Mystère (Rochas)

Dámská vůně
Rok:

1978

Složení (neověřené)

HLAVA: koriandr, galbanum, hyacint
SRDCE: rozmarýna, karafiát, tuberóza, fialka, kosatcový kořen, jasmín, ylang ylang, konvalinka, narcis
ZÁKLAD: styrax, cypřiš, pačuli, pižmo, cibetka, větvičník, cedr

Parfuméři:

Mamounas, Nicolas

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Rochas Mystère

Ada

Mystère de Rochas je vůně z roku 1978. Už se nevyrábí, vyskytuje se pouze tu a tam na eBay, ale její cena je dost vysoká. Pokud k ní ovšem nemáte nějaký zvláštní vztah, nemá smysl ji lovit v domnění, že zažijete něco výjimečného. Je to totiž klasická chyprová vůně, jakých se v té době vyrábělo mnoho, a nic na tom nemění fakt, že je to jedna z těch dobře udělaných.

Mystère patří k „pomalým“ vůním, jimž je třeba dát čas. (Analogie s fast fashion, viz článek na Módním pekle , je nasnadě.) Je to také vůně abstraktní, rovnoměrná slitina všech svých složek, v níž byste marně hledali něco vyčnívajícího. Pokud se teda nebudeme bavit o větvičníku. Ten vyčnívá docela viditelně. Aspoň ze začátku.

Jinak je Mystère hebká, hřejivá směs větvičníku, zelených tónů (galbanum), květin (karafiát, kosatec) a pryskyřic (styrax), i špetka cibetu je v ní cítit.

Hodnocení parfému Rochas Mystère od uživatelek 13 hodnocení

Líbí se (10)
77%
Nelíbí se (1)
8%
Neutrální (2)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Rochas Mystère - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Kategorie vůně Rochas Mystère od uživatelek

Recenze Rochas Mystère07.08.14

Zamilovala jsem se do této vůně v r.1982 na „první počuch“, hned, jak jsem ji ucítila na kámošce na koleji a hned běžela koupit do tehdejšího Tuzexu. Úžasná, hebká, sexy vůně. Vydržela na mně vonět od rána do večera. Tehdy se ještě nevědělo, jaké jsou v parfému složky, bylo to o „mně tato voní a tato se mi nelíbí“, max. květinová, orientální, apod. A tato tak kráásně voněla - dodnes si ji dokážu vybavit, je nezapomenutelná. Pak se nějak vypařila. Tuším v r.2005 jsem pověřila kamarádku, která letěla na Kanáry, ať se mi poptá na letišti, protože jsem na netu narazila na zmínku o ní. Opravdu mi ji přivezla. Jaké bylo mé zklamání, když jsem k ní čichla a pak se jí navoněla. Kam se poděla ona oblost, mazlivá uhlazenost a smyslnost… Já vnímala jen ten křiklavý větvičník, vůbec jsem se v ní necítila, přišlo mi, že křičím já jako osoba na všechny světové strany. Pak jsem zjistila, že došlo k přeformulaci (a že zde byla opravdu velice znát!) Byla jsem ráda, že jsem ji dopotřebovala. Pro mne obrovské zklamání.
Ještě poznámka k obrázku Mystere v článku: víčko tam je hranaté, já měla ovál, stejně jako v této recenzi.

Komentáře Rochas Mystère

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Rochas Mystère

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist