F for Fascinating (Salvatore Ferragamo)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (neověřené)

mandarinkový sorbet, arabský jasmín, pačuli

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Salvatore Ferragamo F for Fascinating:

Hodnocení odbornice: Recenze Salvatore Ferragamo F for Fascinating

Ada

Zrovna dneska, před chvílí, jsem nadávala na hloupě zvolené jméno novinky od Laury Biagiotti ; a teď tu máme něco ještě horšího. F for Fascinating jsem nějakou dobu v parfumerii vesele míjela jednoduše proto, že jsem ji pokládala za F. Tentýž flakon v ne moc odlišném barevném provedení, prakticky tentýž název.

U tak obyčejné značky, jako je Ferragamo - na rozdíl např. od Chanelu nebo Guerlainu na novinky od Ferragama nikdo nečeká tak toužebně, aby denně chodil před regál a lupou zkoumal flakony, jestli náhodou některý z nich není o milimetr odlišný a tím pádem v něm nemohlo být něco nového - je to poměrně velká chyba.

A je to škoda, F for Fascinating za vyzkoušení stojí. Je to kategorie ‚ovocná slaďárna‘, ale zaujala mě, protože ta sladká část je taková poctivá a dobře udělaná. Hebká, hladká směs smetany, vanilky a krémového jasmínu s lehce ovocným nádechem. Vanilky není tolik, aby z toho byl žlutý krém do věnečku, dojem je opravdu spíš mléčný. Vlastně tam vanilka ani nemusí být (těch hlaďounkých, sladkých, krémových chemikálií už dneska mají parfuméři na výběr desítky). Ovoce je tak akorát, aby z toho nebyla další sladká bílá květinovka.

F for Fascinating je pěkná, líbivá, při střídmé aplikaci snad nemůže nikoho obtěžovat. Doporučila bych ji pro lehce slavnostní nebo romantické příležitosti, pro někoho to možná bude i uklidňovací vůně na stulení k televizi nebo ke knížce.

Pro zajímavost: autorem F for Fascinating je Olivier Polge, syn slavného parfuméra Jacquese Polge (dvorní parfumér módního domu Chanel - stojí za všemi novějšími peckami jako Coco, Coco Mademoiselle, Chance, Allure, Egoiste, Antaeus atd.), který má už také na svém kontě mnoho zajímavých kousků (vytvořil je sám nebo ve spolupráci s dalšími parfuméry, často s Dominiquem Ropionem): Eau Parfumée au Thé Rouge pro Bvlgariho, Pure Poison, nepřehlédnutelnou Dior Homme, moji oblíbenou Noa Perlé, Flowerbomb nebo Cuir Beluga pro Guerlaina. A navíc je to docela fešák.

Hodnocení parfému Salvatore Ferragamo F for Fascinating od uživatelek 96 hodnocení

Líbí se (50)
52%
Nelíbí se (11)
11%
Neutrální (35)
36%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Salvatore Ferragamo F for Fascinating - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Salvatore Ferragamo F for Fascinating od uživatelek

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Salvatore Ferragamo F for Fascinating

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Salvatore Ferragamo F for Fascinating

Podobné parfémy Salvatore Ferragamo F for Fascinating

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist