Bois de Violette (Serge Lutens)

Unisex vůně
Rok:

1992

Složení (neověřené)

fialka, fialkové lístky, cedr

Parfuméři:

Sheldrake, Christopher

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Serge Lutens Bois de Violette od uživatelek 76 hodnocení

Líbí se (55)
72%
Nelíbí se (2)
3%
Neutrální (19)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Serge Lutens Bois de Violette - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Recenze Serge Lutens Bois de Violette


16.02.13

Nenapíšem asi nič nové, keď ju prirovnám k Féminité du bois, mínus slivka a dubový mach, plus fialka a zelený mach, ten , čo rastie na skalách. A predsa nie sú až také podobné, lebo nesú celkom odlišnú náladu.
Kým Féminité du bois je oblá, parnatá, kučeravá prehriata žena, vzrušená a nekonečne zmyselná, Bois de violette je vystresovaná chudá brunetka s krátkym účesom a husto zarasteným podpazuším, ktorá behá hore dolu a pred pracovným náporom jej vyskakuje pot na hornej pere.
V úvode silno cítiť listy fialiek aj fialkové kvety – pikantné aj sladké – ostré čpenie cédra podčiarknuté náložou škorice a len veľmi decentne zjemnené pižmom.
Je to pekná a zaujímavá vôňa, ale kto má komótnu náladu, toho by mohla znervózňovať. Fialkové vône majú pre mňa veľmi často v sebe čosi maniodepresívne. Serge mi však naservíroval skôr neurotickú fialku. Štípe ma v nose, irituje, no zároveň mám chuť sa jej zmocniť a vykrútiť jej ruky za chrbtom a potom ju láskavo upokojiť.


14.02.13


13.01.11

Lutensovy fialky jsou zelené, dřevité i sladké. Cedr se k fialkám výborně hodí a pěkně je rovná do lajny a taky trochu sladí. A světe zboř se, nekysne na mně!
Jsem u fialkových vůní zvyklá na střední až mizernou trvanlivost (včetně rekordních fial v Méteorites). Bois de Violette, jako všechny ostatní lutensky, drží dlouho a neztrácí na intenzitě. Jsou to „jen“ fialky, ale jako takové jedny z nejkrásnějších, co znám. Kdybych byla na fialkové vůně speciálně ujetá, Bois de Violette by mý poličce hrdě kralovalo.

Komentáře Serge Lutens Bois de Violette

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Serge Lutens Bois de Violette

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist