Fleur d'Eau (Rochas)

Dámská vůně
Rok:

1996

Složení (neověřené)

HLAVA: černý rybíz, meruňka, meloun
SRDCE: ylang-ylang, konvalinka, frézie
ZÁKLAD: santal, vetiver, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Rochas Fleur d'Eau

Ada

V polovině devadesátých let jsme si jednou s mámou udělaly výlet do Prahy. Byla to ještě taková skoro porevoluční léta… v té Praze už možná ne, ale v našem ospalém okresním balíkově vždycky plynul čas pomaleji. Šly jsme se podívat do Kotvy, kde byla dole v přízemí velká kosmetická a parfémová sekce - několik ‚ostrůvků‘ s parfémy obehnaných pulty.
Pamatuju si z toho Jiříkova vidění víceméně neurčitou mlhu nejrůznějších flakonů a vůní, z níž vystupují tři konkrétní konkrétní objekty: Angel, Dune a Fleur d'Eau. Angel by tehdy, pár let po svém vzniku, na vrcholu popularity (4 roky tehdy byly na trhu chvilka, ne jako dneska); Dunou se voněla každá druhá. Nechala jsem si ji stříknout na ruku a vím, že se mi hrozně líbila a chtěla jsem ji, což přičítám extatickému stavu, neboť Dune je velmi sladká a sladké vůně jsem nikdy v lásce neměla.
A na jednom pultu stála reklama s tyrkysovou povlávající slečnou a světle zeleným flakonkem. To přesně odpovídalo mému naturelu, ale na vyzkoušení už nějak nedošlo, a tak se k Fleur d'Eau dostávám až dnes, v době, kdy dávno není horká novinka, ale potácí se na pokraji vymření. Škoda, že jsem si ho tenkrát nevyzkoušela, neoblíbila a nevydyndala k narozeninám, byla by to vůně přesně podle mého tehdejšího gusta a typ, proti jehož použití na mladé slečně by nikdo nic nenamítal.

Z toho už je jistě jasné, že Fleur d'Eau spíš jemnější, svěží vůně. Jeho název znamená v překladu ‚vodní květ‘ a něco takového můžete čekat, nenašla jsem v něm ovšem typický současný vodně květinový akord, který je mi protivný svou pronikavostí (vyznačují se jím především levnější vůně). Je tam jeho mírná verze, smíchaná s konvalinkami a po rozvonění velmi věrným ‚vodním‘ tónem, který skutečně připomíná zurčící čistou vodu.

Milovnicím vodních a vodně květinových svěženek bych vřele doporučovala ještě si rychle Fleur d'Eau někde sehnat, než se definitivně přestane prodávat. Ze současných vůní je mu nejpodobnější snad L'Eau Par Kenzo, Fleur d'Eau je ale ženštější.

Hodnocení parfému Rochas Fleur d'Eau od uživatelek 59 hodnocení

Líbí se (47)
80%
Nelíbí se (4)
7%
Neutrální (8)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Rochas Fleur d'Eau - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Rochas Fleur d'Eau

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Rochas Fleur d'Eau od uživatelek

Recenze Rochas Fleur d'Eau


21.10.15

Tento parfémový skvost si hýčkám. Mám nejspíš poslední exemplář na Zemi :-) Poslední kapky, které prolétly ranním oparem nad loukou. Bosky se necháte omámit tou nadpozemsky avatarskou vůní. Žhavé slunce nemá šanci dostat se přes tento lahodně osvěžující koktejl. Všechny ingredience se perfektně doplňují a podporují jedna druhou. Naprosto bezchybná záležitost.


15.03.14

Tohle je učiněná nádhera. Opět jedna z mých nostalgických vůní. Není nikde k dostání!!!!! Proč? Flakon sám o sobě je tak nádherný, vůně květinově - vodní, na mě trochu zapudrovaná. Při přičichnutí se mi vybaví krásné svěží letní ráno, u lesa palouček a na něm tančící víla, svítí sluníčko, všichni se smějí a já se nechci probudit do reality.

Komentáře Rochas Fleur d'Eau

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Rochas Fleur d'Eau

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist