Rochas Femme (Rochas)

Dámská vůně
Rok:

1944

Složení (neověřené)

HLAVA: broskev, švestka, kmín, růžové dřevo
SRDCE: jasmín, růže, kosatec, hřebíček
ZÁKLAD: vanilka, větvičník, pačuli, benzoin

Parfuméři:

Roudnitska, Edmond

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Rochas Rochas Femme:

Hodnocení odbornice: Recenze Rochas Rochas Femme

Ada

Rochas Femme patří k léty prověřeným klasikám. Vznikla v roce 1944 v představách Marcela Rochase a realizoval ji slavný parfumér Edmond Roudnitska; respektive bylo to obráceně, Roudnitska už měl parfém hotový a představil ho Rochasovi, který pátral po vhodné první vůni pro svou značku. Rochas zastával názor, že správnou dámu musí ještě před jejím příchodem oznámit luxusní vůně. Buď se pak začnete těšit, protože nositelku poznáte, nebo protože ji naopak neznáte a jste zvědaví, kdo to je. O vhodnosti parfémové „hlásné trouby“ můžeme s panem Rochasem polemizovat, klasičnost jeho prvního parfému je ovšem nezpochybnitelná.
V roce 1989 byl parfém reformulován a vzkříšen; vůně tedy neodpovídá stoprocentně původní verzi, takovou přestavbou však prošly prakticky všechny klasiky a nemá cenu proti tomu protestovat.

Femme se z kůže ohlásí silným švestkovým úderem. Ten vzápětí mizí a objevuje se kombinace větvičníku (takové lehce chypre tóny) a koření, a to především slibovaného hřebíčku a kmínu. Kmín možná znáte z parfému Kingdom, jemuž dodává silný živočišný odér ne nepodobný zpocenému podpaží.

Femme chvíli jako by hrozila, že mě něčím podobným oblaží také, ale naštěstí k tomu nedošlo. Místo toho se pěkně rozvoněla a vznikla ženská a velmi dobře sladěná harmonie, která se bude líbit milovnicím orientálně-chypre kombinací s nádechem ovoce - za všechny jmenujme Coco, 24, Faubourg, kterým je Rochas Femme značně podobná (a stává se tak horkou kandidátkou na dárek pro maminku ). Představte si lehce chypre základ (větvičník + pačuli), vanilky ani moc ne, v srdci krotkou růžovo-jasmínovou kombinaci, přikořeňte hřebíčkem a netradiční špetkou kmínu, a uzavřete šťavnatě teplou broskví.

Rochas Femme bych doporučila ženám, které se cítí jako filmové hvězdy ze 40. let (ostatně Marcel Rochas se při navrhování flakonu údajně inspiroval bujnými tvary Mae Westové) - mají rády své vnadné tělo, ze kterého rozhodně nikde netrčí žádné kosti, rády nosí spíš oblečení, které zdůrazňuje ženskost, než univerzální sportovní módu, a vyzařuje z nich zdravé sebevědomí a přitažlivost, i když nemají líbivou tvářičku. Věkově bych Femme nevymezovala, ačkoli asi spíš sedne zralejším osobám, správná nositelka se může najít i mezi sotva plnoletou generací.

Hodnocení parfému Rochas Rochas Femme od uživatelek 89 hodnocení

Líbí se (60)
67%
Nelíbí se (8)
9%
Neutrální (21)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Rochas Rochas Femme - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
3x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Rochas Rochas Femme

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Rochas Rochas Femme


01.09.15

Věřím že původní složení parfému vykouzlilo skvělou vůni, ale dnes mi došel vzorek a parfém po renovaci na mě působí po rozležení dost synteticky, což je hrozná škoda už kvůli legendě vzniku. Vánoční umělý pickwick s ucházejícím chypré základem. :(04.10.12

Pravda - začátkem se sice prohnal jakýsi živočich, ale díky jeho hbitým nožkám mi jeho mírná „zpocenost“ ani nestihla nějak zásadně vadit. A pak už jen ovocně kořeněná vůně se sladce zakouřenou kůží. Opravdu krásná chyprovka, příjemně nasládlá…celá taková hladce „vláčná“.


27.05.12

Veselejší sestřička melancholické Mitsouko, jen o něco barevnější a mazlivější díky hladké kůží a pižmu, ale je v ní totožný tón opojně čerstvého povětří nad vřesovištěm. Kde se vlastně vzala tradovaná pověra, že se chypré vůně nosí ke kostýmku? Suchý lišejník a slané dřevo, jakoby vyplavené mořem, to spíš s ručně pleteným svetrem na procházku se psem. A taky stejně škrábou.
Nicméně Femme Rochas vás nevezme na výlet po strohém skalnatém pobřeží, ale do nejbližší zahrady. Ta je chypré, takže květy, hlavně růže, jsou zasazené ve strohém lišejníku, ale jsou tam. A s nimi i sladké kousky mandarinky. Kde se tam vzal šeřík, těžko říct. Podle složení má být v Mitsouko, ale v té zas není cítit. Z vůně dýchá jemná radost a laškovnost tak nenápadná, jako když si kočka z ničeho nic poskočí. Je až neuvěřitelné, kolik klidu a spokojenosti Rochas Femme vyzařuje, když uvážíte, že vznikala za války.
Má velmi dobrou výdrž, do prostoru se šíří jen mírně.


14.02.12

Parfém jako druhá kůže. Bergamot, kmín a kandované ovoce, ale nic ulepeného, spíš suchý pocit čistoty-občas cítím i skořici, i když ve složení není. Ráno štědrá dávka do výstřihu za oblečení a až do večera se koupete v diskrétních vlnách teplé kořeněné vůně. Neobtěžuje, do vymrzlé kanceláře jako dělaná, ale pozor, první dojem může být nepříjemný. Nejlépe stříknout, honem do kabátu a ve chvíli, kdy kabát v práci zase vyslékáte, cítíte už jen …krásný Rochas Femme.

Komentáře Rochas Rochas Femme

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Rochas Rochas Femme

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist