Unspoken (Roja Parfums)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: aldehydy, bergamot, levandule
SRDCE: jasmín z Grasse, neroli, růže, ylang-ylang
ZÁKLAD: cedr, zázvor, zelené tóny, větvičník, pačuli, santal, koření, vetiver, pravá ambra, pryskyřice, labdanum, kosatcový kořen, vanilka

Parfuméři:

Dove, Roja

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Roja Parfums Unspoken od uživatelek 9 hodnocení

Líbí se (8)
89%
Neutrální (1)
11%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Roja Parfums Unspoken


17.05.16

Chypre - to je moje gusto …Ovšem porovnám-li tuto vůni s některými jinými, též přiřazovanými do této skupiny, je to asi to samé, jako když milovník surfování piluje své umění na Lipně, a pak se jednoho dne ocitne na australské Bells Beach. S Unspoken zamířím nikoliv k protinožcům, ale na Kypr. Místo, kde se rodí krása – vedla zmiňovaných chypre vůní to prý byla i bohyně Afrodita. Ta povstala z mořské pěny nedaleko dnešního Paphosu, nehmotně krásné vůně asi o něco výše, na zalesněných svazích pohoří Troodos. V Unspoken se koncentrovaly všechny možné vůně tohoto středomořského ostrova. Cypřišové háje, broskvové sady, dozrávající vinná réva, aromatické byliny dosahující výšky středoevropského rybízového keře. Je tam vyprahlost a prašnost vnitrozemí, drhne tam písek, který zasypává bělostné antické sloupy a zbytky amfiteátrů. Vůně je i nasládle medová, i nahořklá a pryskyřičná jako místní pálenky. Je krásná, a vlastně je nevyslovitelné proč …
Je to vůně, kterou by mohla být navoněná třeba taková Katharine Hepburn. Znáte její Africkou královnu nebo Obchodníka s deštěm?

Komentáře Roja Parfums Unspoken

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Roja Parfums Unspoken

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist