Cittá di Kyoto (Santa Maria Novella)

Unisex vůně
Rok:

2005

Složení (neověřené)

HLAVA: jasmín, hyacint, ylang ylang, bergamot, pomeranč, hloh, růže
SRDCE: levandule, kosatec, lotos, bříza, skořice, broskev, švestka, cypřiš
ZÁKLAD: santalové dřevo, pačuli, guajakové dřevo, virginský cedr, ebenové dřevo, šedá ambra, pižmo, vanilka, kadidlo, kosatcový kořen

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Santa Maria Novella Cittá di Kyoto od uživatelek 1 hodnocení

Líbí se (1)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Santa Maria Novella Cittá di Kyoto


16.10.16

I kdybych dopředu věděl, že mě tahle zábava bude stát levou (naštěstí!) ruku, stejně bych se do ní pustil. Celý příběh nabral na obrátkách, když mě zachytila průmyslová kamera, umístěná v jedné z nejstarších lékáren v Evropě. Byla založena roku 1612 a má za sebou 400 let nepřetržitého provozu. Konkrétně se jedná o prodejnu, umístěnou v jednosměrné ulici na Via della Scala 16 v italské Florencii. Dnes jsem si tam koupil vůni. Prodavačka se téměř křižovala, řkouc, že takhle voní „advocatus diaboli“. Jako psychiatr velmi dobře vím, jak vůně ovlivňují lidskou psychiku, takže jsem jejímu výběru věnoval patřičnou pozornost.
Teď leží na klavírním křídle, na kterém si přehrávám tóny skladby „Vide Cor Meum“, upíjím znamenité Chianti a myslím na to, jestli naříkání jehňátek ještě budí ze spaní moji „kamarádku“ Clarice Starlingovou. Quid pro quo, Clarice. Quid pro quo …
Vůně byla vytvořena k výročí 40 let partnerství mezi městy Kyoto a Florencií. Za japonské Kyoto je ve vůni zastoupen lotos a za Florencii její symbol, iris. Název vůně je však poměrně zavádějící, žádnou vůni Japonska necítím. Úvodu dominuje iris a ylang-ylang a lahodné tělo je výrazně skořicově-švestkové. V základu dominuje akord kouře (stejný, jaký obsahují whisky z oblasti Islay) a ebenové dřevo. Díky ebenovému dřevu je vůně netuctová a po všech těch citrusech, růžích a levandulích 100× jinak, je právě tento akord poměrně výrazný. Kdo chce, najde podobu s lutensovou Serge Noir, ale Kyoto je mnohem rafinovanější. Vlastně je jednou z nejrafinova­nějších vůní, jaké jsem kdy poznal. Ta rafinovanost spočívá v tom, že je složena z více ingrediencí, takže jeden den se vám zjeví švestky, druhý den lotos, třetí den třeba kadidlo a to se přitom nejedná o žádnou kakofonii. Má mnoho fazet a já počítám, že mne ještě mnohokrát překvapí.
Promiňte, musím končit, inspektor Pazzi už zvoní u mých dveří. Mňam…

Komentáře Santa Maria Novella Cittá di Kyoto

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Santa Maria Novella Cittá di Kyoto

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist