Laguna (Salvador Dalí)

Dámská vůně
Rok:

1991

Složení (ověřené)

kosatec, konvalinka, růže, ananas, pravá ambra, vanilka

Parfuméři:

Buxton, Mark

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Salvador Dalí Laguna:

Hodnocení odbornice: Recenze Salvador Dalí Laguna

Ada

Laguna byla ze začátku kapánek protivná, takže prvních tónů se nelekněte, jsou celkem silné. Když vydržíte, odmění vás pěkná a velmi zajímavá vůně.

Laguna v sobě kombinuje moderně orientální, gurmánské a svěží tóny. Základ je sladký, voní po (lehce plastelínové) vanilce a ambře a je takový zastřený trochou tmavé zeminy. Kokos jsem moc necítila, pokud pasete po kokosu, vyzkoušejte na vlastní kůži a uvidíte, třeba se ukáže. A do toho sladkého základu si teď vražte kyselý mix citronu, galbana a ananasu.

Takže vlastně je to svěží… ale sladké… ale svěží… chápete? Laguna je podobná vůni Blv Notte; když ji porovnám s Blv Notte, kterou vlastním, je Blv Notte výraznější a kontrastnější, Laguna je umírněnější variací na podobné téma.

Hodnocení parfému Salvador Dalí Laguna od uživatelek 102 hodnocení

Líbí se (64)
63%
Nelíbí se (13)
13%
Neutrální (25)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Salvador Dalí Laguna - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Salvador Dalí Laguna

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Salvador Dalí Laguna


14.03.16

Je rozhodně zajímavé, jak Lagunu každý vnímá úplně odlišně. Pro mě je její začátek, který tolik lidí zavrhuje, nejpříjemnější, protože je překvapivý. Je, pravda, trochu syntetický, ale mně voní po opalovacím krému na sluncem prohřáté kůži a to tak věrně, že dokáže opravdu navodit atmosféru drahé přímořské dovolené. Trvá pár minut a i později sem tam vykoukne.
To, co následuje, je opravdu velice podobné Blv Notte, jak psala Ada. Nepřijde mi moc svěží, spíš jako vysokoprocentní čokoláda, zalitá nějákým dobrým bílým alkoholem a ještě něco… Trvalo mi celý den, než jsem na to přišla - je to ten kokos. I když tu typickou umělou vůni kokosu nesnáším, tady je vynikající. Vytváří totiž, nebo se váže, k tomu slanému závanu, co v parfému cítím. Protože Blv Notte mám jenom miniaturku a k sehnání už není, jsem ráda, že Laguna je ještě k dostání, každopádně takovou výdž a intenzitu, jako Bvlgari nemá.
Je to taky jaksi odtažitá vůně, navzdory tomu, že dokáže vonět jako teplá pokožka s drahým opalovákem, vůbec z ní nemám ten dojem, že by zvala k přitulení - naopak, je jako pohlednice z luxusní dovolené, nebo barevná reklama na drahé letovisko někde v tichomoří. Jakoby informovala o tom, že existují místa, kde slunce nádherně hladí, moře je tyrkysové, pláž bílá, vánek slaný a koktejly chladivé a sladké, ale je to jenom fotka, tak vzdálená a vás tam nikdo nezve. Každopádně testuji v sychravém jaru, uvidíme v letních parnech, snad bude Laguna lepší parťák na každý den.


26.05.15

Tak toto je krása. Sviežosť v štýle ,,lajt blú" nečakajte. Prirovnala by som ju k zamatu, machu, alebo niečomu takému. Márne som sa snažila hľadať podobnosť s nejakou vôňou. Zvláštna sladkastá, jemne pepermintová. Niečo v tomto štýle.


20.03.13

Citrusový blesk,naprostá změť citrusů které jsou sladkokyselé až palčivé,ale netrvají dlouho.Poté vůně zesládne a připojí se hřejivá ambra s vanilkou a konvalinkou…která doznívá nejdéle a tuto polohu mám nejraději,moc květů v ní necítím. Bohužel na mě je výdrž slabá,bavila by mě EDP. Tuctovka to rozhodně není.


08.04.12

Lagunu jsem si koupila, protože mi připomíná jeden parfém od Joop - asi jsou to hlavně ty švestičky, ty se mi tam moc líbí. Překvapuje mě upozornění na začátek vůně - mě od prvního okamžiku voněla - nejdřív ostré citrusy, pak se to mění do sladkých švestek. Výdrž se mi na mě zdála střední.22.03.10

Spearmintová. V létě bude velmi užitečná:)


26.08.09

na sobě z ní trošku cítím kopr (?)a vanilku (které jinak moc nefandím) ale nedám na ní dopustit. Je to zvláštní a zajímavý mix - navíc ji okolo nikdo nemá :-D21.03.07

Po stříknutí jsem cítila něco ostrého jako kafr a pak už jen švestky, švestky a švestky, ne že by byla nepříjemná, ale dost jednostranná, vůbec se na mě nerozvoněly kytičky…a co se týká výdrže, tak na toaletní vodu opravdu dobrá.

Komentáře Salvador Dalí Laguna

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Salvador Dalí Laguna

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist