Roja Parfums Diaghilev (Parfum)

Unisex vůně

Hanka H | dnes
Pokud bych měla vůni označit jedním slovem, zvolila bych anglický výraz „rich“. Je v ní síla a moc, bohatství a dominance, je nepřehlédnutelná, osobitá, výrazná a opulentní, a přesto (nebo právě proto) je to vůně, kterou můžete vzít prakticky kamkoliv. Milovníky chypre vůní okouzlí hned první závan - jsou to... číst dále »

Lalique Encre Noire (Eau de Toilette)

Pámská vůně

Hanka H | dnes
Kouzelníka Pokustóna známe v našich krajích všichni. První akce s kloboukem – Bob, druhý pokus Bobek. O dalších mágových spolupracích s kloboukem anály mlčí, nicméně se domnívám, že následujícím produktem musel být flakón na parfém Lalique Encre Noire. Magická lesklá kostka, černější než bezhvězdná noc a těžší než... číst dále »

Tauer Lonestar Memories

Unisex vůně

tally7 | včera
Miluji Český Krumlov. Každý rok, začátkem května, navštěvuji tamní kavárnu „Apotheka“. To víte, otevře se teráska, okolo chodí spousta špičatých triček (tím pochopitelně myslím pivní bříška, vybranou krmí a lahodným mokem roztáhlé žaludky našich pánů) a já nasávám. Atmosféru, jak jinak! V interiéru stylizovaném do... číst dále »

Byredo Pulp

Unisex vůně

alibi | včera
*Alias - touha nezralého plodu (pro naše účely se bude jmenovat Švestka, přestože tam nic švestkového necítím) skončit v cukroví. Nejprve si zelená Švestička visí na stromku a sní sen o tom, jak bude někomu chutnat, až z ní tetina udělá slivovici a povidla a upeče koláč… no a pak se to stane a je tím vším opilá,... číst dále »

Serge Lutens Cannibale

Unisex vůně

tally7 | 04.12.16
„Dejte si pozor na svá přání, mohou se vám splnit,“ říká jedno přísloví a tak nějak se domnívám, že se už o pravdivosti této moudrosti přesvědčil nejeden aromák. Moje očekávání byla vysoká, čekal jsem „crème de la crème“ po lutensovsku. Však víte, duo Lutens/Sheldrake luxusní kolekce „Section d'Or“ pečlivě vybrané... číst dále »

Boucheron Jaïpur Bracelet

Dámská vůně

cernakrajka | 02.12.16
Šmankote jak začít? Snad tak, že tohle byl návrhářský ústřel kdoví kam.. Teda aspoň ten začátek, který musí zákonitě většinu zákaznic odradit... Vůně samotná naprosto nekoresponduje s flakonem, který dává tušit, že vůně bude jemná, krémová, pudrová s kapkou kosatce (že by nápověda ve fialovém víčku??).. Chyba lávky... číst dále »

Estée Lauder Knowing

Dámská vůně

Petra Psavá | 29.11.16
Když se mi do rukou dostala původní verze této vůně, nemohla jsem se dočkat, až ji porovnám se současnou verzí, která má za sebou reformulaci. Tak nějak předem už jsem předpokládala, že úprava složení jí (ostatně jako mnoha jiným vůním) spíš ublížila. Starší verze vás hned na začátku praští do nosu aldehydy a... číst dále »

Hermès Galop d'Hermès

Dámská vůně

MP Markys | 28.11.16
Elegantní Italka ráno vezme svoji novou koženou kabelku a odchází do města. Přivoní k růži, zacítí svěží vůni ovocných stromů a dál se nese ulicemi a za ní se drží krásná a jemná vůně pravé kůže a luxusu. detail parfému »

Guerlain Idylle Eau de Toilette

Dámská vůně

ZPĚVAČKA | 24.11.16
Idylle EDT je krásná jiskřivá květinová vůně, nejvíce cítím asi konvalinku a možná šeřík. Dokonce bych řekla,že je více cítit než EDP. EDP má malinko jiné složení, není tak jiskřivá a spíše se drží u těla. Ani bych neidentifikovala žádné květiny. Naštěstí mám EDP pouze odstřík. Myslím, že touto vůní by jste jako... číst dále »

Farmacia SS. Annunziata Gelsorosa

Unisex vůně

alibi | 24.11.16
*Jako kytice bílých květin ve váze vedle sklenice s citronádou na kavárenském stolku někde v křivolaké uličce italského městečka. Citronádu popíjí štíhlá žena v letních šatech, kterou zcela míjí shon turistů ženoucích se za prohlídkou památek. Ostrůvek klidu.* V hlavě vůně jsou cítit převážně citróny i s trochou... číst dále »

Jil Sander Eve

Dámská vůně

Hanka H | 23.11.16
Od rána na zápěstí zápasím s Eve od Jil Sander. Trochu se mi do toho sice zamotala vůně rizota s uzeným lososem, které jsem měla k obědu :mrgreen: , ale snad jsem si konečně teď vpodvečer udělala konečný názor. Řeknu to asi takto - vůni by prvních cca 5 hodin musel za mě odnosit někdo jiný, a teprve potom bych ji... číst dále »

M. Micallef Ylang in Gold

Dámská vůně

alibi | 21.11.16
*„Maličký námořník v krabičce od mýdla vydal se napříč vanou…“ zpívala si Kytička Ylangu, když nastupovala do kokosové skořápky a odrážela od břehu. Potůček kokosového mléka zurčel a vzduchem se linula vůně přezrálých liči. Cesta vesele ubíhala, v potůčku se kokosové mléko mísilo s přítoky s chutí citrusů a... číst dále »

Serge Lutens Bas de Soie

Dámská vůně

alibi | 21.11.16
Z úderného zeleného galbana vyroste křehký květ (bohužel si neumím uvědomit, jak voní hyacint, takže mi připomněl trochu cibuloviny v La Tulipe). Když se vůně uklidní objeví se podklad, který mi připomíná hebkou pokožku umytou květinovým krémovým mýdlem (asi pižmo a kosatec). Přidá se i pepříkové „zvonění“ v nose,... číst dále »

Byredo Seven Veils

Unisex vůně

alibi | 21.11.16
*Nanesu vůni ze vzorku a nedočkavě přičichnu. Nejspíš moc brzy, protože mě ovane alkohol - kořeněný sladký likér. Zavřu oči… a jsem na rozlehlé pláni, všude kolem bílo. I obloha je bílá, takže není poznat, kde končí země a začíná nebe. Vzduchem poletují sněhové vločky. Všimnu si, že po dopadu na mou ruku... číst dále »

Daniel Josier Ambre Tabac

Pámská vůně

tally7 | 21.11.16
Pokud by se vztahová lodička některého z mých kolegů měla dostat příliš blízko k Charybdě nudy, mohu poradit, jak kormidlo zlehka pootočit ke Skylle žárlivosti. Nebude to sice úplně bez práce, ale ani svaly vám nenarostou jen po zobání Oxandrolonu. Nechci vás navádět k nějakým nepravostem, ale širší úsměvy, delší... číst dále »

Jacques Fath Fath Pour l'Homme

Pámská vůně

tally7 | 17.11.16
Svoji ženu i po těch letech stále miluji. I když plamen vzájemné lásky již nešlehá do nebe, řežavé uhlíky by zcela jistě spálily vetřelce, který by se mezi nás chtěl dostat. Jedno tělo jsme nyní spíše duševně, vlastně někdy přemýšlím o tom, že si na jednom ze svých údů uvážu uzel, abych nezapomněl, k čemu ho vlastně... číst dále »

Tom Ford Tuscan Leather

Unisex vůně

tally7 | 17.11.16
Tragédie o třech dějstvích. Že ne každá „tragédie“ musí být současně „tragédií“, nám ukazuje například Shakespearova hra „Romeo a Julie“. Nicméně, být vámi, kteří tuto vůni máte rádi či docházíte na adiktologii, ve čtení bych nepokračoval. Ti, kteří ve čtení pokračují, si mohou pro vytvoření lepší atmosféry pustit... číst dále »

1907 Pepper

Pámská vůně

Hanka H | 16.11.16
Pepř mám ráda, nikdy si neodpustím inhalaci čerstvě nasypané kořenky, ale začátek této vůně mě zklamal. Chemie, chemie a ještě jednou chemie. Čas je v tomto případě velký kouzelník – vůně je najednou příjemně ostrá a nakyslá, hořká a temná. Ještě o něco později mírně zesládne, cítím z ní i pryskyřice a horký písek.... číst dále »

1907 Cedar

Pámská vůně

Hanka H | 16.11.16
Vůně sliby obsažené v názvu plní beze zbytku ihned po aplikaci – je dřevitá, hořká, jehličnatá, později mírně zesládne. Je krásná, ale tak trochu lineární. Když si představím, jaká kouzla by vyvolala přiznaná špetka kadidla, nějaké další sladké pryskyřice …. Tak snad někdy příště! číst dále »

1907 Jasmine

Dámská vůně

Hanka H | 16.11.16
Vůně, která má své skalní příznivce i odpůrce. Já jsem sice vstřícná, ale obezřetná. Začátek je méně sladký, než bych očekávala, brzy se o slovo přihlásil nahořklý až mandlový závan. Po chvíli začal jasmín sládnout a bohužel i gumovatět. Sice jsem to nikdy nezkoušela, ale takhle by mohla být cítít zapálená, trochu... číst dále »

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

 

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist