Karenina (Roja Parfums)

Dámská vůně
Rok:

2016

Složení (ověřené)

HLAVA: aldehydy, bergamot
SRDCE: květ pomerančovníku, gardenie, karafiát, pelargonie, jasmín z Grasse, ylang-ylang, májová růže, fialka, plumérie
ZÁKLAD: vanilka, hřebíček, cedr, pižmo, listy

Popis parfému:

Autorem této vůně je Roja Dove.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Roja Parfums Karenina od uživatelek 3 hodnocení

Líbí se (3)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Roja Parfums Karenina


31.10.16

Tvůrce přiznává inspiraci nejen Tolstého legendární hrdinkou, ale také speciálním vlakem, který v době carského Ruska dovážel z francouzského jihu květiny do Zimního paláce v Petrohradu.
Parfém prý má být o lásce a o svádění – tak se na něj podívejme.
Začátek je až nečekaně řízný – aldehydy a bergamot vytvářejí iluzi jisté zemité citrusovosti. Z té brzy vykvetou naprosto autentické přírodní fialky (přesně takové, jaké na jaře klepou kosu na zahrádce a slibují, že brzy bude už konečně teplo). Náhle největší a nejfial(k)ovější fialka vytáhne pudřenku a začne se jí dvořit uhlazený, mírně nasládlý jasmín a občas s ní zalaškuje i drobný růžový karafiát. Ylang-ylang do jisté míry naváže na bergamotový začátek, vůně si stále zachovává náznak prvotní nahořklosti. Občas se napudrovaná fialka stáhne do pozadí a v tu chvíli cítím vlahou medovou růži. A pak se v tom přestávám orientovat, protože vlak právě přijel. Kytky se hrnou z vagónů jedna přes druhou, tlačí se v uličkách, skáčou ze schůdků a předbíhají se, která bude dříve na nástupišti a protáhne si po dlouhé cestě své listy a stonky. Prachová (téměř nesladká) vanilka se ke květinám přidá po více než hodině a ještě o něco déle se dostaví jemné cedrové dřevo a stejně subtilní hřebíček. Ve složení uváděné pižmo příliš nevnímám; možná dodá vůni jistou intimní nótu, trochu utlumí květinové mámení. Životnost má vůně jen lehce nadprůměrnou, stejně tak bych ohodnotila i siláž – ale to je vlastně daň její éteričnosti, jistému až nehmotnému půvabu. Třeskuté mrazy by ji zahubily, zrovna jako tropický žár. Na jaře bude asi nejkrásnější, ale slušet jí bude i slunečný podzim. A kam ji vzít? Kamkoliv – je krásná (a neobtěžující), vznešená a delikátní. Její nositelky mohou svést nejednoho Vronského …

Komentáře Roja Parfums Karenina

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Roja Parfums Karenina

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist