Monsieur Rochas (Rochas)

Pánská vůně
Rok:

1969

Složení (neověřené)

HLAVA: citron, šalvěj, bazalka, vavřín
SRDCE: pelargónie, karafiát, kardamom, galbanum
ZÁKLAD: vetiver, tonka, pačuli, skořice

Parfuméři:

Robert, Guy

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Rochas Monsieur Rochas od uživatelek 5 hodnocení

Líbí se (4)
80%
Neutrální (1)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Rochas Monsieur Rochas od uživatelek

Recenze Rochas Monsieur Rochas03.03.09

Hlava: citron, bergamot, šalvěj, levandule

Srdce: pelargonie, karafiát, cedr, vetiver, kardamon, klejopryskyřice

Základ: dubový mech, tonka, pižmo, pačuli

ÚTERÝ
Před časem se na fóru řešilo, jakou vůni „používá“ Hercule Poirot. A je to právě on, kdo mi vytane na mysli, když si přičichnu k Monsieur Rochas (myslím toho televizního lehce blazeovaného pána – v knížkách jsem si ho představoval úplně jinak). Potrpí si na kvalitní klasiku a patřičně si zakládá na tom, že je ve společnosti nepřehlédnutelný a nejspíš i „nepřečichnutelný“. K téhle vůni jakoby přímo patřily vlasy přilepené k hlavě (čas od času několika naučenými pohyby uhlazené s pomocí hřebínku ukrývajícího se v náprsní kapse saka), a případný upravený knírek charakter vůně jenom podtrhne. V našich luzích a hájích by tahle mohl vonět pan Zavřeteočiodchá­ázíím.
Přestože s výjimkou levandule mně žádná ze složek vyloženě nevadí, ba naopak bylinky já můžu (jak možná víte z mých předchozích deníkových zápisků), z tohoto lehce senilního koktejlu se mi dělají mžitky před očima (klasickým svěžím líbivkám už asi odrůstám, ale k takovýmto klasickým kouskům jsem ještě nedorostl).
Citron má většinou schopnost v úvodu všechno přebít, ale tady na mě nejdřív útočí všemožné bylinky – bazalka se snaží (jak moc bych jí to přál) ze všech sil, ale na vůni čerstvých bobkových (pardon vavřínových) listů a již zmiňované levandule nemá. Nicméně i svěží ostrost citronu a bergamotu přijdou ke slovu. Stejně jako u BLV Notte Pour Homme se odkudsi ze zadu dere vůně dětského azulénového olejíčku (asi bude mít nějaké trauma z dětství, když mi tak vadí).
Typický pánský (pro mě v tomto případě značně starosvětský) charakter dodávají i další složky (cedr, vetiver, kardamon), které neznatelně zjemňuje květinové aroma, které se jakoby připletlo ze špatně vymyté nádobky od jiné vůně.
Trvá dost dlouho, než se objeví první náznaky sladkých vanilkových tónů (tady tedy asi tonka), pořád ale přetrvává dřevitost, ale spíš jako když voní les po dešti (v reálu úžasný čichový zážitek, ale v chemické podobě mě „lesní“ vůně nikdy nebraly).
Možná, že až se mi na rukou objeví první Lentigo Senilis, v koupelně přibude sklenička na protézu a já budu chystat kufr na první lázeňský pobyt, přibalím si s radostí i Monsieur Rochas, určitě s ním budu tím pravým lázeňským švihákem.

PS: A drží a drží a drží…

Komentáře Rochas Monsieur Rochas

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Rochas Monsieur Rochas

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist