
Napsat o vůni, že je hřejivě svěží, to zní jako protimluv. Nenapadá mě ale, jak jinak vyjádřit dvojí tvář této vůně. Hřeje i chladí zároveň. Jako by se uměla přizpůsobit tomu, co je mi zrovna příjemnější. V letním horku byla jako osvěžující vánek, v podzimním chladu tulivě zahřívá. Tvůrcům se podařilo mistrovsky... číst dále »

Gucci Flora Gorgeous Gardenia

Dámská vůně

cernakrajka | 15.10.16
Mě se prostě líbí. Je příjemně, muchlavě sladká, ovšem žádné bonbóny. Sladké brusinky jsou znatelné, ale nepůsobí lepivě ani jedovatě. Gardénie se poměrně dost schovává, ale možná je to dobře. A hnědý cukr v základu dodává vůni hloubku, stálost,.. Pokud aplikuji přímo na kůži, cítím, světe div se, kdysi, před... číst dále »

Serge Lutens Datura Noir

Unisex vůně

Hanka H | 14.10.16
Datura Noir aneb Jak jsem nedojela do Bradavic Překvapení nad překvapení. Dle názvu jsem očekávala něco temného ve stylu "profesorky Minervy Mc Gonagallové":https://cs.wikipedia.org/wiki/Bradavi%C4%8Dt%C3%AD_zam%C4%9Bstnanci#Minerva_McGonagallov.C3.A1 , ale místo do Školy čar a kouzel jsem z londýnského nástupiště... číst dále »

Cartier Must de Cartier

Dámská vůně

alibi | 14.10.16
*„Vssstávej maličká, je časss.“ Ševelení svlačce, který se ke mně plazí pootevřenými dvířky vyrobenými z kousku kůry, zní neodbytně. Protáhnu se. A jen, co odlepím záda od mechového lůžka, už cítím, jak se mi ovíjí šlahounem kolem těla. Ani nestačím promnout oči a už zelenou záplavou svých lístků zahalí moji... číst dále »

Jean-Louis Scherrer Nuits Indiennes

Dámská vůně

Antalara | 13.10.16
Velmi podařený parfém. Má hodně společného se Shalimarem. Je spíše sladší, ale ne ulepeně ovocně. Nejvýrazněji vnímám pomerančový květ, bergamot, hebký heliotrop, zvláštní krémovou bázi z lehkých pryskyřic, santalu... Je to parfém spokojenosti a míru. Velmi podařená kompozice. detail parfému »

Amouage Homage

Unisex vůně

tally7 | 12.10.16
Sedíc v dokonale čisté, sterilní a odosobněné zasedačce jsem v duchu přemítal, jestli jsem vůbec ještě právník. Firmy si mne najímají, když potřebují něco na pomezí práva, psychologie, vyjednávání či obyčejných kramářských handlů. Tento případ je jasný. Pokud se nedohodneme a protistrana neustoupí, ztratí ročně... číst dále »

Montale Paris Chocolate Greedy

Dámská vůně

alibi | 12.10.16
Jdu kolem cukrárny a ve výloze tolik dobrot. Zahřeším? Holky říkaly, že z hořké čokolády se nepřibírá. Snad dokonce hubne. Půjdu hubnout! Prosím si hořké čokoládové lanýže a kávu. První kousky - v té čokoládě je tolik kakaa, až se mi práší od pusy. Musím to zapít kávičkou. Ještě, že jsem si dala prozíravě kapučino a... číst dále »

Slumberhouse Norne

Unisex vůně

tally7 | 11.10.16
Zatímco mi v kulisách známých z obrazů Hieronyma Bosche plameny začínají olizovat tělo a naplňovat tak ono starozákonné „Prach jsi a v prach se navrátíš“, mlčky jsem pozoroval v červený hábit zahaleného Lucifera. Ještě cítím na svém těle dotyk jeho pařáty, jak mne vzal a vložil do ohniště. Prosím, promiňte mi moji... číst dále »

Hermès Elixir des Merveilles

Dámská vůně

Hanka H | 11.10.16
Počáteční pomeranč s trochou kakaového prášku nebyl nepříjemný – přinesl trochu vánoční atmosféry do chladného říjnového dne. Ale potom si bohužel žolíka vytáhl jakýsi záludný a útočný umělohmotně bakelitový tón, který, skryt za zády ostatních členů parfémové komunity, začal nebezpečně čeřit klidné vody. Občas... číst dále »

Nový článek:

Žena, která archivuje vůně zašlých časů

 

Měli bychom poznávat a zažívat svět všemi pěti smysly. Přesto jsou v naprosté většině případů preferovány jen tři z nich. Je tomu tak i v případě poznávání naší minulosti. Vizuálně, hmatem či sluchem zkoumáme staré záznamy, předměty, dokonce lze i chuťově zkoumat staré recepty. Ale co vůně zašlých časů?

Celý článek »
TOPlist