Visa (Robert Piguet)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

bílá broskev, hruška, fialkové lístky, italský bergamot, žlutá mandarinka, ylang-ylang, růže, pomerančový květ, pačuli, santal, vetiver, mech, vanilka, benzoin, kůže

Parfuméři:

Guichard, Aurelien

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Robert Piguet Visa

Ada

Visu původně vytvořili ve 40. letech parfuméři Germaine Cellierová a Jean Charles. Na trh byla uvedena v roce 1945. Je to klasická orientální vůně, obsahuje prý koření, květiny a ovoce z různých koutů světa. Aurélien Guichard, který dostal ve 21. století za úkol vůni vzkřísit pro současný trh, se pokusil co nejvíce zachovat její charakter. Výsledek voní skvěle.

Visa je orient z rodu hladivých, balzámových, ale než se dobere k základu, projde, jako všechny správné parfémy, určitým vývojem. Počáteční tóny jsou neučesané, štiplavé jako broskvové slupky, které už někde chvilinku ležely, ale za okamžik už identifikujete hebké podtóny broskvové kůžičky, podmalované zemitě sametovou ozvěnou ylangu a benzoinu. Použil pan Guichard broskvový aldehyd, který kdysi dávno s takovým úspěchem nasadil jeho kolega Guerlain v Mitsouko? Aldehyd C-14, který vlastně správně není aldehyd, ale undekalakton, známý též pod obchodním názvem Persicol, silně voní po zralých broskvích s mléčným, krémovým podtónem, přesně jako ve Vise.
Postupně se k ostatním tónům přidává kůže a víc květin (ylang, pomerančový květ) a přichází vhodná chvíle k posazení na zadek - pokud tedy máte rádi umně sestavené, rafinované parfémy, které voní dobře, ale když v nich začnete pátrat, voní ještě lépe.

Od tohoto vrcholu pak Visa postupně směřuje ke slibovanému balzámovému základu, v němž převládá benzoin s pačuli a přiměřenými špetkami sametu, mléka, vanilky a ovoce. Příjemné a velmi ženské. Vůně, nad kterou se neušklíbnou fajnšmekři a zároveň se bude líbit i těm, jejichž zájem o parfémy nehraničí s diagnózou - a takové parfémy jsou dnes, uznejte, velmi vzácné.

Hodnocení parfému Robert Piguet Visa od uživatelek 179 hodnocení

Líbí se (136)
76%
Nelíbí se (6)
3%
Neutrální (37)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Robert Piguet Visa - umístění v žebříčcích uživatelů

8x v nejlepších vůních

Recenze Robert Piguet Visa18.10.11

Před časem, kdy jsem Visu zkoušela poprvé, jsem ji považovala za bezduchou a unylou. Musím to přehodnotit. Visa je rozhodně zajímavá a něco do sebe má. Cítím hlavně kombinaci ylangu, broskve a vanilky, která by sama o sobě asi nebyla zrovna výkřikem originality, ale bohatý klasický základ a květinová náruč z Visy dělají něco víc. Pro mě není, ale doporučím ji každému, kdo má rád vanilku a ovoce.14.07.11

Jediné stisknutí rozprašovače a z elegantního černě fialového flakonu se na mou kůži snáší ve stovkách mikrokapiček decentní nádhera … … závoj z luxusu.
Visa se předvádí ve světle jemně gurmánských vůní. Zdaleka však není prvoplánově jedlá a určitě vás neporazí nepřiměřená porce sladkosti. V jemných nuancích jsou zde servírovány gurmánské tóny vedle květinových a to vše na do hlaďoučka opracovaném dřevěném podnose … delikatesa!
Z ovocných tónů převládá asi nejvíce hruška, kterou zlehka podkresluje šťavnatost broskve …
Ovocný koktejl z plodů té nejvyšší kvality v broušené nádobě. Už jen samotný pohled je nasycením smyslů, sliny se vám sbíhají v ústech … … a přitom vás v nose zašimrá jemná vůně květin. Jemné květinové závany … růže, ylang-ylang … téměř nezachytitelné.
Tento mix všech ingrediencí pouze doplňuje pevný základ vůně. Základ z pačuli, dřeva, vanilky, kůže a vetiveru. Otěže však drží dřevo, alespoň pro můj nos, a vše ostatní jej pouze doplňuje. Pačuli s vanilkou více a kůže s vetiverem a mechem jsou přítomny v pouhých náznacích.
Visa je v podstatě jakousi variací moderní elegance. Není ukřičená, chová se umírněně jako dobře vychovaná dáma … splést si ji s lacinou holkou? Nelze! … jedině jako naprostý faux-pas.
V zimě je umírněná, v teple se její srdce rozehřívá pulsujícím životem … … je dokonalá … je půvabná … je to splněná touha.22.12.10

Při vzpomínce na to, jak se mnou „zatočil“ Fracas, jsem se Visu skoro až bála zkusit. Moje obavy zesílily v momentě, kdy jsem viděla složení, které naznačovalo, že do fracasovské pecky nebude daleko. A přišlo překvapení - nebylo třeba plynové masky, brnění ani jiných ochranných pomůcek - Visa je jemná, decentní, nasládlá gurmánská vůně, ve které se všechny složky dokonale prolínají na vanilkovém základě. Je noblesní, elegantní a přitom nenápadná. A dobře drží.11.10.08

Tak na tuto vůni jsem narazila při brouzdání na jednom nejmenovaném zahraničním webu, kde se skvělo u černé lahvičky které mají vůně Roberta Piqueta nápis New! takže jsem spozorněla, Fracas vlastním - líbí se mi ale spíše používám jen vyjímečně. Po bližším prozkoumání jsem tedy zjistila, že jde o reformulaci původní verze Visy z roku 1945 a že jde prý o reformulaci cilivou - to tedy nemohu posoudit, protože původní Visu neznám a to je možná dobře.
Přirovnání na Mua k Angelovi a to, že jde o orientálku mě tedy přimělo ke koupi na slepo.
Takže jaká Visa je? Především je to naprosto současná vůně. Při prvním přičichnutí je hned jasné, že opravdu mezi typy vůní jako je Angel, Silver Rain a hlavně hlava je podobná vůni Wish od Chopardu - mají společně ve složení hrušky, pačuli a vanilku, ovšem Visa je podle mě daleko propracovanějšía hezčí. Každopádně je to vůně vkusná, teplá, podmanivá a v žádném případě není ostrá ani vlezlá s výbornou výdrží. Osobně se mi na ná nejvíc líbí gurmánské tóny, které jsou přesně tak akorád. Je nositelná podle mě na jakoukoliv příležitost, počasím bych nošení taky neomezovala. Visa se mi líbí opravdu moc, hlavně i proto, že jsem po Silver Rainu a Pradě našla opět nějakou vůni, kterou můžu mí na sobě od rána do večera - vůně není při rozumné aplikaci obtěžující a zároveň je dostatečně zvláštní na to abych se v ní citila dobře.

Komentáře Robert Piguet Visa

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Robert Piguet Visa

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist