Covet (Sarah Jessica Parker)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

vlhká zeleň, listy pelargónie, sicilský citron, levandule, čokoláda, zimolez, magnólie, konvalinka, pižmo, vetiver, kašmírové dřevo, týkové dřevo, ambra

Parfuméři:

Voelkl, Frank

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Sarah Jessica Parker Covet

Ada

Covet jsem dnes vyzkoušela na nákupní cestě městem, chodila jsem s ním asi tak dvě hodiny venku a po obchodech (s rukou neustále u nosu, samozřejmě - nechci vědět, jak u toho vypadám ), prokládala ho občasným přičichnutím k druhé ruce (Iris Noir) nebo papírkům s Christinou Aguilerou a Kate Mossovou, a hlavou se mi honily nejrůznější dojmy.

SJP je asi jediná celebrita, jejíž vůně v pohodě obstojí mezi normálními parfémy.
Možná i nenormálními, protože Covet se bude líbit i zmlsancům.
Flakon má fakt pěknou zelenou barvu.
Konečně realistický rýžový pudink! Ať se jde Amour s tou svojí ‚rýží‘ ve složení zahrabat!
Kam teď povedou cesty chypre, když IFRA zakázala používat větvičník ve větším množství než 0,1% ?
To jsou větrové bonbony, nebo se mi to zdá?
Konvalinky, stopro, jestli jsou tam kytky, tak konvalinky… Žádné citrusy, ani na začátku, to se moc nevidí.
Vůbec žádné ovoce, to se už tuplem nevidí, a supertuplem ne v celebritích vůních.
Nemít to tak sladkej konec, tak bych si ji snad koupila.

Teď abych to urovnala do nějaké recenze.
Covet se nedá zařadit do určité kategorie, ale kdyby mě někdo nutil, řekla bych asi fougèrově květinová se záblesky gurmánské a chypre. U mnoha vůní už oficiální promo slibovalo, že budou ‚multifaceted‘ - tedy jako broušený drahokam s mnoha ploškami, z nichž každá je jiná, a výsledek byl přitom lineární a nudný. Covet by si toto adjektivum zasloužil, protože v něm opravdu najdete ledacos, a jsem si jistá, že při příští zkoušce ho budu cítit zase úplně jinak; že každá z vás ho bude cítit jinak (své zkušenosti samozřejmě můžete napsat do komentářů pod recenzí); a že na jiných materiálech než moje ruka, tj. na papírku či na oblečení, bude taky cítit jinak.
Začátek je ostřejší, zelený, jeho přesnou podobu jsem, přiznám se, pozapomněla, každopádně citrusy jsem opravdu necítila, nebo je tam citron jen tak na doplnění a nevšimla jsem si ho. Typickou citrusovou hlavu nečekejte. To, co se začalo rozvíjet potom, mi zase připomnělo zmiňovaný rýžový pudink, plný mléka, ale zcela bez cukru. Postupně se k němu přidaly takové slané a mastné tóny, až jsem si z toho vzpomněla na Sun od Jil Sander, byla to ovšem jen chvilka a dál to nešlo. Objevil se tón, který mi připomínal větrové bonbony; mám takové zkušenosti s pelargónií, možná nějaký ostřejší závan? Váhala jsem také, jestli by se dala Covet označit za chypre, respektive vůni s chypre tóny, a nakonec jsem dospěla k názoru, že ano - ale jen trošku. Typické složky chypre (větvičník, bergamot, pačuli) komplet chybí, jen se zkrátka během rozvíjení zalesknou dřevité a zelené plošky v kombinaci, která připomíná moderní chyprovky - kdyby někdo teď, v dobách skoro zakázaného větvičníku, chtěl vyrobit chypre, měl by určitě jít touto cestou, vylovit z Covetu ty správné náznaky a postavit na nich celý parfém.
Jakmile se vůně dostane ke květinám, vyniknou ze všeho nejvíc konvalinky; nejde ale o výrazně konvalinkovou vůni. Magnólii ani zimolez jsem moc necítila. Závěr je relativně sladký, zůstane čokoláda, dřeva, špetka vanilky a hodně levandule - proto ta poznámka o fougère. (A když jsme u fougère, prakticky výhradně pánské kategorie - ano, Covet může zkusit i chlap, ctiteli jemnějších, ne moc mužných vůní s levandulí by se mohl líbit). Květinové čokolády na mě v závěru bylo moc, měla jsem z Covetu pocit ‚vyvoněné slečinky‘ - agresivní atraktivnost solárkové pleti, špičatých kozaček, dlouhých umělých nehtů a vyžehlené hřívy podle mě nepůjde s Covetem moc dobře dohromady. Volila bych spíš něco ve stylu Sarah Jessicy, tedy lehce nebo i hodně ujetého, s nenápadnou romantickou notou.
Takže závěr je jasný - Covet určitě vyzkoušet! Líbit se vám nemusí - není moc univerzální - ale ten zážitek si nesmíte nechat ujít.

Hodnocení parfému Sarah Jessica Parker Covet od uživatelek 359 hodnocení

Líbí se (221)
62%
Nelíbí se (58)
16%
Neutrální (80)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Sarah Jessica Parker Covet - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
11x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Sarah Jessica Parker Covet

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Sarah Jessica Parker Covet


23.08.14

Nádherný flakonek, romantický, jednoduchý. Takovou vůni v něm ale nenajdete. Naopak, řekla bych, že tahle vůně je tedy pořádně zamotaná a komplikovaná, žádná slaďoulinká romantická duše, spíš taková zelená divoška, co každou chvíli vystrkuje jiný růžek,jemná, ale přesto holka krev a mlíko. Po prvním nástřiku putovala do skříně. Na dost dlouho. Protože přeci nechci být cítit po nahnilých citronech, bahně a rozmačkané trávě, nebo dokonce po kytkách, ano, těch co máme na okně a fakt mi smdí. Nicméně, každý si zaslouží druhou šanci. A já s údivem nechápu, jak jsem něco tak krásného, z čeho tak nádherně cítím přezrálé citrony smíchané s troškou těch úžasných pelargonií a čerstvě nařezanou levandulí, kde pak tahle směska ustoupí důstojné levanduli pudrové s karamelem mléčným (no, ve složení je sice čokoláda, já cítím karamel) a produkci zakončí ambra s jemným nádechem něčeho zvláštního, bahnitě zemitého.
Pořád se očuchávám, pořád nacházím něco, co se mi líbí. Prostě originální, divoký, koktejl, který nemusí sednout úplně každému, někomu třeba až na několikáté ochutnání, ale pak je to závislost. Pokud toužíte po tak trochu zvláštní vůni, klidně si ji kupte, nezklame.


12.07.13

Na mně tedy neskutečná podobnost s Rare Gold od Avonu. Čekala jsem klasickou drogérovku jako vždy, ale je vážně jiná a originální. Já cítím ostrou zelenou vůni, jakoby i trochu bonbónovou, i když ne doslova. Je pěkná, sexy, zvláštní, ale na mě tedy vůbec žádná čokoláda či tak něco… Pořád ta zelená a Rare Gold, ale zdůraznuji že na mně, na mé kůži, takže kdo má na své bílou čokoládu či i spařené kopřivy, tak věřím, protože tato vůně je proměnlivá a každý v ní najde něco. Já tedy když bych kupovala naslepo dle popisu, že jako i mléko a smetana, tak bych se pak tedy hooodně divila, že na mně mléko či něco sladkého nikde.


04.08.12

Nenechte se odradit začátkem - fakt spařené kopřivy, které nemusí každý ustát. Ale trvá to tak minutu. Pak se postupně rozvine do fougerově bylinkové čokolády - což zní divně, ale lepší přirovnání nemám. Nejlepší do deštivého počasí. Konvalinky tam necítím (hurá) levanduli ano - dává tomu nejspíš ten mírný větrový akcent (ale fakt jen malinko), skoro jako máta, i když ve složení není. Možná je to i tou pelargonií. Nejraději mám ten nasládlý konec, který nejspíš odradil Adu :-). SJP má u mě palec nahoru, dobrá práce.20.12.10

Covet je jedna z mála výjimek, které potvrzují pravidlo, že „star vůně“ za nic nestojí a originalitu aby u nich člověk pohledal. Pozitivně hodnotím i vzhled flakónu, který je zajímavý a nekýčovitý.
Vůni znám dobře, resp. již druhý rok ji mám aspoň v malém množství, ale řádně jsem ji nezkoušela.

Vlhká zeleň je něco, co vůni provází po celou dobu. Pelargónie ráda nemám a jejich „vůně“ mi vadí. Tady jsem si ji uvědomila až ze složení. Je tu, je zajímavá a celek vůně pěkně doplňuje. On je ten začátek skutečně svěží, ale v absolutně jiném provedení než řadové „svěženky“. Je to svěžest zelená a vlhká. Citrón se tam tedy vyskytuje, ale v rozumné míře a snesitelné formě.
A ano… čokoláda… bílá, sladká čokoláda… další stěžejí prvek vůně. Není to ale sladkost nepříjemná a vůni bych možná gurmánskou nazvala, ale jen velmi jemně. Tu sladkost tady krotí zimolez, krásná jarní květina, která je poměrně výrazná. Sladkost je tak spíš v pozadí, takže prvotně cítíte spíš zimolez (a trochu i další bílé květy) a pak sladkost.
Závěr pak je posazen spíše na cedrově-vetiverovém podstavci než na ambře, což nechává vůni pořád lehkost.

Musím říci, že tak pěkně různorodou a zajímavě zkomponovanou vůni jen tak nenaleznete a zvláště ne za takovou cenu. Celá kompozice se přelévá ze svěží do sladké fáze a celou dobu je tam cítit lehce vlhký tón. V úplném závěru pak vnímám lehce pudrové tóny.14.02.10

podle mne kopřiva s citrusy a bílou čokoládou ,láska na třetí pokus.
Nutí mě stále k ní čmuchat23.04.09

OSAMĚLÉ RÁNO:…COVET-Sarah Jessica Parker…květen, chvíle, kdy si noc podá ruku s dnem, vzduch je chladný a křehký jako tabule starého skla, bělavé cáry mlhy se líně povalují po smaragdově zelených stéblech trávy, okolní svět jako by nebyl…starý plaňkový plot a na něm zelený truhlík s babiččinými růžovými muškáty, tráva je vysoká a maskuje pole konvalinek, jejichž zelené kornoutky přetékají zkřehlými smetanově bílými zvonečky… někdo se brouzdá orosenou trávou, útržek pískané melodie se mísí s ptačím popěvkem, svět je krásný, prázdniny se blíží mílovými kroky, chuť bílé čokolády s oříšky doznívá na patře a všechno je v očekávání…za chvíli vyjde slunce…

Komentáře Sarah Jessica Parker Covet

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Sarah Jessica Parker Covet

Podobné parfémy Sarah Jessica Parker Covet

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist