Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris (Rochas)

Dámská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

bergamot, kosatec, leknín, čokoládové akcenty, fíkové mléko

Parfuméři:

Duriez, Jean Michel

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Rochas Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris od uživatelek 53 hodnocení

Líbí se (43)
81%
Nelíbí se (1)
2%
Neutrální (9)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Rochas Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Rochas Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris od uživatelek

Recenze Rochas Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris


15.04.16

Les Cascades de Rochas: Songe d' Iris. Velmi pohodová záležitost, kosatec není ani semišově drsný, jako ve většině vůní, ani zabalený do lahodné pralinky jako v Iris Ganache. Je svěží, i se stonky, jako by se z něj odpařovaly kapky rosy po ránu. Avizovanou čokoládu z něj necítím vůbec, možná je tam jen na zjemnění, aby to „nedrhlo“. Velmi podobně na mě působí levandulové vůně, ideální společník k nedělnímu odpočinku.


27.08.15

brouk nosatec přerazil kosatec :-) kdeže záhon, tady je přímo lán kosatců jako v Pays d ´Oc…kosatce vystrčí růžky velice rychle a po odeznění prvního ostrého tónu se vůně zklidní a trvá. je sametově hebká s kapičkou lipového medu nebo možná hořké čokolády, zapomenuté na sluníčku. elegantní, suchá a temně modrá, sem tam žluté žíhnutí - závan sladkosti, který zase rychle zmizí. oblékne nositelku a hladí jako splývavé hedvábné šaty. extra držák na kůži… ani po šesti hodinách vůně nemizí , aniž by se však dostavil drsný bergamotový základ . spíš jen kolem ladně propluje čajovník s čerstvým nálevem Earle Grey…:-) oblečená v ní - kamkoliv do města. na čaj, na premiéru, na koncert šansonů, na zahradní slavnost. tam jen pozor na čmeláky - spletou si vás s kosatcem :-)12.09.13

Chladnoucí citrónový čaj se zeleným jehličím, dominantním suchým kosatcem a lehkým sladce gurmánským závanem. Bohužel právě ten gurmánský tón na mě působí malinko rušivě… Ale jinak povedená kosatcovka.


22.08.13

Vonia borovicovým lesom po letnom daždi, kedy sa kvapky osviežujúceho dažďa vpíjajú do borovicového ihličia, miešajú sa so živicou a tento intenzívny opar sa začína pomaly vznášať ponad ramená borovíc smerom k oblohe. Pôsobí vyslovene relaxačne a pokojne.

Komentáře Rochas Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6229 příspěvků 14.02.16 15:35

Konečně kosatec, ze kterého necítím zatuchlý semiš :)

Na poličce 59 parfémů 2 miniatury 30 odstřiků 280 vzorků V tužebníku 10 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Rochas Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris

Podobné parfémy Rochas Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist