À la nuit (Serge Lutens)

Dámská vůně
Rok:

2000

Složení (ověřené)

indický, egyptský a marocký jasmín, zelené výhonky, bílý med, benzoin, pižmo

Parfuméři:

Sheldrake, Christopher

Atributy:

jasmín

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Serge Lutens À la nuit:

Hodnocení odbornice: Recenze Serge Lutens À la nuit

Ada

A La Nuit je, jak složení napovídá, téměř čistě jasmínová vůně. Pravý jasmín, který nemá nic (kromě vůně) společného s pajasmínem, keřem s kulatými bílými květy, který většina z nás zná pod názvem jasmín, skutečně z A La Nuit čouhá od samého začátku a nepustí se až do konce. Mezi vůní jasmínu a pajasmínu je jistý rozdíl, nicméně neznáte-li pravý jasmín, můžete svoji představu jeho vůně klidně založit na pajasmínu, zvlášť ve slabší koncentraci je od sebe skoro nepoznáte. Představte si ho hodně sytý a lepkavě sladký, ne jako lehký bílý obláček, který potkáte, projdete-li kolem pajasmínového keře. Spíš jako když strčíte nos přímo do trsu s květy. A La Nuit (a jasmínové vůně vůbec) je určený pro milovníky těžce opojných bílých květin jako je třeba lilie nebo tuberóza. Je krásný - ale chce to odolnou hlavu a při nanášení šetřit jako solí. Budete-li navoněné jen jemně, bude si vás okolí pamatovat jako bytost nádherně vonící právě po jasmínovém keři, nikoli jako čpící dámu, které je lepší se zdaleka vyhnout.
V A La Nuit je jasmín vhodně doplněný především špetkou zeleně, kořením a teplým benzoinem. Jak se rozvonívá, všimnete si kořeněného tónu, který připomíná hřebíček, a postupně se vynořuje vanilkově nasládlý benzoin odlehčený vlhkou zelení. A La Nuit je tedy teplá, lehce kořeněná jasmínová vůně, která brnká na orientální strunu. Doporučuji všem milovnicím jasmínu, které snesou těžší vůně. Přestože normální smrtelnice ho vzhledem k ceně bude používat spíš pro vzácnější příležitosti, dal by se nosit i přes den.

Hodnocení parfému Serge Lutens À la nuit od uživatelek 117 hodnocení

Líbí se (69)
59%
Nelíbí se (12)
10%
Neutrální (36)
31%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Serge Lutens À la nuit

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Serge Lutens À la nuit


12.01.14

Jasmín. Na ten jsem vždycky zvědavá. Někde je ho málo, jinde příliš. Já na jasmín musím mít náladu. Dnes jsem se vyspala docela dobře. Připomíná mi moje dny v Tunisu. V noci, když byl všude klid a ticho, otevřela jsem dveře balkonu. Ze zahrad se linula tak silná vůně. Evokovala mi bílou barvu a med. Nemohla jsem uvěřit, že by nějaké květy mohly vonět tak silně. A tohle je přesně ono - tuniská noc. Pěkné, ale silné. Doporučuji dávkovat s mírou. Jak už to u SL bývá - ten šetřit neumí. Svoji poličku však o A la Nuit nerozšířím. Myslím, že po čase by mě začala nudit. Kdo trpí na migrény, smí zkoušet pouze pod dohledem lékaře!


31.10.12

Áno! Toto môžem nosiť. Jazmín s medom, vlaho opojný, no nie zadúšajúco vlahý ako kosatcové lupene v Bas de soie, ani divoko expanzívny ako útočná dvojka jazmín-tuberóza v Sarrasins. Spočiatku vyletí do výšin, kde vám dá po hlave, no potom sa skrotene uloží na kožu, kde zotlie v božskej sladkosti. Áno, nedá sa nič robiť. Budem ho nosiť, kvapku po kvapke, celý život. Priebežne.19.01.12

Start: první vteřiny Songes aka Sarrasins, A la Nuit šílená zeleň
Rozběh: Fuu, co to sakra je? A la Nuit šílenej zelenej med
První kolo: Smrrrradasins vs. smrtící bolehlav
Druhý kolo: Jsem prošvihla
Třetí kolo: Sakra co já budu dělat… (z druhý strany ruky s A la Nuit mám Micallefovu Gardenii…ta kombinace neni nic moc) Čtvrtý kolo: výměna! Sarrasins ignoruju, A la Nuit aka Songes + isabejská Gardénia
Pátý kolo: Knockout fialováka. A la Nuit vítězí na cílový rovince o jednu délku. Délku snesitelnosti.

Komentáře Serge Lutens À la nuit

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Serge Lutens À la nuit

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist