Unspoken (Roja Parfums)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: aldehydy, bergamot, levandule
SRDCE: jasmín z Grasse, neroli, růže, ylang-ylang
ZÁKLAD: cedr, zázvor, zelené tóny, větvičník, pačuli, santal, koření, vetiver, pravá ambra, pryskyřice, labdanum, kosatcový kořen, vanilka

Parfuméři:

Dove, Roja

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Roja Parfums Unspoken od uživatelek 9 hodnocení

Líbí se (8)
89%
Neutrální (1)
11%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Roja Parfums Unspoken


17.05.16

Chypre - to je moje gusto …Ovšem porovnám-li tuto vůni s některými jinými, též přiřazovanými do této skupiny, je to asi to samé, jako když milovník surfování piluje své umění na Lipně, a pak se jednoho dne ocitne na australské Bells Beach. S Unspoken zamířím nikoliv k protinožcům, ale na Kypr. Místo, kde se rodí krása – vedla zmiňovaných chypre vůní to prý byla i bohyně Afrodita. Ta povstala z mořské pěny nedaleko dnešního Paphosu, nehmotně krásné vůně asi o něco výše, na zalesněných svazích pohoří Troodos. V Unspoken se koncentrovaly všechny možné vůně tohoto středomořského ostrova. Cypřišové háje, broskvové sady, dozrávající vinná réva, aromatické byliny dosahující výšky středoevropského rybízového keře. Je tam vyprahlost a prašnost vnitrozemí, drhne tam písek, který zasypává bělostné antické sloupy a zbytky amfiteátrů. Vůně je i nasládle medová, i nahořklá a pryskyřičná jako místní pálenky. Je krásná, a vlastně je nevyslovitelné proč …
Je to vůně, kterou by mohla být navoněná třeba taková Katharine Hepburn. Znáte její Africkou královnu nebo Obchodníka s deštěm?

Komentáře Roja Parfums Unspoken

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Roja Parfums Unspoken

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist