Bandit (Robert Piguet)

Dámská vůně

Nejlepší ceny Robert Piguet Bandit:

Hodnocení odbornice: Recenze Robert Piguet Bandit

Ada

Bandit byl představen už v roce 1944 a protože přežil dodnes, patří už mezi klasiku. Údajně jde o první klasickou chypre vůni. Je založený na dřevitém, mechovém a květinovém akordu, přichuceném tóny kůže a ovoce. Dnes nosí původně dámského Bandita údajně i dost mužů. Ostatně chyprové vůně jsou takové trochu - jak praví popis Bandita - androgynní.

Bandit je už od startu taková spíš jemnější chyprovka. První závan není úplně ostře „jehličnatý“, netahá tolik za nos, květiny jsou zřetelné od samého začátku. U Bandita jsem si vzpomněla na Capricci (testovala jsem ho před několika dny), jehož začátek je trochu podobný.
Nevím, do jaké míry je složení, které jsem našla, správné (zdá se, že by mohlo být), ale z Bandita v začátcích ucítíte špetku „staromódního“ karafiátu, jemnější růži a velmi zřetelný je zmíněný kožený tón, díky kterému Bandit opravdu působí unisexově. Není sladký, výrazně květinový, ani výrazně chyprový, je takový… inu, koženě-květinově-chyprový I přes svůj věk na mě působil relativně moderně a máte-li raději nesladké, nadčasově elegantní vůně, mohl by se vám Bandit líbit.
V závěru je Bandit prakticky jen dřevo a kůže, se slabým nádechem mýdlových květin.
Kožený podtón najdete např. v Chanelu No. 19 , který je ale jiný než Bandit (květinovější a ženštější).

Hodnocení parfému Robert Piguet Bandit od uživatelek 81 hodnocení

Líbí se (48)
59%
Nelíbí se (20)
25%
Neutrální (13)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Robert Piguet Bandit - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
5x v nejhorších vůních

Kategorie vůně Robert Piguet Bandit od uživatelek

Recenze Robert Piguet Bandit16.02.14

Klasická chyprovka z kategorie „velmi přátelských“ - květinové plátky rozprostřené na oroseném zeleném mechu, něco zelených lodyh, trocha mokrého dřeva a nasládlé kůže (v některých momentech snad i s nějakým „živočichem“). Všeho je tak akorát, navíc po rozvonění vše dokonale uhladil sladce kouřový jemný vetiver, později doplněný ještě navýšenou porcí kůže. Velmi noblesní a zároveň velmi jemná kožená chyprovka....­..i když podle názvu bych očekávala spíš nějakého nemytého loupežníka s mravy, ze kterých by se Guth-Jarkovský otáčel v hrobě.18.07.11

Suchá, koženo-květinová chypré. Jako když nastříkáte Courrege Empreinte, či Carbochard na žhnoucí dřevo, líh se odpaří, zbudou pouze extrémně suchý kouřový pahýl a velmi koncentrované vonné složky. Ze začátku cítím i charakteristickou vůni průhledných sešitových obalů/slíd, které jsme za totáče ve škole fasovali. Nebo vůni čerstvě vylisované černé gumy: Vylisujete pneumatiku a vrazíte do ní nos a k tomu přičicháváte růžové pot pouri. Po půl hodině se vůně rozleží a vytříbí, cítíte hodně kůže a růže s chypré tóny. Toto není vůně pro růžová křehká poupátka, toto je vůně žen (mužů) ošlehaných větrem, pro ty, co milují svobodu, možná jsou dominantní, možná nezávislí, možná vyznávají rovnoprávnost. Pro ženu odvážnou, rozhodnou, co je trochu chlap (ne vzhledem!!), dává přednost mužským prostředím, zálibám a kamarádům a samozřejmě pro chlapy, co jsou hodně chlapi. Kdo má rád chypré, musí vyzkoušet, mne Bandit velmi zaujal, nevylučuju pořízení menšího množství.18.05.10

Bandit - stojíte na zeleném vysokém koberci, nohy se vám třesou, ruce se vám třesou, po čele stéká pot, do spánku se vrývá hlaveň, cítíte ostrý kov.Stačí aby kmotr hnul prstem a žhavá kulka se zavrtá do kůže. Ale on jím nepohne, v poslední chvíli dá znamení a hlaveň zmizí. Sesunete se do koženého křesla a najednou před váma stojí sklenice drahého koňaku a cítíte vůni kvalitního tabáku z doutníků na stole a vůně koženého křesla, do kterého ještě nevědomky zarýváte prsty vám brnká na každý obnažený nerv. Ale kmotr se usmívá, tentokrát vás ještě nevymaže ze své blízkosti, ještě po vás potřebuje jednu službu.
Tak asi takhle by se dala popsat Bandit. Přiloží pistoli k hlavě nesnesitelným páchnoucím květinovo chyprovým tónem a pak přinese neuvěřitelnou, konejšivou úlevu v delikátních kožených a jemně květinových závanech. Bandit nevoní jako nic, co jsem dosud testovala a je to první vůně, která mě doslova a do písmene vzrušuje .Je to neuvěřitelné dílo a pokud by ji nosil chlap s tou správnou chemií kůže, vsadím boty, že by se mu ženy doslova svíjely u nohou11.11.08

Na tuto vůni jsem byla velmi zvědavá, takže když mi přišel vzorek, byla jsem celá nedočkavá. Nicméně vzhledem k tomu, že jsem si před zkoušením přečetla i reakci „žaludek naruby“, nanášela jsem vzorek velmi opatrně a trochu se bála, co na mě vybafne… Nástup je opravdu velmi intenzivní. Nejdřív cítím galbanum, pak mech a dřevo, kůži taky, ale ta není zdaleka tak razantní, jak jsem si představovala z popisů. Květiny necítím žádné (nebo nepoznám). Zvláštní Bandit je, to ano, velmi zvláštní… ale žádné obracení žaludku se u mě nekonalo. Naopak stále čichám k zápěstí a zkoumám a zkoumám, je zajímavá (i když si zatím nedokážu představit, že bych ji nosila). S časem vůně zjemňuje a přestává být tak silná, ale charakter zůstává. Představila jsem si ji na dámě sedící na koni s dámským sedlem, která právě udýchaná zastavila na okraji louky, za ní podzimní les. Má dlouhé kaštanové vlasy vyčesané do uzlu, sem tam nějaký ten uvolněný pramen vlasů spadá na ramena, oblečená je v široké dlouhé sukni a vypasovaném kabátku, na hlavě malý klobouček, vše v hnědých a zelených barvách, kolem pobíhají psi… Takže ve mně tato vůně rozhodně nevyvolala představu dva měsíce nemytého bandity či banditky s širákem na hlavě a černým šátkem přes obličej… I když pak mě napadlo, že taková Eržika z Nikoly šuhaje loupežníka (tedy pro přesnost - vybavil se mi film Balada pro banditu s Ivou Bittovou v roli Eržiky) asi po trávě, mechu, dřevu a kůži voněla… Loupežníkova milá. To by šlo.

Komentáře Robert Piguet Bandit

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
Vivian
Nováček 13 příspěvků 02.09.15 00:27

První přivonění je rána do nosu. OMG, tak tohle opravdu ne… Ale když to podivné ostré entrée odvane, přijde cosi velmi příjemného, co s tím prvním nemá nic společného. A na to stojí za to si počkat.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 11 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Vložit nový komentář

Uživatelé a Robert Piguet Bandit

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist