Lalique Lalique

Dámská vůně

vesper001 | 20.04.17
Půvabný flakón i krabička s lístečkovým vzorem v kombinaci bílé a zlaté. Čekala jsem lehčí ovocně-květinovou vůni ozvláštněnou kostacem, něco elfího. No... Z Pána prstenů jsem vyrostla a Lalique mi neevokuje elfí princeznu se závojem povlávajícím ve větru, ani opadávající stromy. Představila jsem si něco úplně... číst dále »

Frederic Malle Superstitious

Dámská vůně

Hanka H | 20.04.17
*Znáte lipo? Za mého dětství bylo k dispozici ve formě malých cihliček, naskládaných těsně za sebou, později na sebe vzalo podobu barevných čoček a prodávalo se v sáčku. Jeho podstata ale zůstala stejná – bylo příjemně nakyslé a osvěžující, ovocně šumělo a rozpouštělo se v puse, a když jste to jeho konzumací trochu... číst dále »

Tom Ford Ombre de Hyacinth

Dámská vůně

Petra Psavá | 20.04.17
Myslela jsem, že tahle vůně je skoro jako soliflor. No, vlastně jsem si to spíš přála; omamnou vůni hyacintu dokážu fetovat do poslední molekuly. Kdybych uměla francouzsky, takové očekávání bych rozhodně neměla: teď už vím, že slovo "ombre" znamená stopa, závan... a ačkoli na soulad názvu parfému s jeho obsahem se... číst dále »

Oscar de la Renta Volupté

Dámská vůně

hryzalka | 14.04.17
Tak nevýrazný flakon a tak výrazná vůně. Zcela objektivně a pravdivě nedokáži posoudit, zda se mí líbí, protože opravdu krásně voní, nebo proto, že je tak zajímává. I když se to možná vylučuje, je tak zvráceně zajímavá, až je krásná. Jako správná aromačka jsem měla v malíčku složení a tak jsem se celkem lekla, že mi... číst dále »

Caron Narcisse Noir

Dámská vůně

Hanka H | 12.04.17
Jste-li nositelkami jemných květinovek či vůbec skalními zastánkyněmi všech těch něžně vtíravých vůní typu fialinka psí, zapomeňte na tuto vůni. Co zapomeňte – utíkejte, zdrhejte, vemte nohy na ramena, a hlavně se neohlížejte (víte přeci, jak dopadla Lotova žena?!). Tahle vůně z parfémového dávnověku (rok narození... číst dále »

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540

Unisex vůně

Hanka H | 09.04.17
Obětovala jsem pár kapek této nevšední tekutiny a obešla pár přátel. Zde jsou jejich první dojmy: Nemocnice Injekce Savo Dezinfekce Smrdí to jako psí ku.l.ky (kamarád, bodrý Moravák) Hlas lidu – hlas boží! Částečně souhlasím, jen od posledně uvedeného vyznění se distancuji – nemohu... číst dále »

L'Artisan Bois Farine

Unisex vůně

vesper001 | 05.04.17
Ách - kdo nevěří, ať přivoní. Pytel mouky v lahvičce. Nechápu, jak je to možné, ale je to tak. Dokonce i to mírné víření v nose, jako když trochu mouky vdechnete. Není to mouka na čerstvém chlebu, je to kopec mouky na dřevěném válu, teprve se chlebem stane. Zamoučněnýma rukama hnětete těsto, všechny přísady hezky... číst dále »

Rasasi Safina

Dámská vůně

hryzalka | 04.04.17
Opravdu velmi zvláštní vůně. Tak nejdřív nastal zběsilý útok armády hořkých šlupek od grapefruitů, citrónů a limetek. Ovšem po krátké chvilce začala citrusovokůrová armáda prchat před útokem mýdla (čichová paměť mi prudkým šťouchancem naservírovala klasické pánské mýdlo z mého dětství, v černé krabičce, značka... číst dále »

Il Profumo Voile Blanche

Unisex vůně

alibi | 04.04.17
Dle oficiálních stránek má připomínat sladký letní den v Saint Tropez a má přivádět k životu vášnivé vzpomínky svobodné, nespoutané ženy. Složení ani popis mě v žádném případě nepřipravily na to, jak tento parfém voní. Můj první dojem byl, je to sladké a jemné. Ale jakmile jsem si vyhledala obrázek líru přímořského,... číst dále »

Amouage Bracken Woman

Dámská vůně

Hanka H | 03.04.17
*Bracken je druh vzrostlé kapradiny vyznačující se velkými listy s výrazně hrubým a drsným povrchem. Roste na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy, typickými místy hojného výskytu této rostliny jsou potom vřesoviště. Původ slova hledejme mezi starými severogermánskými jazyky, kterými se mluvilo v oblasti... číst dále »

Agent Provocateur Petale Noir

Dámská vůně

hryzalka | 02.04.17
Úderná, silná až živočišná vůně. Ale zároveň i velice luxusní, pro opravdovou dámu. Takovou tu dámu typ Marylin, s doutníkem, rudými rty a černou limuzínou. Nejvíc v parfému vystupuje tabák,kůže, pižmo, ambra, semiš, pudr a sladká růže, vše spleteno v měkounký, něžný mohérový svetřík. Po prvním přivonění na mě... číst dále »

Estée Lauder White Linen

Dámská vůně

Hanka H | 30.03.17
Slovo klasika je možná v poslední době trochu zprofanované. Nemám tím na mysli jenom svět parfémů, kde se novinky objevují jak houby po dešti a stejně závratnou rychlostí mizí v propadlišti vůní. White Linen od Estée Lauder klasikou nazvat můžeme, a to nejen proto, že vznikla v báječných 70. letech, dosud se udržela... číst dále »

Chanel N°5 (Eau de Parfum)

Dámská vůně

Dananeustupova1979 | 29.03.17
Parfém Chanel jsem koupila naslepo a doufala, že se mi zalíbí. Chanel si mě získal. :) Zpočátku je silný, ale po hodince se začně krásně rozvíjet a je opravdu mýdlovo pudrový, což miluji. :) Za mě doporučuji, ale pokud někdo nemá rád mýdlo a pudr, nejprve vyzkoušejte malý vzorek. :) detail parfému »

Gloria Vanderbilt Vanderbilt

Dámská vůně

hryzalka | 29.03.17
Díky pečlivě prostudovaným recenzím na Arome a netu, jsem byla připravena na nálož silné, starosvětské vůně pro "staré báby", jak občas některé nespokojené majitelky Vanderbilt titulovaly. Nicméně žádná žaludeční nevolnost se nekonala, právě naopak. První, co mě uchvátilo, byl flakonek. Vkusný, lehký, precizně... číst dále »

Byredo La Tulipe

Dámská vůně

Hanka H | 26.03.17
Vůně tohoto typu nejsou mou krevní skupinou, o to více snad ocením kvalitu. Křehká květinová vůně (před očima mám minimalistickou skleněnou vázu a v ní zelené stonky tulipánů, bramboříků a frézií). Voní v ní kytky a kytky a kytky a jejich stonky a listy a čistá voda, ve které plavou. Zhruba za hodinu se ve vůni... číst dále »

Jean Desprez Bal à Versailles

Dámská vůně

Hanka H | 25.03.17
Dejte děti brzy spát, zamkněte dětský pokoj a klíč se zavřenýma očima odhoďte daleko za sebe. Vypněte mobil, vypněte zvonek a ujistěte se, že se tchýně nachází alespoň 500 km od vás. Otevřete lahev červeného, nechte víno dýchat a připravte sklenice. Hotovo? Vezměte flakón a lehce aplikujte jantarovou tekutinu. A pak... číst dále »

Sisley Izia

Dámská vůně

milacka | 23.03.17
Ako tu bolo už spomenuté, Izia sa od ostatných vôní Sisley pýši jednoduchou krásou. Ale prečo nie? Sisley nám ponúkol nežnú ružovú krásku, sviežu, vzdušnú, krištáľovú… Izia má zvláštnu silu. Prebrala ma zo zimného spánku, nabila energiou, až mám pocit, že som predbehla aj práve zobúdzajúcu sa prírodu. Najskôr vás... číst dále »

Byredo Flowerhead

Dámská vůně

alibi | 23.03.17
Jednoduše bych ji definovala jako bohatou kytici květin, ke které čichá dáma v empírovém uvítacím salónu plném tapiserií a obrazů v zlatém rámu. Jde krásně do prostoru, pořád povlává kolem. Je velmi květinová a opojná. Nejvíce cítím tuberózu a jasmín. Ale ta opojnost je zjemněná zelenými tóny (jako byste mezi... číst dále »

Oriflame Memories - Chasing Butterflies

Dámská vůně

hryzalka | 21.03.17
Vzhledem k ceně a značce jsem neměla nijak vysoká očekávání, ale......První dojem jsou bílé květy s medovým nádechem, není ani přehnaně cítit alkohol, nebo jiné štiplavé složky. Postupně začínám cítit mírnou ostrost rozmačkaného listu černého rybízu, ale zase nejde až do té trpké ostrosti, nýbrž jen tak trošku... číst dále »

Boucheron Quatre

Dámská vůně

Jitka77 | 20.03.17
Ovocně květinová vůně na dřevitém, sladším základu. Jablko v karamelu, podávané ovšem stylově. Kašmírové dřevo. Vůně, která možná neohromí, ale bude pracovat pro vás. Je svěží spíš po ovoci než citrusově - cítím hlavně jahody a zelené jablko. Po rozvonění hebká a splývavá. Škarohlíd by si mohl mumlat něco o aviváži,... číst dále »

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist